şükela:  tümü | bugün
 • daha önceleri bataklık canavarı ba$lığı altında inceleye gelmi$ olduğum marvel karakteri aslında budur..

  esas adı ted sallis olan kimyager birgün labaratuvarda kendini bozar ve çamurdan ibaret hale gelir..ayrıca kendisinden korkanların derisine dokandığında fizikman yakması ile de ün yapar ve "whatever knows fear burns at the touch of man thing" ibaresini kazanır..metamorfozu sonrası kendisinden korkan karısının da ölümüne yol açtıktan sonra tek amacı o bataklık senin bu bataklık benim gezmek olmu$tur..

  duygusal ve ucubik bir karakter olması ile elephant man'i çağrı$tırır..
 • şu sıralar brett leonard tarafından sinemaya aktarılan çizgi roman. ayrıca marvel'in, dc'nin swamp thing'ine verdiği cevapmış bu sevgili kardeşimiz.
 • hikayesi ilginc ama oyunculugu ve akiciligi oldukca kotu olan marvel studios filmi. bataklikta islenen cinayetleri aydinlatmaya calisan genc serif ve cevreci kizimizin hikayesi islenemektedir. bu esnada dogadan peydah olan bir bataklik canavari da isleri karistirmistir. aslinda filmin basi da sonu da oldukca bellidir. orumcek adam, daredevil , x men ve blade'in yapimcilari tarafindan sunulmus olmasina ragmen gormenizi pek tavsiye etmiyorum.
 • "man-thing" ve "man-tık" bir birine o kadar uzak ki, filmin sonunu getirmekte zorlanıyorsunuz. filme çamur attığımı düşünenler için; "film bunu kendisi yapıyor, benimle bir alakası yok"
 • adam şeyi
 • marvel gibi bana hayatımın filmlerini izleten bir stüdyo'dan beklenilmeyecek derecede kötü fantastik film.

  bataklık canavarının tarifi:

  boy: ~3 metre
  kafa: predator'ın kafası
  salkım saçak kollar: karayip korsanlarındaki kötü korsanın ahtapotlu sakalı
  canavarın hareketleri: ring-samara
  canavar radara girince çalan müzik: ring-video bandındaki itici müzik ve sesler
  efektler: sessizlik, stresli müzik, sonra bir bağırtı. lüzumsuz "böö" gerilimi.

  film marvel'a yakışmayacak şekilde bir sevişme sahnesi ve porno film yıldızlarına taş çıkaracak vücuda sahip bir ablanın göğüsleri ile başlıyor. baştan falso. sadece saçma çığlıklardan ibaret, sürüklemeyen ve iyi oyunculuklardan uzak bir şekilde film ilerlerken yine araya lüzumsuz sevişme sahneleri giriyor.

  izlenmeye değmez veya izlense de bu dediklerim bu filmi etkilemez diye spoiler olarak vermiyorum.

  imdb linkini de vereyim de tam olsun:
  http://www.imdb.com/title/tt0290747/
 • iron man 3’te tony’e saldıran extremis geliştirmeli sahte polis ablamızı hatırladınız mı?hani tony ona ‘senden ateşli kadınlar tanıdım’* diyordu.işte o ablamızın adı ellen brandt,çizgi romanlarda ise onu ted sallis’in eski eşi olarak biliyoruz.yüzündeki yaranın ve kolunu kaybetmesinin man-thing ile karşılaşmasından olduğunu varsaymak istiyorum.thor ragnarok’ta da man-thing eski şampiyonlardan biri olarak gözüküyordu.bağlanması çok zor bunların ve büyük ihtimalle sadece fanların hoşlarına gitsin diye yaptıkları tatlı easter egglerden*.zaten başarısız bir man-thing filmi var ortada ama ben gerçekten yeni bir deneme daha isterim.mcu filmlerine sokulması zor bir karakter ama bir zamanlar mcu içinde böyle bir olay olmuştu diyerek bir aksiyon-korku filmi yapılabilir.başarısız olacak olsa dahi böyle bir denemeyi isterim ben.
  not:bu entryde bir geekin gaza gelmesinin sonuçlarını görebilirsiniz
 • kendisini uncanny x-men vol 1 #144 ile tanıdım*.
  “whatever knows fear burns at the man-thing’s touch.”
 • marvel resmi youtube hesabında kendisinin kısa bir tanıtım animasyonu bulunmakta