734 entry daha
  • ulan allah seni ne yapmasın. ben de kim sorsa undarrated film diyip bunu söylüyordum. en iyi dramlardan biridir diye. şimdi zeki yüzünden ayağa düşecek herkes bilecek, konuşacak. basitleştirecek.

ah ulan zeki. hazinemi çaldın milletin önüne attın.

(bkz: #74280617)
  • zeki demirkubuz sayesinde tekrar gündeme gelen film.
    casey affleck'in muhteşem performansıyla oscar aldığı, tam benim tarzım olan şahane film.

--- spoiler ---

filmin başında babasının ölüm haberini almasına rağmen lee'nin neden bu kadar tepkisiz olduğunu sorgulamıştım. sonrasında sebebini anlıyorsun. en büyük acıyı yaşayınca diğer acılara tepkisiz kalabiliyorsun.

--- spoiler ---
  • eşe dosta yana yakıla tavsiye ettiğim iki kez izlediğim hatta boşluk olsa da üçüncüye izlesem dediğim film. zeki demirkubuz ağabey de "tüm zamanların en iyi filmi" yorumunda bulununca bir göğsümüz kabarmadı değil.
  • zeki demirkubuz gündeme niye getirdi bu filmi anlamadım. tarihin en iyi filmi olduğunu iddia etmiş. olabilir ama koskoca zeki demirkubuz "bir film buldum bambaşka moruk" kafasında anlatmış sanki.

bunları yazma sebebim bu film az bilinen, underrated bir film asla değil. 2016da ortalığın içinden geçen, 2 tane oscar alan film. ben de üniversitede öğrenci evimde izleyip şoklar içerisinde imdb'de 9 puan vermiştim. acayip film ona lafım yok.
  • kendi adıma filmi en iyi tarif eden replik budur.

--- spoiler ---

"anlamıyorsun. bomboşum artık, hiçbir şey kalmadı. hiçbir şey hissetmiyorum".

--- spoiler ---
  • film öyle bir ilerliyor ki, adama kızmak istiyorsun ama acıyorsun. çocuğa şefkat duyuyorsun ama adamın abisine kızıyorsun. eski karısını anlamak istiyorsun ama zorlanıyorsun.
    ikili ilişkilerde yaşadığımız çoğu zor durum filmde çok iyi yansıtılmış. kesinlikle izlenilmesi gereken bir film, dram sevenler için tabii ki.
  • demirkubuz karıştırdı buraları ne güzel ayağa düşmemişti. biliriz ki bu ülkede ayağa düşen her şeye bok bulaşır inci mercan olsa da.
  • 10 defa izlemişimdir. bence de en güzel film. zeki'ye bir defa daha hayran kaldım.
  • erkek dramının su katılmamış hali olan film.

zeki demirkubuz'un en beğendiği film olmasına şaşırmadım. kendi filmleri de böyle; çarpıcı bir senaryosu yok ama gerçekçiliği ile adamın ağzına sıçan cinsten.
hesabın var mı? giriş yap