• (bkz: manavgat)
  • haftasonlari antalyalilarin coluk cocuk toparlanip serin serin selaleye karsi piknik yaptiklari, park edecek bir damla yer bulunmayan, bagiris ve gurultuden gecilmeyen, hafta iciyse bi o kadar sakin mekan.
  • sus baliklarinin oldugu bir havuz vardir yakinlarinda, kucuk cocuklarin icine dusmemesi icin ozen gostermek gerekir..
  • kurşunlu şelalesi veya düden gibi yüksek değil yayvan ve alçaktan akan bir şelale..buna rağmen çok hızlı,bembeyaz aktığını görüyorsunuz...ve tek kelimeyle dondurucu.
  • doğuş zibidisinin atlayıp, çıktıktan sonra "napıyım çok çılgınım, dayanamıyorum bazen" dediği şelale.
  • manavgat cayi uzerinde bulunan, manavgatlilarin deyisi ile "buyuk selale". yanilmiyorsam bu selaleyi olusturan gercek kayalar oymapinar baraji'nin yapildigi yillarda yanlis su salimi yuzunden sokulup suruklenmis, yerine betondan su anda yururlukte olan selale yapilmisti.
  • yillarca trt ari studyosunda calisan bir takim polaroid gozluklu grundig marka adamlarin necefli masrapa'nin icini doldurgunu dusundugum sarlayan su.
  • vaktiyle, 4500 km'lik güney seyahatimde ziyaret etme şansını yakaladığım ve bana içinde "çağlamaktan usanmadan, hiçbir yerde göç konmadan, kalbi usa kaptırmadan, yollara düştüm" ifadesi geçen satırları yazdıran, serin, yeşil, dingin hoş bir mekan
  • hayal kırıklığı çeşmesi. türkiye'nin en ünlü şelalesi olmasından mütevellit ben bunu tekneyle üzerinden düşen marilyn monroe'suyla birlikte hayal ederdim. mevsim de pek yardımcı olmadı; suyun yüksekliği sebebiyle pek bir alçak gelmişti bana.

ilkin inanmak istememiştim; herhalde daha ileride esas şelale diye. ama yok, vaka ortadaydı. tortum şelalesini gördüğüm yazın bir ertesiydi. hayal kırıklığıydı ama su soğuktu, güzeldi ama ilkokulun coğrafya anılaraı arasında kapladığı o büyük alanı haketmiyordu
  • en sonunda kurutmayı becerdiğimiz güzel şelale..

http://i147.photobucket.com/…/cooss/4951manset2.jpg
hesabın var mı? giriş yap