şükela:  tümü | bugün
 • patifood isimli alışveriş sitesinin, barınak ve sokaklardaki hayvanlara mama gönderme servisi.

  1 kg mama 3,3 tl.

  (bkz: http://www.patifood.com/…978-2.html#labels=13978-2)

  "mama kumbarası nedir?

  mama kumbarası,
  sokaklarda veya arazide yardıma muhtaç olarak yaşam savaşı veren
  can dostlarımıza, destek olmaya çalışan ''hayvan sevenlerin'' daha rahat yardım edebilmelerini
  sağlamak amacı ile kurulmuş bir sistemdir.

  nasıl çalışır?

  mama kumbarasında ki mama ambalajları genelde 15 kg'dır.
  gönderilmesini istediğiniz yer için aldığınız 1'er kg mamalar,
  kumbarada birikir ve 15 kg olduğunda ilgili yerin adresine kargo ile gönderilir.

  nasıl destek olabilirsiniz?

  öncelikle menüden mama kumbarası bölümüne girerek göndermek istediğiniz ürünü (köpek maması,kedi maması, konserve)
  seçiyorsunuz. açılan sayfada sağ alt köşede yer alan seçenekler kısmından mamayı göndermek istediğiniz yeri ve kaç adet
  göndermek istediğinizi yazarak satın alıyorsunuz.
  birden fazla yere göndermek isterseniz bu işlemi o kadar tekrarlayabilirsiniz.
  daha sonra ödeme işlemine geçiyorsunuz.
  ödemelerinizi, ister kredi kartı, ister havale ile yapabilirsiniz.
  teslimat ve fatura bölümüne geldiğinizde istenilen adres bilgileri sadece fatura içindir.
  bu yüzden o kısma kendi bilgilerinizi yazıyor ve işlemi tamamlıyorsunuz.
  not: bu bilgiler sadece fatura içindir, mamalar seçtiğiniz yerlere gönderilmektedir.
  işte bu kadar basit"
 • (bkz: #64287028)
 • (bkz: up)
 • cok guzel dusunulmus bir uygulama. ama belki hangi bolgeye/barinaga/secenege ilgi ne kadar; nerede ihtiyac ne durumda belirtseler ona gore secim yapilsa.
  + mobilden giriste telefon yazdirmiyor, dolayisi ile siparis tamamlanamiyor.
 • daha fazla bilinmesi, yaygınlaşması gereken harika uygulama. özellikle bu soğuk aylarda yiyecek bulmakta zorlanan dostlarımız için küçücük bir destek bile çok ama çok önemli. olm 3,30tlye birkaç canın karnını doyuracaksınız lan, adilik etmeyin işte.
 • ilk kez haberimin olduğu, çok başarılı uygulama. patiliyo'da denk gelip tek bir kişiye göndermek için girdim, gönderilebilecek yer/kişi listesinin uzunluğunu görünce içim burkuldu. ben sadece köpek maması baktım, kedilerinki de bir o kadar uzundur eminim. öyle olunca sadece adını bildiğim kişilere/gruplara gönderebildim. daha önce de söylendiği gibi hangi barınağa ilgi ne kadar, en çok nerede ihtiyaç var bilebilsek daha iyi olacağını düşünüyorum. ben de belki ona göre çok daha fazla yere gönderebilirdim.

  ne olursa olsun, gerçekten uygulama hoşuma gitti. her ay durumum elverdiğince kullanmayı planlıyorum. sokaktaki canlara bir nebze bile yardımcı olabiliyorsak ne mutlu. daha çok duyulması, bilinmesi lazım. özellikle de havalar böyle buz gibiyken.
 • bunun bir benzeri ya da aynısı migros'ta da vardı bildiğim kadarıyla. oradan da bu alışveriş yapılabilir.
 • her alışverişinde, migroslarda kasa yanlarında satılan 1 tllik dostluk mamalarını boş geçmeyen birisi olarak kullanmaktan aşırı mutlu olduğum patifoodun uygulaması. bazen migrosa yolum düşmüyor ya da bizim mahalledeki köpekler bir şekilde doydukları için verdiğim mamalar sokakta ziyan oluyor. ama bi yerlerde bu mamalara ihtiyacı olan hayvanlar var. hepsine sıcak evler sunamıyoruz ancak bu soğuklarda tok uyuduklarında daha az üşüdüklerini biliyoruz. değmez mi? bence değer. 1 kg mama 3,30 tl. mamalar 15 kg olana kadar kumbarada toplanıp sizin seçtiğiniz bir barınağa ya da kuruluşa bağışlanıyor. ben takipçisi olduğum için hip kumabrayı seçiyorum genelde. ama bidahakine karsı seçeceğim, içimden öyle geldi. 3 kg mama sadece 10 tl. sigaralardan, fast food yemeklerden, bi rujdan, bi latteden bile daha ucuz. hani böyle işleriniz rast gitmez, içinizi nedensiz bir sıkıntı kaplar, mutsuz bir gün geçiriyorsunuzudur ne bileyim işte, o zaman patifooda girip kumbaraya 3 kg mama atın. iyilik totemi olarak kaydedin bunu bir kenara.

  patifood
 • ülke kar altındayken tekrar hatırlatmakta yarar gördüğüm harika uygulama.

  patifooda giriyorsunuz, kilosu 3,30 tlden 3 kilo 5 kilo artık bütçemiz ne kadar yeterse o kadar mama satın alıyoruz ve mümkünse kar yoğunluğu fazla olan bolu, umuttepe gibi yerleri seçiyoruz. hepsi bu kadar. o mamalar kumbarada birikiyor ve 15 kiloya ulaşınca hayvanları besleyecek güzel yürekli insanlara gönderiliyor. üstelik kredi kartına gerek yok, banka kartı ile de satın alabilirsiniz. hem güvenilir, hem de ekonomik bir anlaşma.

  biz birlikte neleri başarmadık ki. bence kumbaraları da doldurabiliriz.

  patifood
 • hayvansever dostların kolaylıkla mama bağışı yapabildiği bir sistem.1 kilo mama bile ne hayatlar kurtarıyor inanmazsınız.sisteme yeni eklenmiş bir bölge var ki( edirne enez doğader)gerçekten mamaya çok ihtiyaçları var ve seslerini duyuramıyorlar.evet ekonomik kriz var dostlar hepimiz sıkıntı çekiyoruz. ama az veren candan diyelim.