şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ffp kurallarına uymadığı ve football leaks belgelerinde çıkan yolsuzluklar nedeniyle gündeme gelen konu. mayıs ayında açıklanacak karar sonucu yüksek ihtimalle men edilecektir. aynı şekilde infantino’nun kirli işleri ayyuka çıkıyor. uefa kendi içini ve psg-city gibi alenen finansal dolandırıcılık yapan takımları men ederek adını temizleyecektir. ülkemizdeki takımlara ve baş altı takımlara ffp’yi sertçe uygulayan bu kurum ortaya çıkan belgeler sonucu bu iki arap sahipli kulüplere gereken cezayı vereceği öngörülüyor.

yabancı kaynak

türkçe kaynak

la liga başkanının açıklaması

blatter’in infantino hakkında yorumları

(bkz: football leaks)

(bkz: football leaks türkiye belgeleri)

psg ve man.city’nin hileleri
  • gerçekleşmeyecektir. bunların boruları ancak bizim takımlara öter. city gibi psg gibi takımların sahipleri o uefayı para ile boğar yok ederler.
  • kaynak linkleri arasında en sağlamı milliyet var. ben ikna oldum. r.i.p man. city.
  • 10 yıllık liverpool taraftarı olarak gerçekleşmesini hatta en az 5 sezon men edilmesini istediğim karardır. man city bir transfer sezonunda 300 milyon euro harcamayı gözünü kırpmadan yapacak diğer takımlar ise bu paranın yarısını anca harcayabilecek. mourinho bile bu durumdan oldukça şikayetçi olmuştu. barcelona ve real madrid bile yüksek gelirlerine rağmen bir transfer sezonunda bu kadar parayı harcamayı göz önüne alamaz. geçen sene barcelona psgyi şikayet etmişti diye hatırlıyorum. umarım gerçekleşir.

futbolda ne olursa olsun kulüplerin gelirleri kadar harcama yapması taraftarıyım. man city gibi 7 yıldır piyasada varlık gösteren kulüplerin petrol paralarıyla beslendiğini cümle alem biliyor. man citynin sahibi olan zevat 2 milyar euro da harcasa o şampiyonlar ligi kupasının kulbundan tutamayacaktır. o kupayı manchester cityden daha fazla hakeden buram buram tarih kokan kulüpler var.
  • serefsporu yusuf yusuf ettiren gelismedir.

dolandiriciyiz ama serefli efendi takimiz lem mq.

tanim: bir men edilme