şükela:  tümü | bugün
  • memleketin geldiği seviye: senden değilse engelle.

canınız sağolsun gençler.
  • senden olmak veya olmamakla alakası yok. ülkenin anasını bellemiş rte'yi kör bir çomar gibi sırf içindeki yobazlık dürtülerinden dolayı savunmanla alakası var. neyse boş vaktiniz çok galiba. iyi eğleneler diliyorum size :)
  • çomar detected! ak ite engeli bas geç.. vasıfsız troll..
  • sen doktorasına kadar bitir, zilyon tane yayın yap, patentlerin olsun, “nick” i 31 olan biri sana vasıfsız trol, çomar falan desin.

git “nick”ine birkaç 31 daha çak da öyle gel bari yiğidim.

edit: yukarıdaki ekşici piç’e gönderdiğim mesajı aynen paylaşıyorum: ”ne oldu ekşinin piçi, herkesi kendin gibi mi sandın?”

ekşici piç sana her türlü hakareti eder ama sen cevap veremezsin, fikir beyan edemezsin. piç’tir ne yapsa yeridir.

yine gelmiş enik hırlamaya, kemik atsan da geliyor atmasan da... hem yüzsüz hem piç...
  • sen doktorasını bitir, zilyon tane yayın yap, patentlerin olsun... hala tarikat, tarikat efendisi, şeyhi, ıvırı zıvırı övme peşinde ol, gerçekleri göreme, görsen bile inkar et, yanlışı savun filan.

bence bu ülkenin eğitim sistemi komple ve acilen değişmeli...

ayrıca bu kafayla neyin patenti? papaz eriğini imam eriğine çevirmek??? namaz saatlerinde alarm veren cihaz??? 4444 kere okuyun dertlerinizden kurtulun duaları için zikirmatik aplikasyonları???

yani kusura bakmasın da yazdıklarından kendisine yakıştırabildiğim ürünler bunlar ilgili yazarın.

zira kendisinin özü bilime ters, eee ama sıkıntı yok, bizim coğrafyada gideri var nasıl olsa...
  • profilim altına gelip "ekşici piçi" gibi bir ifade kullanmış aktroll. kendisini şikayet ettim yönetim herhangi bir sıkıntı görememiş, ilginç.

her neyse, onun bunun piçi bir puşt işte, engelleyip geçin orman çocuğunu.
  • kendini ğerçeğden doğdora yabmış zanneden yobazın, çomarın en önde gideni. "doğdora yabdım laaaa, baaa sayğı duyun." ahahhaaha doğdora yabmış. aferin sana, kurdela çomaaaar, aferiiiiin.
    tırpan sokukbaşı mıydı neydi bir korkak leş kargası vardı, onu android.
    (bkz: ak troll)
    (bkz: çomar)

ekleme: yayınlarını yesinler senin, şeyimin doğdorası. misvak dergisinde mi yayınlattın acaba yayınlarını? aman da aman. doğdora da yabmış. akademisyenliğin de içine sıçtınız çomar sürüsü be. sizin gibilerin (sözde) doğdora yabması bilime hakarettir, küfre girer.
    bitirilmedik bir şey kaldı mı, kurtuldu mu elinizden? içi boşaltılmamış herhangi bir değer, kurum?
  • ithamlarla dolu birkac entry daha biriktigine gore cevap hakkimizi kullanabiliriz sanirim.

oncelikle su terbiyesizliklerinin uzerine bir de sebeklik kasarak komik oldugunu sanan arkadaslardan kumda oynamalarini rica edecegim. ekstra efor harcamadan yukaridakine atip cevap alamadigim mesaji aynen koyuyorum buraya:

====
    yaptığımız doktorayı senin gibilerin kampüsüne adım atamayacağı okullarda, yayınlarımızı adını okusan google translate’le anlayamayacağın dergilerde yaptık paşam.

senin gibi ekşilerde sürtünmekten öte başarısı olmayan şebeklerin değil, alanında dünyaca meşhur hocaların onayıyla oldu o işler.

biz işi yaparız, sizin gibilere de sümüklü çocuklar gibi laf atmak düşer. git de sıkletinde birilerini bul.
    ====

diger papaz erigi patenti uzmani arkadasa gelince is daha uzucu bir hal aliyor benim icin. belli ki digerleri gibi terbiyesiz biri degil. ama bilmedigi konular hakkinda ileri geri konusmaktan, pek de bir yetkinligi yokken bilim adina ahkam kesmekten geri durmuyor. yari cahilligin, tam cahillige gore daha tehlikeli olan tarafi tam olarak budur.

bilmedigi konuda susma erdemini bari gosterse herkes sorun kalmayacak aslinda...

tarikat denince aklinizda olusmus (veya bilincli olarak olusturulmus) bir imaj var ve siz isin icini disini bundan ibaret saniyorsunuz. akliniza feto geliyor, zaten oteden beri onyargiyla baktiginiz sarikli cubbeli insanlar geliyor, belki kotu hallerine sahit oldugunuz kaba softa kisiler, cikar odakli olusturulmus gruplar geliyor vs vs. ama mevlana gelmiyor, yunus emre, haci bektas-i veli, ahmed yesevi gelmiyor. zannediyorsunuz ki siz gormediniz diye tasavvuf yolunun hakiki yolculari kalmadi dunyada. halbuki tasavvuf dunyada un saliyor, pek cok sosyal bilimci dunyanin onde gelen egitim kurumlarinda bu yapilari inceliyor, pek cok kisi bu vesileyle islamla muserref oluyor.

bilmiyorsaniz lutfen ya sorun, ya da susun. gereksiz ukalalik edip cahili oldugunuz seye dil uzatmak en basta size zarar verir, yapmayin.
  • edit: ilamı