şükela:  tümü | bugün
  • yıllardır tek bir terliğin dahi çalınmadığı bir binada oturan şahsımın malzemelerini çalan malum parti yandaşının yaptığı hırsızlık.

geçen yıl aldığım boya malzemeleri ve kapıcının temizlik için kullandığı çamaşır suyuna bile tenezzül eden bu usta, yaklaşık 10 gün önce alttaki ev sahibinin evine boyaya gelip, üç gün çalıştıktan sonra gitti. bu süre içinde önce kapımın önünde duran çamaşır suyunun kaybolduğunu farkettim, dün de üst merdiven boşluğunda duran 2.5 kg.'lik boyamın çalındığını. daha kim bilir neleri aldı, farketmediğim.

neyse olayı çakar çakmaz hemen alttaki ev sahibine haber verdim, o "boyacıyı emlakçı getirdi" deyince emlakçıyı aradım, olayı anlattım. emlakçı da "5 yıldır tanıdık usta, hiç böyle kötü olayını duymadık" dedi, ben de "abi bak yıllardır oturuyoruz burada, o usta gelinceye dek tek şey çalınmadı binada ve oturan herkes de düzeyli, şuna buna tenezzül etmeyecek insanlar" dedim. adam "tamam kardeş, ben ustanın tlf sana atacağım mesajla" dedi ve kapadı. 5 dk sonra mesaj geldi, "ömer usta, tlf şu şu" diye. aradım bu ustayı, öyle telaşlanmış ki, emlakçı aramış, durumu anlatmış zaten. "delikanlı, eğer ben çaldıysam haram zıkkım olsun. ben çocuklarıma haram yedirmem, namazında niyazında biriyim" diye devam etti. "abi kim çaldıysa öncelikle haram zıkkım olsun ama bak gel karakola gidelim bir ifade verelim. parası mühim değil ama sen olsan, senin de zoruna gider. ben bu hırsızı bulmazsam, muhtemelen yarın bir gün de evime girer, buna cüret ettiyse" dedim. bu adam karakol lafını duyunca başladı malum partiye oy verdiğinden, malum ırktan olmasına rağmen devleti polisi sevdiğine kadar bir ton goygoya. "abi ne alaka? senin ırkından bana ne? ben türkoğlu türk'üm ayrıca, sen ne demek istiyorsun? yavuz hırsız ev sahibi hesabı yapıyorsan, yanlış kişiye çatıyorsun. ayrıca parti ile ne alakası var?" diye karşılık verdim, karakola gitmemizi istedim. bu kez de "iftira atıyorsun, şerefim iki paralık oldu" diye bağırdı. var ya, o yarım saat içinde ne pis herifliğim kaldı, ne haram yediğim... bakın, kapımın önünden malzeme çalmış, bunu da emlakçı dahil korkudan hepimize itiraf etmiş, sonra da haram olsun sana diyor...

bu kadar cahil ve küstah biriyle tartışmaktan başım ağrıyor artık. son diyeceğim; ülkede yolsuzluktan, hırsızlıktan vs dem vuruyoruz ama adamlar (usta 55-60 yaşında) 7'den 77'ye zaten hırsız abi, alışkın buna, tabii ki bu tarz şeyleri önemsemeyecekler. allah belasını versin bunların, ben hayatımda böyle pişkin insanlar görmedim...