şükela:  tümü | bugün soru sor
44 entry daha
  • 2008 yılı bahar dönemi.

oxford road.

university of manchester
  • (bkz: madchester)
  • 3 büyüklerin tümünün en az birer kez yendiği, dünya devi statüsündeki tek takım olan manchester united, şehrin bir diğer takımı manchester city ve kırmızı suratlı soluk benizli biraz içen insanlar.

manchester şehriyle ilgili maçlarda gördüklerimiz dışında detay verebilecek kadar entel olamadık durumumuz yoktu.
  • --- spoiler ---

i'm from mençestaaaaa. fog koyarım taam mı?
    --- spoiler ---

(bkz: fog reyiz)
  • (bkz: madchester)
    (bkz: post-punk)
    (bkz: joy division)
    (bkz: new order)
    (bkz: magazine)
    (bkz: the fall)
    (bkz: the the)
    (bkz: nico)
    (bkz: throbbing gristle)
    (bkz: the smiths)
    (bkz: george best)
    (bkz: the haçienda)

kısaca; harika şeyler geliyor.
  • university of manchester graphene graphite kesifi
  • oldham road
  • benim aklıma warrington geliyor. bu kasaba liverpool ile manchester’ın neredeyse tam ortasında ama daha çok manchester’lı geçinen bir yer.

3-4 sene üst üste her 6 ayda bir manchester üzeri bu kasabaya gittim. o zamanlar yönettiğim flextronics şirketi ile alakalı hesap bu kasabadaydı.

kasabadan kısa bir mesafe uzaktaki stretton köyünde kalıyordum. güzel bir otel vardı burada ama adı aklımda değil. yakınlardaki av yemeği temalı restoranı ise çok iyi hatırlıyorum: stretton fox.

bu restoran sayesinde özgün ingiliz mutfağının hiç de kötü bir şey olmadığını öğrenmiştim. yolunuz düşerse gidin. pazar sabahları da köy okul takımlarının futbol maçları vardı yakınlardaki sahada. futbol sevgisi nedir, ne değildir anlamak adına güzel bir tecrübeydi bu.

buraya her gelişimde araya bir de hafta sonu sıkıştırıp bir manchester united ya da liverpool maçına giderdim.

old trafford neyse de, anfield road’un bulunduğu mahalleyi görünce bayağı şaşırmıştım. uzatmayalım, iğrenç bir yer. “you’ll never walk alone” lafı bence bu mahalleden çıkmış. yalnız başınıza giderseniz sakat.

old trafford’a dönersek... burada izlediğim maçlar arasında aklımda en çok yer edeni man utd - blackburn maçıydı. iki sebebi var.. biri, ronaldo kalenin sağ çaprazından attığı o muhteşem (ve artık ünlü olmuş) frikik golünü bu maçta atmıştı. gözlerimin önünde. ikinci sebep de tugay. blackburn forması ile ikinci yarı oyuna girince man utd seyircisi tarafından feci alkışlanmıştı. adam ingiltere’de cidden çok seviliyordu. cenk filan hikaye. ingilizlerin en sevdiği türk tugay kerimoğlu’dur.

manchester biraz varoş olsa da gece hayatı yönünden süper hareketli bir yer. bunları benim yazmama gerek yok herhalde.

bir tavsiye de chester ile ilgili... manchester’dan liverpool’a giderken hafif güney yönlü yolu uzatırsanız chester kasabası ile tanışabilirsiniz. posta kartı tadında bir yer. harika bir yürüyüş kasabası. orta çağlardan kopup gelmiş.

haftaya londra’dayım ama manchester yok planda :) sadece hyde park ve civarı var...
70 entry daha