şükela:  tümü | bugün
 • mandalina meyvesinden elide edilen vitamin kaynağı.
  gazlı içeceklerinde de çeşitleri vardır. gazlı içeceklerde, portokala göre daha kıvamlı ve keskin tadları olur.
 • dışarıda satılanları çekirdekli ve ekşi olan mandalinalardan yapıldığı için tatlı mandalinalarla evde yapılanının içilmesini tavsiye ettiğim içecektir. mandalina parçaçıklarının ağza gelmesi de hoş bir şey ya da bana öyle geliyor da olabilir tabii.
 • ispanya'da her markette tamamen doğal olanının bulunabileceği muhteşem içecek. içinde mandalina parçaları bile var. çok cazip fiyata bulunabilmekte. ülkemizde de yavaş yavaş yaygınlaşmakta. ancak mandalinanın çok olduğu yerlerde insanlar genellikle kendileri yapmakta bunu..

  içmeden ölmemek lazım.
 • gazlı olanları arasında en süperini şivepsin* yaptığına inandığım, ağızda çevire çevire içilesi.

  (bkz: schweppes mandalina)
 • taze taze sıkılıp gene taze sıkılan portakal suyu ile karıştırılır ise güzel bir karışık meyva suyu elde edilir.
 • yine de yaranılmaz nektarı.

  bi küçük kardeşim, annemin yanında tek kalınca, annemin baskıcı rejiminden yakınıyor. yok efendim mandalina suyu getirmiş de illa iç demiş. eee...

  ondan da bi küçüğü şimdi gurbet illerde okur.
  "he ya o zamanlar dert oluyordu da şimdi de olsa keşke".

  demek ki yeryüzündeki her sıkıntı bitince en azından mandalina suyu derdi baki kalacak. en azından yeryüzünde iki kişi mandalina suyunu dert edebiliyor. en azından bi bardak olsaydı şimdi.
 • kanimca portakal suyundan daha lezzetli içecek. taze sıkılmışı adami orgazm eder.
 • 10 kilo mandalina yedim... doğru olabilir mi bu önerme? e biraz zor tabii.

  şimdi efendim posası ile birlikte mideye zor gelecek bir miktarı vücuda katmak zor olsa da, bu meyvenin suyu ile de harika sonuçlar elde edilebilir.

  hem sıkımı gayet kolay, tadı oldukça lezzetlidir. eğer çok şekerli gelirse limon sıkılarak sertleştirebilir bir tada sahiptir.

  mandalina suyu sıkmak son derece romantik bir davranış olarak da nitelendirilebilir. zira yüksek güç istemeyen, azim ve kararlılığın sevgi ile birleşmesini simgeleyen bir fiil mevcuttur ortada. bunu kadın da erkek de eşine oldukça sık ve güvenle yapabilir.

  güvenlik demişken... salgınları ve soğuk algınlıklarını düşündüğünüzde mandalina suyu sizi yatağa düşürmemek üzere emrinize giren sadık askerler gibidir. oldukça güçlü bir direnç ile sizi hasta edecek tüm etkenlere karşı koyar. bence romantizmin adıdır mandalina suyu sıkmak.

  yari yormaz, yare dokunmaz. yarin elzemiyetini bünyede pekiştirir.

  tanım: mandalina meyvesinin suyudur.
 • iki portakal ve bir limon suyuna ilave edilip, zeytinyağı, tuz ve karabiberle aromalandırılarak; enginarlı pilav yapımında kullanılan mandalina meyvesinin suyu. mis.
 • çokça mandalina biraz portakal biraz limon ile harika olabilecek bi içecek. ama o kadar meyvenin posasını atmama annem izin vermez. bilmem anlatabiliyo muyum