şükela:  tümü | bugün
 • memleketin geldiği seviye: senden değilse engelle.

  canınız sağolsun gençler.
 • senden olmak veya olmamakla alakası yok. ülkenin anasını bellemiş rte'yi kör bir çomar gibi sırf içindeki yobazlık dürtülerinden dolayı savunmanla alakası var. neyse boş vaktiniz çok galiba. iyi eğleneler diliyorum size :)
 • çomar detected! ak ite engeli bas geç.. vasıfsız troll..
 • sen doktorasına kadar bitir, zilyon tane yayın yap, patentlerin olsun, “nick” i 31 olan biri sana vasıfsız trol, çomar falan desin.

  sosyal medya da böyle bir mecra işte...

  fikri yok, neye itiraz ettiği belli değil, benden mi değil mi diye bakıyor, değilsen aktroll yapıyor.

  allah razi olsun bu akroll lafını yayandan da. bu tip arkadaşların küfür gazını alıyor da sinli kaflı küfür sayısını azaltıyor bari.

  not: bu tür’ün bir tık üstü de karşıdakini anlamış gibi yapıp aynı kategorizasyonu yapan tayfa. boşa kelimelerini tüketme, sen de aktrol de geç. kıymetli(!) zamanına yazık değil mi?
 • profilim altına gelip "ekşici piçi" gibi bir ifade kullanmış aktroll. kendisini şikayet ettim yönetim herhangi bir sıkıntı görememiş, ilginç.

  her neyse, onun bunun piçi bir puşt işte, engelleyip geçin orman çocuğunu.
 • ithamlarla dolu birkac entry daha biriktigine gore cevap hakkimizi kullanabiliriz sanirim.

  oncelikle su terbiyesizliklerinin uzerine bir de sebeklik kasarak komik oldugunu sanan arkadaslardan kumda oynamalarini rica edecegim.

  diger papaz erigi patenti uzmani arkadasa gelince is daha uzucu bir hal aliyor benim icin. belli ki digerleri gibi terbiyesiz biri degil. ama bilmedigi konular hakkinda ileri geri konusmaktan, pek de bir yetkinligi yokken bilim adina ahkam kesmekten geri durmuyor. yari cahilligin, tam cahillige gore daha tehlikeli olan tarafi tam olarak budur.

  bilmedigi konuda susma erdemini bari gosterse herkes sorun kalmayacak aslinda...

  tarikat denince aklinizda olusmus (veya bilincli olarak olusturulmus) bir imaj var ve siz isin icini disini bundan ibaret saniyorsunuz. akliniza feto geliyor, zaten oteden beri onyargiyla baktiginiz sarikli cubbeli insanlar geliyor, belki kotu hallerine sahit oldugunuz kaba softa kisiler, cikar odakli olusturulmus gruplar geliyor vs vs. ama mevlana gelmiyor, yunus emre, haci bektas-i veli, ahmed yesevi gelmiyor. zannediyorsunuz ki siz gormediniz diye tasavvuf yolunun hakiki yolculari kalmadi dunyada. halbuki tasavvuf dunyada un saliyor, pek cok sosyal bilimci dunyanin onde gelen egitim kurumlarinda bu yapilari inceliyor, pek cok kisi bu vesileyle islamla muserref oluyor.

  bilmiyorsaniz lutfen ya sorun, ya da susun. gereksiz ukalalik edip cahili oldugunuz seye dil uzatmak en basta size zarar verir, yapmayin.
 • edit: ilamı
 • "islamla müşerref olmak" ...
 • orul orul... neyse anladınız siz.
  (bkz: engelle)(bkz: başlıklarını engelle)