şükela:  tümü | bugün
  • rönesans'ın maltepe'deki son projesi olan piazza'da avm bulunacağı duyuruldu. dibinde maltepe park gibi bir dev olduğu sürece nasıl iş yapacak, bu kadar avm'ye gerek var mıdır dedirten durum.
  • piazza avm, akasya avm gibi, alt katları avm, üst katları, yüksek gelirliye hitap eden daire-ofisler şeklinde olacağı için, ilk etapta müşteri kitlesini direkt oluşturamaz ama müşteri kitlesi oluştuğunda maltepe park' ı pendorya benzeri, boş kiralık mağazaların olduğu bir avm durumuna getirecektir.

    üstelik direkt metro bağlantısı olan piazza avm, bir adım daha öne geçiyor. insanlar metrodan çıkıp 12 dakika yol yürüyerek maltepe park' a gitmek yerine, metro içinde muhtemelen 4-5 dakika yürüyerek
    piazza' ya gitmeyin seçecekler. metrodan avm' ye yürüme süresinin 12 dakika olduğunu nereden mi biliyorum? haftanın 6 günü o yolu yürüyorum çünkü.

    bayağı uzun bir cümle oldu ama imla' ya dikkat ettiğimi ve dikkatli okunduğuunda ne demek istediğimi anlayacağınızı düşünüyorum.
  • altında açılacak olan ikea ile anatolium avm'nin kitleyeceği trafik zulmü seneye başlayacak. bu bölgede ki avm'lerin nasıl iş yapacağından çok çekeceğimiz trafik sorunu hiç düşünülmemiş gibi.
  • karsilastirmayi yaparken hemen caprazdaki ikea ninda bulundugu anatolium avm unutulmamali. bununla birlikte maltepe parkin kitlesinde musterilerin bolunmesiyle elit kisim one cikacaktir. samsundan biliyorum piazza o kitleyi cekemez. maltepe parkta her sey var o da unutulmamali en buyuk eksigi yemek kati kucuklugu.