şükela:  tümü | bugün
137 entry daha
 • 137 dakikalık, 2016 yapımı film.

  9 / 10.

  8.500.000 dolares bütçeli yapım, 4 akademi adaylığı da bulunan kenneth lonergan yönetiminde, hem dili hem de doğallığı ile izleyiciye çok kudretli bir şekilde tesir eden, çok iyi oynanmış bir drama. ( aile draması tanımı da kullanılabilir)

  oyunculuklarda ise; hem yerli hem de ecnebi mecralarda bahsedildiği üzere casey affleck çok güçlü ve doğal bir performans sergiliyor. o'nun, çoğu sekanstaki duruşu, ses tonu," cümle kurma" şiddeti bile izleyiciyi "lee chandler"'ın buhrandan çıkamamış dünyasına şiddetle çekiyor. filmin çekildiği ortamlar, genel atmosfer de bu sek oyunculukla birleşince gerçekten "tüm alevlerine * rağmen soğuğunu hissettiren " bir ambians ortaya çıkmış. bunun dışında, yan rollerde genç oyuncu lucas hedges ve michelle williams başta olmak üzere, kyle chandler, tv'den aşina olduğumuz matthew broderick ve gretchen mol de (boardwalk empire) oldukça iyiler.

  sonuç olarak yapım, dramaseverlerin kesinlikle kaçırmaması gereken, abartıya kaçmamış, anlatımında çok doğal ve başarılı bir iş.

  her eve imdb

  --- spoiler ---

  filmde chandler'a yönelik bir cephe almıyorsunuz. o, sıradan, basit, eğlenmeyi, içmeyi ve kendine fırsat bulunca zaman ayırmayı seven bir baba aslında. fakat tek ve en "affedilemez" hatası kendi hayatını baştan sona değiştiriyor. lonergan burada dengeyi çok iyi belirlemiş; keza bunda abartıya kaçsa dramanın dozu bayağılaşabilirdi.. diğer yandan lee chandler "masanın başında" sandalyede bile dik oturamazken, hayatta "geriye" doğru yürümeye başlamışken, genç patrick nasıl bir güçle hem özel yaşamında, hem sporda, hem denizde ilkleri heyecan ve umutla bir bir yaşıyor bunun perdeye yansıtılma gücünde de kenneth lonergan ustalığını konuşturmuş, eklemeli...

  --- spoiler ---
344 entry daha