• onyüzbinmilyon bebek arabası modeli incelemelerini okuyup, deneyip, inceleme videolarını izledikten sonra rahatça belirtebilirim ki en ideal bebek arabası bu markaya ait, armadillo flip :)

tentesi baya geniş rüzgar, güneş vs sorun değil, tente kapalıyken içeriyi görebileceğiniz gözetleme zımbırtısı var , tek el kullanılabiliyor, çift yön kullanılabiliyor, yüksek - çocuk egzos yutmuyo - , çocuk kucağınızdayken tek elle açıp-kapayabilir, valiz gibi sürükleyerek kapalı konumda rahatça taşıyabilirsiniz, oturma alanı geniş, ayak uzatma zımbırtısı var, çocuk uyurken bacakları aşağı sallanmıyor direkt yatak moduna geliyor, sepeti geniş ıvır zıvır herşeyi taşıyabilirsiniz ve maxicosi anakucagi kullanimina uygun ilk 6 ay.

basit özellikler gibi görünüyor ama kayayı yedirtecek derecede tüm bu özellikleri tek bi arabada bulmak nerdeyse imkansız gibi. bir çok pahalı-kaliteli bilinen markada yok bu özellikler..
  • baby snug versiyon mama sandalyesini kullanıyoruz. 9.aydan itibaren çocuk tepsiyi kendi çıkarabiliyor. kilit sistemi yok. normalin 5 katı fiyata sandalye satıyorlar ama bunu kimse düşünmemiş heralde.

çok mu zor kilit sistemi?
  • ne hayallerle aldığım ama biraz hayal kırıklığına uğradığım bebek arabası markası.

bir kere tutamacı aşınıyor, üstündeki derimsi şey kazındı resmen. o kadar para veriyorsan daha kaliteli bir malzeme kullanmalarını ve aşınmamasını bekliyorsun haliyle. onun dışında yine o tutamaçta şöyle kenarına bir torba iliştireyim asayım vs. eylemlerini gerçekleştirebileceğiniz bir yer yok.

tamam bu negatif özellikleri bir yana bırakırsak, sürüşü gayet güzel, sarsıntısız atlatıyorsunuz cogu yeri. yüksek. bebek direkt egzoz gazlarına maruz kalmıyor. üst güneşliği gayet korunaklı. iç kumaşları, kaplamaları her neyse işte çıkarılıp yıkanabiliyor. güvenli estetik bir araba. ve evet tek elle açılabiliyor araba ama ağır anacım ağır!

sonuç olarak pişmanım sanırım. bastona geçesim var ama onun da şimdi iyisini ara dur. sanırım bununla yine idare edicez bir süre.
  • oğluma, teyzesinin doğum hediyesi olarak aldığı pusetin ( urbo 2 ) markasıdır. başka hiçbir markada görmediğim, 180 derece yatabilme özelliği sayesinde, ana kucağı gibi ıvır zıvıra gerek duymadan, oğlum doğar doğmaz kullanmaya başladık, 18 aydır da çatır çatır kullanıyoruz. amerikan arabaları gibi ışıl ışıl yanan alüminyum şasesine bayılıyorum ayrıca, içim açılıyor.

sökülüp takılması da çok kolay. sürüşü süper. bizim için sorun olmadı ama tek handikapı, bagajda fazla yer kaplıyor olabilir. stokke düşünenlere bile şiddetle tavsiye ederim. biz pişman olmadık.

(http://www.mamasandpapas.com/cat/urbo2/ )
  • sırf keyfimden yıllar sonra doğmasını isteyeceğim çocuğum için şimdiden alıp bir kenara koyacağım bebek arabasının markası.*

bu markanın armadillo flip adlı bebek arabasından kullanan varsa yeşillendirmesi dileğimle.

yıllar sonra gelen edit. yeğenime aldım, ailecek çok mesuduz.
  • bebek kıyafetleri gereksizce pahalı. evet gereksizce, hem de çok gereksizce. 3 aylık bebeklerime en fazla 3 kez giyebilecekleri tuluma 490+490 lira verecek kadar gerizekalı değilim. varsa öyle gerizekalılar kendilerine hayatta başarılar dilerim. bunun zengin olup olmamakla alakası yok bence.
  • deneyimle sabit, bebek arabası konusunda pek başarılı olduklarını düşünmekteyim.
  • ocarro model bebek arabasını yeni aldığımız markadır.

gayet güzel yapılmış, lastikleri oldukça kalın ve büyük, süspansiyonları güzel çalışıyor.
    tek fren ile 2 tekeri kitlemesi gayet iyi. ana kucağı olmadan kendi gelen koltuğuyla yenidoğan bebekler içinde uygun olması avantaj.

biz gaza gelip avionaut kite ana kucağı ile birlikte satılan paketi aldık fakat avionaut kite araba koltuğunda bize çok güvensiz geldiğinden ve arabamızın arka koltuğu çok alçak olduğu için bebeğin otururken sadece koltuğu ve kapı döşemelerini göreceğinden bunu kullanmama kararı aldık ve onun yerine oto koltuğu olarak, chicco aroundu isize 360 dönebilen modelini aldık.

dolayısıyla avionaut kite daha bebeğimiz doğmadan atıl duruma düştü. 650-700e satılıyor, dileyen olursa uygun fiyata verebilirim. hiç kullanılmadı.

ocarro rahatça katlanan ve bagaja rahatça sığan bir model, içinden yağmurluğu falanda çıkıyor.
    yatış pozisyonları, ayak açısı aparatı falan gayet kullanışlı.
    altında yeterli saklama alanı var.

ekstra olarak kış ayları için ayak koruma örtüsü almak gerekiyor biraz pahalı.

2020 yılı mother&baby awards'da en iyi bebek arabası ödülünü almış bu arada.

alacaklara tavsiye olarak, bizim yaptığımız hatayı yapıp ana kucaklı modeli bence almayın. arabanın kendi koltuğu doğumdan itibaren kullanılabildiği için aracınıza özel bir oto koltuğu alın, bebeğinizide arabayla gelen koltukta dolaştırın.
    zaten ana kucağıyla araba katlanmıyor, her halükarda sökmek zorunda kalıyorsunuz.

ana kucağını araba koltuğu olarak kullanırım diyenler içinde, emniyet kemeriyle oto koltuğu olarak sabitlemeye benim gönlüm el vermedi.

emanet gibi duruyor.
  • yakında doğacak oğlum için düşündüğüm bebek arabası markası. armadillo flip xt'yi düşünüyorum. bi de urbo 2 signature edition var aklımda ama sırf special edition diye 1100 tl fazla verilir mi bilemedim? kullanan varsa ve yeşillendirirse çok memnun olurum :)

edit: armadillo flip xt aldım. son derece memnunum. tamamen yatıyor olması, iki taraflı (hem ebeveyne hem de dışarı bakan) olması, tekerlerinin güçlülüğü, tıkır tıkır kaldırımlarda çocuğu sersem edecek gibi sallanmaması, şıklığı vs. tek olumsuz yanı, katlayıp bagaja koyarken biraz ağır olduğunu hissediyorum ki bu da travel system'ların en hafifiymiş, diğerlerini düşünemiyorum.
hesabın var mı? giriş yap