• ismi manufacturing ve management kelimelerinin ilk heceleri alinarak olusturulmus bir yazilim..cok ama cok yonlu bir yazilimdir..stok, parca, revizyon gibi bilimum ivir zivir takibinde kullanilir..grafik arayuzu sunmaz, telnet ile baglanip yazili komutlarla isinizi gorursunuz. artik biraz eski moda kalmis olsa da bir fabrikanin tum uretim kontrol faaliyetlerini duzenleyecek kabiliyete sahiptir..
 • rabbit habit isimli albumleriyle bu aralar amerika'da baya bi populer olmus philly kokenli grup.
 • insanı eğlenceli müzikler silsilesine boğan grup. tıngır mıngır sesler geliyor sürekli hayda hoyda coşuşları arasında.
 • banana ghost diye eğlenceli bir şarkıya sahiptirler. öyle bir dinledim takıldım gidiyorum
 • bugüne kadar dört albüm çıkarmış pek nevi şahsına münhasır, güzel mi güzel, amerikanın philadelphia ellerinden gelen grup.

  albümleri:
  the man in a blue turban with a face (2004)
  six demon bag (2006)
  rabbit habits (2008)
  life fantastic (2011)

  ilk üç albümünü sabahlardan akşamlara kadar, bayılana, öğğğk gelene kadar, anlamlı anlamsız kulağımda duyana kadar dinlemişliğim vardır. çok güzel, fevkaladenin fevkinde, albümlerdir.

  tarz olarak, efendim, vokal açısından tom waits, müzikal olarak da waits'in deneysel takıldığı zamanları al, einstürzende neubaten'in(işte belki biraz erken nick cave va kankalarının) daha melodik vakitlerine kat, biraz blues, biraz big brass band geleneği, biraz da belle epoque vodvili-hah, brecht yeniden gelse, bu adamlara yaptırırdı müziklerini, weil'le birlikte.

  fikir vermesi açısından, bana çokça replikas'ın daha eğlenceli zamanlarını andıran, çok şükelâ bir şarkılarının canlı versiyonu: http://www.youtube.com/watch?v=e5qhcz2hegq

  not: şimdi dinleyince fark ettim; benim albümüm six demon bag'miş, daha ılımlı başlamak isteyenlere the man..'i tavsiye edebilirim.
 • istanbul'a konsere gelseler de gitsek dediğim grup. bu grubu dinleyip de kötü demiş bir insan yoktur heralde.
 • whalebones isimli harika bir sarki ureten grup.
 • whalebones şarkıları efsane olan müzik grubu. çok şekersiniz be.
hesabın var mı? giriş yap