şükela:  tümü | bugün
 • america's got talent'a katılan sağır şarkıcı. kendi yazdığı özgün şarkısı ve gösterdiği olağanüstü performans sayesinde, jüri simon cowell'in ve diğer bütün jüri üyelerinin beğenisini kazanıyor. izlerken tüyler diken tabii.

  https://www.youtube.com/watch?v=zkswxzanve0
 • 18 yaşında geçirdiği rahatsızlık sonrası sağır olan ve bir süre hiç bir şeyyapmayan ancak sonrasında kendisini müziğe veren kişi.
 • şu hayatta hiçbir şeyin imkansız olmadığının ve insanın isteyince neler yapabileceğinin somut kanıtı olan kişidir.
  hayatımız boyunca yapamadığımız şeyler için sürekli bahaneler üretiyoruz. asıl engelin sadece kendimiz olduğunu gösteriyor resmen bize.

  sağır olduktan sonra, muscle memory ( yani sıklıkla tekrarladığımız hareketlerin bir süre sonra refleks haline gelmesi) sayesinde iç kulaktan aldığı titreşimler ve akort cihazları yardımıyla şarkı söyleyebilmek için uğraşıp, didiniyor. ritmi hissedebilmek için ise ayakkabılarını çıkarıyor ve çıplak ayaklarını kullanıyor. azim kelimesi bile bu yaptıklarını anlatabilmek için yetersiz bence.

  işin en acı kısmı da şu ki, bu muhteşem performansını bir tek kendisi duyamıyor tam olarak.
 • litrelerce ağlatan bir performansa sahip kadın.

  umarım hayatı boyunca hep mutlu olur. o güzel sesi ve umuduyla, nice umutsuzlara yardımcı olur. sen ne güzelsin be kadın! dünya üzerinde var olan bütün kadınların kalplerine güzelliğini saçman ve yollarına ışık olman dileğiyle...

  https://www.youtube.com/watch?v=zkswxzanve0
 • goz pinarlarimin kurumasina sebep olan, tertemiz ses sahip kadin.

  22 agustos'taki yeni performansi.
 • hakkinda sayfalarca yazilmasi, basina geleni ve sonrasindaki azminin ve performanslarinin milyonlara insana duyurulmasi gereken kisi.
  gecirilen berbat zamanlar sonrasinda kardelen gibi umut veren bir kadin, piril piril naif bir ses.
  oyle icime dokundu ki en buyuk destekcisi babasinin sesini unuttugunu aktardigi sahne, ben de litrelerce agladim onunla birlikte.
  bu cirkin dunyaya gunahsiz bir catlaktan sizmis gibi masum.
 • tüm performanslarının şurada derlenmiş hali var. https://www.youtube.com/watch?v=toyvrf445ae

  inanılmaz gerçekten. müthiş bir ses, müthiş bir başarı.