şükela:  tümü | bugün soru sor
 • evlere servis anne yemeği platformu. ulan bu nasıl benim aklıma gelmez dedirten çok basit bir fikri var ama birilerinin aklına gelmiş işte. yazılan çizilene bakılırsa boğaziçi üniversitesi'nden hocalar filan varmış projenin içinde.
  sistem şöyle işliyor:
  her semtte ev yemeği yapan anneler var. siz siteye girip size yakın olan annelerden dilediğiniz yemekleri sipariş veriyorsunuz; mamame'nin anlaşmalı kuryesi annenin evinden yemeği alıyor, size getiriyor. annelere puan ve yorum yapabiliyor, yapılan puan ve yorumlara göre tercih yapabiliyorsunuz. ev kadınları evden ayrılmadan para kazanabilirken, insanlar da gerçek anne yemeği yiyor. ne yiyeceğini bilemeyince de annesini:)

  mamame

  bir de zombili filan reklamı var:

  https://www.instagram.com/…mp/?taken-by=mamameworld
 • proje olarak guzel, 'vatana millete hayirli' gorunuyor. fiyatlari biraz pahali olan platform.
  kim icin? bu tur bir hizmetten istifade etmeye meyilli olan multinet butcesiyle sinirli beyaz yakali ve harcligiyla sinirli ogrenciler icin.
  ha, benim tahminim disinda farkli bir hedef kitleleri varsa bilemem. yolu acik olsun.

  misal:
  tel şehriye çorbası 8.00 try
  zeytinyağlı yeşil fasülye 11.00 try
  etli yaprak sarma 15.00 try
 • çok iyi bir girişim. bilhassa işin "özü" ve "temeli" olan anneler için.
  yalnız malzeme maliyeti (üstelik migros'tan indirimli alışveriş hakları varmış) ve dağıtım dışında fazla gideri olmayan bu işte (zaten ev halkı için yemek yapılıyor), masa başında oturanlar karın aslan payını annelere bırakmışlardır diye umuyorum. mercimek çorbası 7 tl, patatesli kabaklı sufle 9 tl, sebzeli dana kuşbaşı güveç 18 tl.
 • fikir olarak hoşuma gitse de, dükkan kirası, çalışan ücreti ve sair restoran ücretleri bulunmayan, kısıtlı maliyet ile yapılan yemeklere bir de kurye ücreti eklendiğinde çok uçuk ücretlendirme yapıldığını düşünüyorum. yani hiç "ekonomik" değil. ayrıca, içerik bilgisi yok. örneğin, maraş usulü tarhana çorbasına 9 tl denmiş; peki maraş usulü nedir ? kıyma mı var, etli mi ? neye 9 tl ücret isteniyor ? birkaç baharat eklenmiş tarhanaya 9 tl isteniyorsa güzel bir fikrin heba edilmesi sonucu doğar gibi düşünüyorum. fiyatlandırma politikalarını gözden geçirirlerse ve içerik bilgisi gelişirse neden bir yemeksepeti olmasın, hatta onu geçmesin ?
 • güzel girişim ama bi noktada ipin ucu kaçmış.
  fiyatlar yüksek. artık sağlıklı olduğu için pahalı devri bitti. pazarda yer edinmek istiyorsan sağlıklı ve aynı fiyata yada sağlık ve daha ucuz mantığında gitmen gerekiyor. operasyon maliyetlerin yüksekse girmemen gerekiyor çünkü bu müşterinin sorunu değil.

  tüm bunlara hadi neyse deyip sipariş veriyorsunuz ama o da ne? yemek soğuk. bak yolda soğumuş falan değil bildiğin soğuk. soğuk servis yapıyorlarmış.
  e hani anne yemeğiydi? annemizden yiyor gibiydik. annem bana hiç soğuk servis yapmadı?
  sitelerinde ısıtmayı tavsiye ediyorlar ama anne yemeği dediğin şey bir kez ısıtınca çokta hoş olmayan bir şey.

  o zaman en başa dönüyorum. restoranlardan (genelinden) daha pahalıya ve soğuk yediğim bir yemeği, sırf anne motton var diye niye tercih edeyim.
  sen gelme ulan ayı diyemezsinde. çünkü beyaz yakalı, yoğun çalışan, yemek pişirmeye ve yemeye çok vakti olmayan o müşteri kitlen benim. öğle ve akşam yemeğinde beni tavlayamayacaksan kimi nasıl tavlayacaksın?
 • muhteşem ötesi bir oluşum ancak kimsenin haberi yok gibi? ileride burada çok yazılıp çizilecek diye düşünüyorum.
 • lezzetli ve sağlıklı anne yemeği ile tüketiciyi buluşturan online yemek platformu mamame, 2017 yılında kadınları güçlendirmek vizyonuyla yola çıkarak, boğaziçi üniversitesi hayalet kuluçka merkezi’nde kuruldu. tüm aşamalarında kadın emeğinin öne çıktığı platform; prof. dr. pınar yolum, prof. dr. ayşegül toker ve evrim tankuş hakyemez tarafından geliştirildi.
 • an itibariyle sitesi kilitlenmiştir.
 • bugün ufak tefek cinayetlerde reklamı yapılınca site çöktü. anca şimdi girip bakabildim. maslak bölgesi için fiyatlar pahalı falan değil. öğlen ofise sipariş veren yemek sepeti kitlesini tavlayabilirlerse iş yaparlar.
 • gayet pahalı yemekler var. çalışan insan nasıl yesin bu fiyatlarla yahu!