• cok gormus gecirmis bir havasi vardir buranin elemanlarinin.. iceride de eski istanbul beyefendilerinden eski alemin bickin delikanlilarina kadar genis bir urun yelpazesi sizi bekler.. nerde o eski gunler isletim sistemini kullanan bir cok insani bunyesinde barindirir. mutlaka size hikayesini anlatmak icin can atan birileri vardir.. dikkat edin oralarda bi yerlerdedirler.
 • kahve ve çay ücretinin aşırı ucuz olduğu mekan
 • ara cafe acilana kadar "ara kahve" olarak adlandirdigim sirin mekan. adinin mandabatmaz oldugu birkac hafta once asilan tabelasi sayesinde belli olmustur. bu tabelada, bir kahve fincani uzerinde duran bir manda resmedilmis olup, kahvenin kopugunun kalinligina atif yapilmistir. ne kadar mubalagali olsa da kahvesi oldukca guzel, kopugu de epeyce kalindir. ayrica kahve istemek icin turk kahvesi deme zorunlulugu yoktur. gunun cok az bir kisminda gunes aldigindan yaz sicaginda ideal bir muhabbet duragidir.
 • sokak basindaki barcelona mekanına inat gibi duran sohbet ettiren serinleten damaga da hitaben bir mekan...
 • serbest dizilimli tabureler sayesinde kucuk gruptan ziyade genel bir oturum konsepti oldugu icin tanismalar ve kaynasmalar icin de gayet guzel bir ortamdir. mini zirve yapilasi bir mekandir zannimca.
 • istiklal caddesi sağ şeridinden çay ocağının işgaline uğramış bi sokak ve dolayısıyla bu çay ocağının adı. yakında kahve falı bakılır yazılı panolarını sokağın girişine koymaları muhtemel.
 • mehmet akif'e benzeyen bir amcanın kahve dağıtıcılığı görevini üstlendiği barcelona pastanesi aralığındaki küçük ama güzel kahve içilebilecek bir yer.
 • mehmet akife benzeyen amcanın ismi de mehmettir. kendisi oldukça sıcak ve hossohbet biridir. mandabatmazin mudavimleri mehmet abi diye seslenerek siparislerini verirler ve siparisleri geldiginde mutlaka mehmet abi ile ayakustu muhabbet ederler. egimli daracik sokaga dagilmis plastik taburelerde rahatsiz bir sekilde oturup sahane turk kahvesini yudumlarken disarigin degil icerigin onemli oldugunu bir kez daha gorursunuz.
 • bu kahvede yapılan kahvelerin köpüğü öylesine boldur ki "manda bile batmaz" manasına geldiğini düşündüğüm bir isme sahiptir. gazeteni dergini alıp kötü bir günde kimsenin seni rahatsız etmeyeceği, bir şeyler iç diyen gözlerle boğarcasına bakmadığı nadir yerlerden biridir. türk kahvesi ile tanışmanızın ardından başka yerlerde içeceğiniz kahvelerin tatsız tutsuz geleceği, başka yerde içemeyeceğiniz kadar güzel yapan bir yerdir.

  ağzının tadını bilenler kahve, sohbete gelenler kahvenin ardından çay siparişini verir. piponuzu dahi rahatça içebileceğiniz, n'apıyo lan bu adam, karizma manyağı gibi tanmlamalarla karşılaşmayacak olmanız da başka bir güzel noktasıdır.

  orada otururken karşılaştığınız ve size bir yerlerden yüzü aşina gelen insanlar olursa doğrudur. evet, bir yerlerden tanıyorsunuzdur, veya benzettiğiniz ünlü yazar, ya da karikatürcünün ta kendisidir.
hesabın var mı? giriş yap