şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
  • türkler bağzı türklerin/türk ışid'inin/vahhabi türklerin mandası altında. 100 yıl kadar ömce manda ve himaye kabul olunamaz diyorduk. şimdi, boğaz tokluğuna iç-manda kabulümüz olmuş. dış mandaya zaten alıştıydık. sahi siz bu yola nasıl düştünüz? eskiden özgür ve gururlu ulustuk, veya tebaaydık, neyse.

    gezi parkı'ndan sonra etnik olmayan yeni bir azınlık türü bulunduğunu, onun biz (bağzı biz) olduğumuzu keşfettik. gene bir kısım elit, eğitimli beyaz türk'ün yeni tanımı. eğer yönetimi doğrudan veya dolaylı belirleyebiliyor olsaydık oligarşiyiz diyebilecektik. gerçek oligarşi, iş dünyası bizim manda altında olmamızı, siyah türk'ün de boğaz tokluğuna coşturulup yatıştırılarak gazının alınmasını, düzen içinde tutulmasını buyurdu. burun kıvırıp şikayet ettikleri rte onlarla alver ve kazan kazan ilişkisinde.

    zamanında gerçek ve etnik azınlıkların mahvına yeterli sesi çıkarmayan yeni azınlık (geçmiştekiler benzerleri ve izdüşümleriydi), şimdi artık her şeye rağmen tuzu kuru olmaya, buna karşılık dokunulabilir ve köksüz-güvensiz olmaya razı gelmek zorunda. beyaz türk halen de ciddi faşist ve ırkçı eğilimlere sahiptir. ettiğini çekmedik çok azdır. belki grup ve toplum olarak çoktan öldük, dağıldık, şimdiki geçici karışıklık sandığımız, tozmuş kemiklerimizden yeni gelişen sık çalılıklar ve kaba saba otlar. ağlayanımız olmadığından öldüğümüzü anlamıyoruz. bu da bir tür boğaz tokluğuna azınlık, manda (altındaki) ile mandacıbir elmanın iki yarısı...
3 entry daha