• bayrağımızın sol üst köşesinde bir union jack fena durmazdı hani.
  • uruguay iyidir candır, yalnız o kişi başı 5 kök olayı biraz düşündürüyor insanı.
  • kendi kendimizi yönetemediğimizden dolayı mandasına girince mutlu olacağımız ülkelerdir.

şimdi kabul edelim yönetemiyoruz kendi kendimizi. birbirimizi ya ötekileştiriyoruz, öldürüyoruz, küfrediyoruz, ülkenin bir kısmı diğer kısmısını öldürmek yok etmek en iyi ihtimalle hor görmek için can atıyor. zor günlerimizde kamplaşıyor, iyi günlerimizde birbirimize küsüyoruz. kaynaklarımız var çarçur ediyoruz, kafasını çalışan adamları beyin göçüne zorluyoruz mal gibi ortada kalıyoruz, "biz savaşçı milletiz arkadaş rörörö" deyip ölmeyi çok seviyoruz, et yemiyoruz protein ve fosfor eksikliğinden beynimiz çalışmıyor, sevişmiyoruz sağa sola tebelleş oluyoruz tecavüz ediyoruz elalemin karısını kızına musallat oluyoruz.

olmuyor arkadaşım zorlamayalım. manda ve himaye hep kötü birşey diye öğrettiler bize. tamam büyük ülkeler belki seni köleleştirir senin olan sana ait olan şeyleri elinden alır vs. o zaman ben diyorum ki bizden daha küçük, gücü daha az ve daha insancıl olduğunu düşündüğümüz ülkelere müracaat ederiz. emin olun -ki ben eminim- kendimize yaptığımız zulümden daha az zulüm görürüz.

şöyle bir düşündüğümde ilk aklıma gelen başvuru yapsak hiç itiraz etmeyip tersine destekleyeceğim ülkeler şunlar:
    başta (bkz: uruguay)
    (bkz: norveç)
    (bkz: izlanda)
    neden bu ülkeler olduğunu sözlüğün sayfalarında azıcık gezseniz kolayca anlaşılabilir. tabi önerilere açığız. beyin ve medeniyet seviyemizi yükseltecek başka yerler varsa o da kabulüm, yeter ki bizi bize bırakmayalım. kendi kendimizi sikiyoruz olmuyor.*
  • (bkz: izmir)

çözümü dışarıda aramayalım bence. izmir büyükşehir belediyesi gibi iyi yönetilelim, izmir insanı gibi mantık ön planda olsun, izmir insanı gibi atatürk'ü örnek alalım bence ülke biraz düzelir.
  • (bkz: mandadan sonra tecavüz edenin ırkı değişir)
    (bkz: mandadan sonra öldürenin ırkı değişir)
    (bkz: mandadan sonra küfredenin ırkı değişir)
    tanım: 16 yaşındaki berkecan'ın iremsu'yu etkilemek için gösterdiği insan üstü çaba.

sen mandayı çok yanlış öğrenmişsin genç. deden falan varsa sor anlatsın sana.
  • rusya ,
    hem yakın,hem tanışıyoruz yıllardır,epeyce bir hayran kitlesi de oluştu zaten
  • 27 mayıs 1960 tarihinde yapılan ve türkiye cumhuriyeti tarihinde gerçekleşmiş ilk askeri darbe ile a.b.d. mandası olmuşuz zaten
    bu da dipnot
    türkler daima abd'yle işbirliği istediler. amerikalıları ben de seviyorum ve öyle davranıyorum" diyerek söze girdi. belli ki canı sıkkındı. maaşların ödenmesine 3 gün kalmıştı ve hazinede para yoktu. "önceki yönetim, cuntayı (warren " ülke" yazmış ve yanına soru işareti koymuş) felaket bir mali kargaşa içinde bıraktı" diye anlatmaya başladı ve devam etti: "maliye bakan yardımcısına hazinede kaç para olduğunu sordum. 'maaşlar ve diğer ödemeler için 180 milyon lira gerekiyor ama 23 milyon var' dedi. ilk maaşları ödemenin ne kadar önemli olduğunu söylememe gerek yok. abd, türkiye'ye yaptığı olağan ödemesini, 1 haziran'dan önce yapıp destek olabilir mi?" warren "cuntanın ve geçiçi hükümetin ilk maaş çeklerini ödemesinin ne kadar önemli olduğunu anlıyorum. ama bazı şeylerin açıklığa kavuşması gerekiyor" diye yanıtladı. çünkü, mali yardımı konuşmadan önce washington'un yeni yönetimi tanımasını beklemek gerektiğini düşünüyordu. gürsel canı sıkkın "anlıyorum" deyince, warren, görevinin sorun yaratmak değil, çözüme yardımcı olmak olduğunu vurguladı ve "önceki hükümetin ne zaman ihtiyacı olsa hazırdım. beni görmek isterseniz her zaman hazırım. samimi bir görüşmeye çağırdığınız için teşekkür ederim" deyip ayağa kalktı. gürsel de "ben de, sadece geldiğiniz için değil, akılcı tavsiyeleriniz için de teşekkür ederim. söylediklerinizi aklımızda tutacağımızdan emin olabilirsiniz" diyerek büyükelçinin elini sıktı. mesajın altındaki notta ise "abd'nin türk hükümetine fonlardan avans verdiği" yazıyor ama miktarı belirtilmiyor.

kaynak: http://www.haber3.com/…si-250430h.htm#ixzz3pn9bnxho
  • (bkz: almanya)
  • hiç bir ülke mandasına veya himayesine girilecek ülke değildir, olamaz.
    hindistan gibi ülkelerin neler çektiğini biliyoruz.
  • gelmiş gene tipini dürttüğüm ironiden anlamayan "vatan-millet-sakarya"cılar. mesaja odaklan yavrucum, zarfa değil mazrufa bak. et ye, seviş, biraz kafanı çalıştır.
hesabın var mı? giriş yap