şükela:  tümü | bugün
 • iyi ruhlar tanrisi

  (bkz: roman pantheon)
  (bkz: lemurs)
 • bir least tanarri

  dretch lerle birlikte sayilari en cok olan tanarrilerden zibilyon tane abyss deki en zavalli en lavuk yaratiklardan direk beyni yok gibi bir sey oylesine ot gibi yasayip dururlar bunlar

  soluk beyaz tenleri sivri disleri ve boyle tek tuk saclari vardir kafalarinda aslinda surat olarak boyle yaslilar evindeki psikopat bir moruga benzerler keskin uzun tirnakli penceleri vardir vucutlarinin ustlerinde solucanlar kurtcuklar filan dolasir resmen vucutlarini canli canli yerler filan

  genelde binlik gruplar halinde filan dolasir abyss de tanarri olmayan herseye saldirirlar

  dretchler gibi bunlarda blood war in temel taslarindan
 • latince'de "iyi" anlamına gelen "manus"tan türemiş olup, kelime anlamı "iyi insanlar"dır. "ölenlerin ruhları" anlamında çoğul, "yaşayan bir kişinin ruhu" anlamında da tekil olarak kullanılır. varisleri isteklerini yerine getirene kadar, yani gidenlerin "manes"lerini "şad edene" kadar, ölülerin rahat uyuyamayacağına inanılırdı. bu geleneğin bir devamı olarak, her sene 2 kasımda katolikler "inançlı gidenlerin" ruhları için tören düzenler.
 • kültlerine göre onlara bal, süt ve çiçek sunulurdu. özellikle onlara adanmış olan bayramlarının ismi rosaria ve parentilia'dır. rosaria'da mezarların üzerine güller ya da menekşeler konulurdu. parentalia şubatta kutlanırdı.

  parentelia bayramının italya'ya aineias tarafından getirildiği söylenmektedir. aineias bu bayramı babasının şerefine düzenlemeye başlamıştır. efsaneye göre bir yıl roma'da ölüler bayramının kutlanması ihmal edilmiş, bunun üzerine ölüler şehri istila ederek öç almışlardır. her zamanki dini merasimin yapılmasıyla ise sakinleşmiş ve mezarlarına geri dönmüşlerdir.

  manalar veya manesler bazen ortak bir ada atfedilmekteydiler; tanrıça mania ya da manlar'ın anasına. kişiliği ve efsanesiyle hayli belirsiz olan bu tanrıça aynı zamanda en popüler geniuslar arasındaydı. compitalia bayramı denilen ve yol kavşakları larlar'ının bayramında uygulanan bir kültleri vardır.
 • knight online'nın 30 haziran 2006 itibariyle açılmış yeni server'ı.
 • mukemmel bir avant-garde/industrial grubu. norvec'ten. "how the world came to an end" isimli yeni albumleri cikti. turlerin meraklilarina $iddetle onerilir.
 • jean-christophe grangé ölü ruhlar ormanı'nda bu latince kökenli kelimeyi kullanmıştır. (bkz: la fôret des mânes)
 • 10 ekim'de çıkardıkları son albüm be all end all bana doğum günü hediyesi olan norveçli avant-garde metal grubu. albüm bu yıl dinlediğim en iyilerden. özellikle bunu dinlemeyi bırakamıyorum.
 • yunan mitolojisinde lidya'nın ilk kralı. zeus ve gaia'nın oğlu olarak geçer. kallirhoe ile beraberliğinden atys, kotys ve akmon isminde üç oğlu oldu.