şükela:  tümü | bugün
  • 90'larda araba hastası genç ve çocuklara has bir kabiliyettir. ayrıca bu kişiler; flash-rainbow ve spring-broadway-fairway farklarını da iyi bilirlerdi.
  • optima 1.5 tonluk arabaya çim biçme makinesi motoru takılırsa ne olur sorusunun cevabıydı. renault 21 ailesinin en baz modeliydi.
    manager class idi. bambaşkaydı. 1.7 olarak geldiydi sanırım ilk önce ama sonra manager 2000'de çıkmıştı. orta donanımdı.
    concorde efsaneydi. 2.0 litrelik bir yer uçağı idi. renault 21 ailesinin en full modeliydi.
  • optima'nın manuel, concorde ve manager'ın ise otomatik arka camları olduğunu da bilmektir.

hatta yolda park halindeki arabaların camlarından içeriye bakıp, "tamam da bunların arka cam düğmeleri nerede; kapılarda düğme yok" dediğimi hatırlarım. bu düğmelerin el freninin hizasında, arkaya doğru olan yerde olduğunu görünce rahata kavuşmuştum.
  • (bkz: renault 21)
  • çok zor bir yetenek değildir. çünkü hepsi birbirinden farklı ve özgün otomobillerin olduğu yıllardı. her aracın karakteri olurdu. şimdiki gibi a3-4-5-6-7 diye birbirinin sadece daha büyüğü ve pahalısı değildi. güzel yıllardı, nasıl oldu da bugün bu ruhsuz araçlara mahkum kaldık bilemiyorum. concorde un iskeleden tekneye atladığı reklam aracın performansını belli ediyordu. manager ise iş adamı aracı olarak lanse edilirdi.
  • 90’larda cocuk olmayi gerektiren eylemdir.

(bkz: 90’larda çocuk olmak)
  • manager yerli üretimdi sanırım. optima’yı bilmiyorum.
  • 90'larda bu farkı bilenlerin, renault safrane gördüklerinde gözleri yaşarırdı.

bir de, bu kasanın (renault 21) pek bilinemeyen station versiyonu renault nevada vardır.
  • concorde renault 21 ailesinin top modeli idi. en donanımlı versiyonuydu ve 2000 cc injection* motora sahipti.

manager ise ilk etapta 1.7 karbüratörlü motorla (renault 11 flash 1700 ile aynı motordu) piyasaya çıktı. ancak sonradan ona da concorde motoru taktılar. modelin ismi de manager 2000 olarak değişti. donanım olarak orta paket denilebilir.

optima ise 1.6 litre hacminde yine karbüratörlü bir motora sahipti. renault 21 ailesinin baz modeli.

edit: imla.
  • 35+ yaşlarda olmak anlamına gelir.