• izlerken abba'nın şarkılarıyla harika keyif vermiş olan filmin ilki haliyle ikincisi üzerinde beklentilerin yüksek olmasına sebep oldu.
    bir yandan keşke ikinciye girişmeselerdi, tadında bıraksalardı derken bir yandan da ekibin bizi şaşırtmayacağına inancım yine keyifli vakitler geçireceğimiz yönünde.

edit: izledim. --- spoiler ---

ilki kadar hareketli, coşkulu değil. filmin ilk yarısı adapte olmaya çalışmanızla geçebilir. diğer yarısı yeni edinmiş olduğu janrada başarılı geçiyor.
    --- spoiler ---
  • bugün izlediğim film. ilk filminin hayranı olmuştum. uça uça devam filmine - tatmin etmeme ihtimalini akılda tutarak- gittim.

öncelikle christine baranskinin bu yaşına rağmen performansını çok beğendim. yanaklarına o dolguları yaptırmasa iyiydi. zira fikrimce insan evladı şarap gibidir. yaşı ilerledikçe güzelleşir.

christine baranskinin gençliğini oynayan kızı çok iyi bulmuşlar. mimikler, konuşmasındaki eda cuk oturmuş.

meryl streep ilk filmin belkemiğiymiş. çok aradım onu. bence filmin en güzel kısmı da sonuydu. spoiler olmasın diye detaya girmeyeceğim.

kaloariki- gerçek adıyla skopelos - zaten muhteşem. o deniz ve o doğa içinde insan yaşlanmaz.

ezcümle ilk film kadar muazzam olmasa da başarılı bulduğum filmdi.

düzeltme: ikinci film hırvatistanda çekilmiş imiş.
  • ilki kadar güzel olmasa da, samimiyetiyle gülümsetmiş devam filmidir. meryl streep’in yokluğu çokça hissedildi fakat lily james’in oyunculuğuna bayıldım. karakterlerin gençliklerini canlandıran oyuncular da çok iyi seçilmişti.
    eğer hala ilk filmi izlemediyseniz sizi şöyle alalım (bkz: mamma mia)
  • bu kadar beklediğime değdiğini düşünüyorum. eski kadro ve yeni eski kadro çok güzel uyum sağlamış. ilk sahneden itibaren içimi kaplayan duygu selini tarif edemiyorum. şarkılar, dekor, diyaloglar hepsini beğendim. ağladım, güldüm, sevdim, kızdım, üzüldüm, şaşırdım.

ve kısa bir after credit sanhesi var, bilginiz olsun.

--- spoiler ---

donna... üzdün beni çok üzdün. kendimi rosie'ye benzettim bazı sahnelerde. harry gençken daha tuhafmış ama sevdim onu. waterloo'nun söylendiği sahne çok güzeldi. ruby sheridan ve fernandooo... ya tamam kabul, bu niraz abartıydı eski aşıklar falan ama ben çok fazla sırıttığını düşünmüyorum. vaftiz sahnesinde donna'yı görünce ağladım( tek başına sinemaya gitmenin en sevdiğim yanı sadece sen ve duyguların ve film var. neyse dağıtmıyorum) hep birlikte şarkı söylemelerini ee zaten bekliyordum ama ben hepsi aynı anda aynı yerde olmazlar diye düşünmüştüm.
    --- spoiler ---
  • ilk filmi gibi tatlı film. meryl streep i çok görürüm sanmıştım.
  • ilk filmin üstüne çok şey katmış. abba müziklerini çok seven ve ilk filme hayran kalan biri olarak tam anlamıyla bayıldım. gülerken gözünüzden yaş getirten her anında mutlu olabileceğiniz şahane bir film. ilk filmdeki karakterlerin genç hallerini canlandıran tüm oyuncuların seçimi çok başarılı. müziklerin hikaye ile uyumu mükemmel. cher ve andy garcia filme çok renk katmış. dansların koreografisi adanın ve kostümlerin güzelliği filmin her sahnesinin rengarenk olması izleyiciye inanılmaz bir göz zevki sunuyor. romantik müzikal filmleri seviyorsanız hele ki ilk filmi izlediyseniz kaçırmayın!
  • çekileceğinin duyurulması benim gibi abbaseverler için süper bir haber. daha söyleyecek çok şarkıları vardı. bir de yunanistan'da geçerse yine tadından yenmez.
  • geliyor gönlümün efendisi!
    cher 'in fernando su ne muhteşem angel eyes lı tanıtım ne dans ettirici öyle!
    gözümde kalplerle 20 temmuz bekliyorum.
  • dışarısı cayır cayır yanarken, "soğuk sinema salonunda şöyle fena olmayan bi film izlesek yeter" beklentisinin üzerinde çıktı. mekânlar, oyuncular, sanat yönetimi ve şarkılar güzel. bu arada serinin ilk filmini izlememiştik. flash back'lerle geçmişe dönüyorsunuz zaten. sorun olmuyor. kötüsü hiç çekilir değil ama iyi müzikal iyidir.
  • mamma mia'nın devam filmi. ol parker yazıp yönetecek. ilk filmde rol alan meryl streep, amanda seyfried, colin firth, pierce brosnan, stellan skarsgard, julie walters ve christine baranski, geri dönecekler. 20 temmuz 2018'de vizyona girecek.
hesabın var mı? giriş yap