şükela:  tümü | bugün
  • ing. yeni hipster ingilizcesinde "erkek topuzu" anlamina gelir.
  • ya da kısaca munda denilir. şu dünyada erkeklerin bize verdiği bir hediyedir kısaca. özellikle jared letonunki man bun tanrısı olarak tarihe geçmiştir.
  • ilk defa sunum yapan bi elemanda görmüştüm de, ne lan bu demiştim, fakat meğer o adama gitmiyormuş. sonra baktım yakışana yakışıyor, ulan benim de saçlar uzun, "anne benim neden man bunum yok" dedim, daha çok milletin gazına geldim tabi ki.

jared leto kadar olmasa da bence yakıştı, hipster aleminden çıkmış ilk defa hayırlı bir moda.
  • yakışana inanılmaz bir çekicilik katan topuz. misal hozier abimize gayet güzel yakışıyor. work song'un klibinde sahnedeki hali man bun'ın nadide örneklerinden.
  • sözlükte bahsedilmemesine şaşırmakla birlikte artık gına gelmiştir. türkiye sınırları içinde yaşayıp da yakışan bir fenerbahçeli diego ribas'ı gördüm ama her yerde bu saç modelini yapan erkekler türedi. 15 yaşındaki kuzenim bile, "abla kenarları kazıtıp yukarıyı uzatıp toplicam" diyor. daha fazla zorlamayalım bence beyler, siz kendi traşınızdan şaşmayın. :(
  • kimi isteyerek degil, sadece saclarinin uzadigi gecis doneminde sicaktan bunalmamak icin yapar. misal, ben.

hipsterlardan tiksindigim kadar hicbir seyden tiksinmiyorum. ama sacimi geriye yatirmadigim zaman onume dusuyor, yemek yerken sikinti. dolayisiyla hem yanlar bakimli gorunsun diye 3 numaraya kazitiyoruz, hem de man bun yapiyoruz.

acayip rahat bir sey yalniz. :)
  • (bkz: kinda sexy)
  • obama'ya yakıştırdığım saç stilidir *

http://twistedsifter.com/…politicians-had-man-buns/