şükela:  tümü | bugün soru sor
 • resmi kaynaklarda açıklandığı haliyle;

  250.000 m2 spor adası içinde; nizami futbol sahası, basketbol, voleybol, tenis, kondisyon istasyonları, seyir mekanları, soyunma birimleri, kafeteryalar – büfeler, yüzme yarışı alanı – yönetim birimi, yüzme yarışı seyir alanları, mini golf sahası, halı saha, kumsal, bisiklet yolu.

  50.000m2 su sporları adası içinde; yelken kulübü, kano kapalı alanı, ofisler, tamirhaneler, yüzme-fıtness kulübü, basketbol, tenis, bisiklet yolu.

  95.000 m2 çocuk dünyası içinde; çocuk macera parkı, deneysel eğlence alanları, çocuk arkeoloji parkı, çocuk müzik oyun alanı, midilli parkuru, büfe vitamin kafe, mini hayvanat bahçesi, boyama etkinliği platformları, satranç, müzik dinleme köşeleri, yap boz, lego, açık çocuk müzesi, seyir platformları, çay bahcesi, kumsal, bisiklet yolu.

  100.000 m2 eğlence adası içinde; 20.000m2 lunapark, açık kapalı lunapark fonksiyonları, yeme içme birimleri, dinlenme birimleri, çocuk lunaparkı, aktivite alanları, seyir platformları, yürüyüş parkurları, kondisyon istasyonları, bisiklet yolu.

  185.000 m2 kültür ve aktivite adası içinde; sergi mekanları, kafeteryalar, restorantlar, uçurtma tepesi, kaya bahçesi, seyir platformları, binicilik kulübü, manej, bitki gösteri alanı, çocuk oyun alanı, bisiklet yolu.

  135.000 m2 gösteri alanı içince; çayır alanı, oturma alanları, çiçekler, kafeteryalar, seyir platformları, sahne.

  195.000 m2 spor bitki rekreasyon adası içinde; kaykay platformları, çim hokeyi, mini golf, bitki gösteri, seyir locaları, yürüyüş parkurları, kondisyon istanyonları, kafeteryalar ve büfeler, soğuk piknik alanları, çay bahçeleri, çocuk oyun alanları, çeşme, uçurtma tepeleri, bisiklet yolu.

  140.000 m2 çayır ve gösteri alanı içinde; çayır alanı, oturma alanları, çiçekler, kafeteryalar, büfeler, seyir platformları, bisiklet yolu

  iken cümle alem biliyor ki; başta ataşehir ve çevresinde devam eden projelere döküm alanı yaratılmasına yönelik geliştirilmiştir.
  kimseyi yemeyin yani. biz bizi biliriz.
  hatırlasam söylicem kamyon başına kaç para döküm parası ödeniyor da du bakalım.

  şöyle görünüyormuş;
  http://www.haberturk.com/…-proje-boyle-goruntulendi
 • maltepe sahilin maruz kaldığı fiili livata ayrıca tartışılabilir belki ama
  o zamana karşı yarışan hafriyat kamyonlarının birinin canını yakmasına ramak bırakmış proje.

  hepsi birbirinden ayrı çılgın

  şom ağzımı açmamış olayım ama birgün çok kötü kazalar yaşanacak, çok.
 • umarım güzel bir şeye dönüşür dediğim proje. çünkü şimdiden maltepe sahil tozlu pis yürünmez biryere döndü. bir sürü kamyon. şöyle bir kıyıya doğru yürüyeyim desen bin pişman oluyorsun. yerler toz toprak. denizi doldurup bir iş yapılmasına karşıyım ama madem bir halt yeniliyor bare değse bütün bu çileye.
 • maltepe ile adaları birleştirmesine az kalmıştır
 • süreyya plajı tren istasyonunun gelişmesini gerektirecek projedir.
 • altayçeşme'nin ve o bölgedeki e5-sahilyolu bağlantısının tam anlamıyla anasını sikmiş projedir.

  her tarafın toz ve çamur içinde kalmasını geçtim; en ufak bir yağmurda bu söz konusu kamyonların güzergahı olan yol çamurdan dolayı sanki buzlanmışçasına kayıyor.
 • hafriyat kamyonlarının hafriyat alanından lastiklerinde taşıdıkları çamurları yollara serpmesiyle yolları ekstra kaygan hale getirip, kazalara yol açacak (ki kazaların olduğunu, köprüde araçların yoldan çıktıklarını biliyorum) projenin ilk adımıdır. benim bildiğim hafriyat alanından çıkmadan evvel kamyonların lastikleri basınçla suyla temizlenir, şehre o şekilde salınmaz. ama nerede o duyarlılık..ciddi bir kaza olmadan önlem alınmalı.
 • kanal dolgu projesidir. yeni bir inşaat tekniğini kullanacaklarına hala daha şaşırıyorum.
 • kartal-bostancı sahil yolunun, anadolu yakasında oturanların rahat nefes aldığı, hatta keyfine göre araba sürdüğü, parkedip yürüyebildiği ender yerlerden biriyken, yapımı sırasında çıkardığı pislik ve karmaşayla bu özelliğini neredeyse tamamen yitirmesini sağlayan projedir.

  "bitince güzel olacak" diye düşünenler de önce "istanbul depremi, tsunami, adaların karşısı, çok riskli vs." diye birçok insanın o bölgeden niye kaçırtıldığını sorgulasın...
 • muhtemelen istanbul anadolu yakasında yapılan bütün inşaatlardan çıkan hafriyatı müteahhit firmalara boşaltması için gösterecek bir yer kalmayınca paçaları sıvayan tipik rantçı zihniyetin, bütün dolgu alanı denizin dibine gömülmüş olan gölcük depreminden de zerre ders almayarak; başlangıç alanı dragos, bitiş alanı da küçükyalı çamlık mevkine kadar giden ve denize doğru uzantısı neredeyse 400 metre kadar akıllara zarar uzanan, insanlara sahil yolunda 24 saat boyunca kamyon teröründen ve çıkan toz topraktan nefes aldıracak yer bırakmamış ve son olarak marmara denizinin ekolojik dengesini de bozabilecek, doğa şartlarımız kesinlikle düşünülmeden planlanmış, ilk depremde olası sonuçlarını görebileceğimiz arap özentisi projedir.
  üstelik olacağı söylenen istanbul depreminde tehlike arz eden yerin adaların arkasında bulunan fay hattı olduğu ve buranın da dolgu üstüne dolgu ekleyerek uzatılmış bir yer olduğu düşünülürse varın gerisini siz düşünün... deprem riski olan bölgede bu tip yapılaşmayı önleyeceğin yerde aksine hasar riski en yüksek bölgeye devasa bir spor yerleşkesi yapmanın mantığını kim kabul eder..unutmayın, deniz verdiğini geri alır.