şükela:  tümü | bugün
 • kış yaklaşırken sokaktaki minik canlar için bir şeyler yapmak isteyen insanlar tarafından düzenlenecek ve bir dizi güzel performansa şahit olacağımız hayvan hakları temalı müzik festivalidir.

  yarattığı sosyal ağı her geçen gün daha da genişleten “müzik insanları”nın (bkz: müzik insanları) da katkılarıyla yirmi dokuz organizasyon tarafından, 23 eylül saat 15:00’te kadıköy hangart’ta gerçekleştirilecek festivalin basın bülteni şu şekildedir;

  “son günlerde artan hayvan istismarları, medyada sürekli önümüze çıkan açlıktan ölen ve öldürülen, tecavüz edilen dostlarımız için farkındalık yaratmak ve müziğin sadece eğlence aracı değil aynı zamanda sorunları gündeme getirme aracı olduğunu göstermek adına 23 eylül pazar günü saat 15:00'da sizleri kadıköy hangart'a, mamafest'e bekliyoruz.

  sanat camiasından ve hayvanseverlerden birçok değerli konuğumuz mamafest'de, kadıköy yeldeğirmeni'nde bulunan hangart akustik sahnesinde olacak.

  hayvansever sanatçılarımızdan sevgili ömür gedik de bizlere bu organizasyonda eşlik edecektir.

  destekleriniz sayesinde toplanan meblağın büyük kısmı ile kedi ve köpek maması alınıp haçiko bünyesinde sokak hayvanlarına bağışlanacaktır.
  etkinliğimize katılamazsanız da kanatsız melekler için siz de mama bağışında bulunabilir ya da mama almamız için destek olabilirsiniz. detaylı bilgi,etkinlik programı, bağış ıban no. için facebook etkinlik sayfamız;

  https://www.facebook.com/…notif_id=1536748243268498

  https://twitter.com/yirmidokuzevent
  https://instagram.com/yirmidokuzevent ''
 • kaliteli ve güzel proje. emeği geçenlere teşekkürler.

  orada olacağım.
 • bir ucundan tutarak insan olmanın ödevinin yapılabileceği festival... haydi o zaman!
 • hayvanlar yararına oldukça güzel bir organizasyon olduğunu düşünüyorum, hatta bu tarz işler arttıkça hem çevremizin hem de kendimizin daha da güzelleşeceğini hissediyorum.

  (bkz: hangart)
  (bkz: haçiko)
  (bkz: yirmidokuzevent)
 • “müziğin sadece eğlence amacına yönelik değil, farkındalık yaratma amacına yönelik de kullanılması gerektiğini düşünme” kısmına özellikle katıldığım, topluluk olarak da parçası olmaktan mutluluk ve gurur duyacağımızı düşündüğüm hayvan hakları temalı festivalin ilki.

  ilki diyorum, çünkü zamanla devamının da gelebileceğini düşünüyorum.

  alternatif sesler, alternatif bir sahne, alternatif ve haklı bir dava.

  buyrun...
 • güzel bir amaç için oluşturulmuş etkinlik.
 • amacına ulaşmasını umduğum kaliteli proje.
 • insan(!) zulmünden kaçamayan, sokakta yaşam mücadelesi veren canlar için organize edilen çok kıymetli festival. dilerim hedefine ulaşır ve devamı gelir. festivale bizzat katılamayanlar da bağışta bulunarak varlık gösterebilirler.
  can demişken neyzen tevfik'in köpeği mernuş için yazdığı şu şiiri hatırlayalım.

  "bu engin ayrılık canıma yetti,
  başımdan aşıyor kederim mernuş,
  bu yolda yazılmış fermanı kaza,
  bunu da gösterdi kaderim mernuş.

  bağlanmıştım bütün kalbimle sana,
  şu fani cihanı okuttun bana.
  sen göçtükten sonra ben yana yana
  hicranla gözyaşı dökerim mernuş.

  bu yolda cahilim, bildiğim kısa,
  sen girdin toprağa ben düştüm yasa.
  haklı haksız hatırını kırdımsa
  affet günahımı beşerim mernuş."

  mercan dede - mernuş
 • müzik ne güzel şey, böylesi bir amaca hizmet ederken daha da güzel. kış ayları geliyor, sokaktaki canlar yine yeme k bulmakta zorlanacak, mama yardımı daha da önemli hale gelecek.
  yapanların eline sağlık, beklenen katkı sağlanır inşallah.
 • bayıldığım festival.