aynı isimde "manga (müzik grubu)" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
 • hentai : manga nin porno, veya en azindan sex iceren bolumudur...
  her hentai manga dir, her manga hentai diildir
  manga yi sadece sex zannedenleri kinarim...
 • copy paste olarak manga kuralları:
  #1 – metafiziksel düzensizliği yasası

  normal fizik kanunları geçerli değildir.

  #2 – yerçekimini azaltma yasası

  her ne zaman biri ya da bir şey zıplasa veya atılırsa yerçekimi o şey için 4 kat azaltılır.

  # 3 – ses yükseltme yasası, anime akustik asal yasası

  uzayda güçlü sesler (mesela patlamalar) çok daha fazla kuvvetlenir, çünkü uzayda patlama sesini azaltabilecek hava bulunmaz.

  # 4 – değişmez saldırı yasası, anime hareket asal yasası

  saldırı hıza denktir. bir dövüş sahnesi olduğundan çok daha hızlıymış gibi gösterilir.

  # 5 – mekanik hareketlilik yasası,anime hareket ikinci yasası

  en büyük mekanik alet en hızlı hareket edendir.

  #6 – zaman değişim yasası

  zaman her zaman sabit hızla sürmez. kahraman her soğukkanlı ve/veya etkileyici bir şey yaptığında zaman durur, sevgililer ve arkadaşlar ölürken yavaşlar ve bir dövüş başladığında hızlanır.

  #7 – maddi ölüm asal yasası

  iyi karakterin yada kötü karakterin ölmesi savaşın bitmesinin tek yoludur.ya kötü karakter anlayamayacağı kadar hızlı ölür ya da çok uzun süren bir kavga konuyu oluşturur. bu durumda iki taraf da birbirlerinin çalışma sistemini kavramak için zaman kazanmaya çalışacaktır.

  #8 - ikinci maddi ölüm yasası

  as kötü karakterin ölümü hemen olmaz, zaman alır(kullandığı yada emrinde ki derecesi düşük kötü karakterler için bu kural daha hafif şekli ile geçerlidir) fiziksel yaralar ne olursa olsun ölümün onlara ulaşamayacağına inanmaları onların doğal niteliği halindedir ve bu yüzden ölürken kendi ölümlerinin şoku ile bunu anlayamamış olarak ölürler.

  #9 – heyecanı vurgulama yasası

  hareketin yoğun olduğu heyecanlı anlarda ekran bu sahnedeki karakterleri ayrı ayrı gösterecek şekilde parçalara bölünür. aradaki ayrım çizgileri siyah üzerine parlak renkler kullanılarak betimlenir.

  #10 – heyecanı çoğaltma yasası

  iyi karakter, kötü karakteri yaraladığında ya da yenilgiye uğrattığında, bu olay en az 3 kez 3 farklı açıdan gösterilir.

  #11 – doğal yanıcılık yasası

  her şey patlar.her şey.

  ilk kanıtlama: herhangi bir şey patlamak üzereyse şişer. patlamak üzereyken şişmeyen şeyler de...

  ikinci kanıtlama:büyük şehirler insani biliminin kabul ettiği en yüksek derecede patlayıcı materyaldir. tokyo bu şehirler için en çabuk alev alan şehirdir.

  #12 – işık yasası

  hemen hemen her şey enerji yüklü ışık yayar. iyi karakterli biri ya da şeyse iyi, kötü karakterli ise de kötü..

  #13 – enerji yayma yasası

  enerji mekanik yada uzay aracı silahlarıyla ateş etmeden önce enerji biriktirir. (çoğunlukla “enerji şişkinliği” olarak adlandırılır). silahların patlama özellikleri yüzünden, bunun doğal yanıcılık yasası ile bağlantılı olduğu sanılır.

  #14 – ters öldürücü büyüklük yasası

  silahın yıkıcı potansiyeli, büyüklüğü ile ters orantılıdır. iyi karakterin sahip olduğu küçük bir silah, kötü karakterin sahip olduğu kocaman bir silahı yener.

  #15 – tükenmezlik yasası

  kimse köşeye sıkıştırılmadıkça ve bilinçsiz değilse, asla varlığını, silahlarını tamamen harcamaz ve kimsenin mermisi bitmez.

  #16 – ters doğruluk yasası

  iyi karakterin görevi doğru olarak bildiği ve uygulamaya çalıştığı kural her ne kadar zor bir durumda olursa olsun elindeki güçle mümkün olabildiğince çok şeyi savunmak ve kurtarmak ve bunu yaparken kendini sakınmamaktır. kötü karakterinki ise ne olursa olsun elindeki gücü sadece kendi çıkarları için ve iyi olan herşeyi yok etmek için kullanmaktır. (bu stormtrooper etkisi olarak da bilinir)

  örnek:bir iyi karakter darbeler yüzünden sersem bir halde olsa da karışıklığı kontrol altına alır ve aynı anda çarpmak üzere olan bir aracı kurtarır. iyi karakter tüm bunları orta yerde açık hedef halindeyken yaptığı halde ona ateş eden bir tabur kötü karakter ise iyi karakteri vuramaz, ıskalar.

  ilk sonuç:sahnede ne kadar çok kötü karakter varsa, birilerini vurma ya da yaralama olasılıkları o derece azdır.

  ikinci sonuç:her ne zaman iyi karakter başa çıkılmaz bir olayla karşı karşıya gelse genellikle olasılıklar şöyle sıralanır: kötü karakterler derlitoplu bir düzene girer, herşey kahramanın tek atışta hepsini yenip kurtulmasını sağlayacak şekilde gelişir.

  üçüncü sonuç:her ne zaman iyi karakter gerçekten kötü tarafından vurulsa, bu yaralanma onun için bir kayıp değil tam tersine savaşma azmi olur ve yaranın ağırlığına rağmen kalkar ve eskisinden daha güçlü savaşır ve... yener. ayrıca bu yara genelde omuz gibi fazla önemli olmayan yerlerde olur ve bu onun savaşmasını engellemez.

  #17 – geçici romantik güvenilmezlik yasası

  kötü karakter ya iyi karaktere aşık olur ki bu onun için iyi bir son olmayabilir her zaman (kendini iyi için feda etmesi olasıdır)ya da iyi karakteri kendine aşık edecek bir yol bulur ki bunu kullanması da zararınadır aslında ya sonuç ters döner ve ilk olasılığa döner ya da planı ortaya çıkar ve her zaman olduğu gibi yenilir...

  #18 – kan kapasitesi yasası

  insan vücudunda 12 galonun üzerinde kan vardır. bazen daha fazla(!)

  #19 – şeytani kıvam yasası

  tüm şeytanların ve diğer doğa üstü yaratıkların en az 3 gözleri, sivri dişleri ve sarı yeşile ya da kahverengine benzeyen gözleri vardır ve sadece kılıç gibi keskin uçlu silahlardan etkilenirler.

  #20 - askeri güvenilmezlik yasası

  büyük galaksilerin en geniş donanmaları, bütün orduları ve büyük savaş makinaları son derece acımasız, katı yürekli kana susamış savaşçıları sevgi dolu güçlü duygular gibi basit şeyler karşısında yenilebilirler.

  #21 – taktik güvenilmezliği yasası

  ..........taktik dahilerini bile ...

  #22 - önemsiz farkedilmezlik yasası

  insanlar küçük şeyleri farkedemezler... kayıp vücut parçaları gibi ya da büyüklüğü seattle kadar olan yaralanmaları.

  #23 - gençlere özgü entellektüellik yasası

  çocuklar yetişkinlerden daha zekidirler ve her zaman boyutlarının neredeyse iki katı kadar sinir bozucu olurlar (bkz: chibi-usa)

  #24 - americanthropomorphism yasası.

  gerçekten çirkin kötü karakterler her zaman sıska amerikalılardır.

  #25 - amerikalıları zihinsel olarak küçümseme yasası

  aptal iyi karakterler her zaman iri amerikalılardır.

  ilk sonuç: gerizekalı amerikalı kahramanlardan daha aptal olan kişiler amerikalı çevirmenlerdir.

  ikinci sonuç: amerikan çevirmenlerden daha da aptal olanlar ise amerikalı yayıncılar ve sansürcülerdir.

  #26 - çene orantısı yasası

  kişilerin ağız büyüklükleri çıkardıkları sesin yükseklik derecesiyle doğru orantılıdır. yani ne kadar çok bağırırsa o kadar büyük bir ağzı olur

  #27 - kedigil mutasyonu (dönüşümü) yasası

  yarı kedi yarı insan olanların çoğunun ortak özellikleri şunlardır:

  dişi olmak

  geniş duyma gücüne sahip olmak bazen bir kuyruğa da

  mümkün olabildiği kadar küçük giysiler giyebilmek

  #28 - ateş gücünü koruma yasası

  düşmanı tek seferde yok edebilecek kadar kuvvetli bir silah varsa, bu silah en sona saklanır ve son şans olarak kullanılır.

  #29 – teknolojik kullanıcı yasası

  uzay gemisi ve benzeri araçların yönetimi için resmi eğitim gerekliliği karmaşıklığı ile ters orantılıdır.

  #30 - zıtlaşma parlaması yasası

  savaşçılık ve kuvvet gibi özellikler ya da güçlü iyi duygular son derece yüksek seviyeli ve gizemli bir parlaklık şeklinde oluşumlar yayar. bu oluşumlar genellikle kötü karakterler için kırmızı iyi karakterler içinse mavi renkte betimlenir. bunun nedeni mavi rengin elektromanyetik spektrumda kırmızı renkten daha üst seviyede olmasıdır.

  #31 – insan biçimli olmayanların düşmanlığı yasası

  tüm çirkin ve insani olmayan yaratık türleri düşmandırlar ve genellikle olabilecek en adi yollarla insanlığı anlaşılması güç ve karanlık sebeplerden dolayı yok etmek isterler.
 • japon cizgi roman kulturu. (bkz: manga entertainment)
 • perşembe günleri limon da çalıyorlar gayet güzel insanlar deliriyor zıplıyor hopluyor izlemek lazım.
 • mtv ödülünü alması, fethullah gülen in yüzyılın en önemli düşünürü seçilmesinden beri beni en çok duygulandıran olay olmuştur.
  ayrıca en fazla 1-2 sene sonra, türklerin başarısını çekemeyen dış mihrakların oy sistemini nasıl değiştirteceğine herkes tanık olacaktır.
 • japon çizgi romanı diyerek basitleştirelemeyecek kadar güzel olan sanat eserleridir. mangaların animelerden daha çok sevilmesinin sebebini de ben kendimce şöyle açıklıyorum. mangalarda heyecan her daim tam gaz devam eder. animeler ise mangalardan uyarlandıkları için bir noktadan sonra manga ile anime arasındaki farkı kapatırlar. bu da araya sezon aralarının ya da mangadan bağımsız doldurma bölümlerin girmesine neden olur. bu yüzden de anime akıcılığını kaybeder ve sıkmaya başlar. türkiye'de malesef bu kültür çok fazla yaygın değildir. bazı manga çeviri grupları olsa da hâlâ az sayıda olan anime takipçilerinin yarısı kadar bile manga takipçisi yoktur. bazı kaliteli mangalardan örnek vermek gerekirse:

  (bkz: hajime no ippo)
  (bkz: shaman king)
  (bkz: naruto)
  (bkz: one piece)
  (bkz: bleach)
  (bkz: fairy tail)
  (bkz: air gear)
  (bkz: nana)
  (bkz: slam dunk)

  not: bu yazdıklarımın hepsi animeye de uyarlanmıştır.

  not 2: aynı zamanda bir de müzik grubu olan manga vardır. lâkin onun bu anlattıklarımla hiç alakası yoktur. tamamen linkin park çakması bir gruptur benim gözümde.
 • gazoz kapağı, dondurma çubuğu vs. biriktirip gelmiş tüm çin halk cumhuriyetine konser verse de yaptıkları müziğin kalitesi değişmeyecektir. zaten kalabalık konser vermek, seymeyeninin sayısını kedide çük yapmak da marifet değildir fikirmce.

  -lan olm bu ne lan?
  -manga lan manga hani askerdeyken de vardı ya.
  -ziktir et.
  -yok lan beleş, dondurma yiyon gidiyon bissürü karı kız ortam tıssss
  -haaa...
 • japonyada üst sanatlardan biri olarak kabul edilen,yaşam biçimi haline gelmiş,bilinen tüm animelere alt yapı oluşturan(tüm animeler senaryo olayını mangalardan sağlarlar)okudukça eğlendiren,tommiks-teksas olayından 100 kat daha kaliteli ve üzerinde daha çok uğraşılmış eserlerdir.yüzde 80i komedi içerir ve gülmekten çenelere ağrı girmesine neden olur.
 • one piece ve attack on titans'ı iki seneye yakın bir süre, inat ve tutkuyla soldan sağa okuyup hiçbir şey anlamadım. sanki çevirmen yoda. her sayı sonu küfredip çizimde ve çeviride emeği geçen herkesin günahını aldım. hiç aklıma gelmedi nasıl okunacağını sormak, çok emindim çünkü yaptığımın doğru olduğuna. sonradan kendi kendime sağdan sola okuyunca olayların mantıklı geliştiğini fark ettim. utanıp kimseye söylememiştim bugüne kadar.
 • türkçe basımı yapılan ilk manga 1999 yılında ithaki yayınları tarafından basılan gon serisinin birinci cildi olmuştur. anime kültürünün dünyaya iyice yayılması ve fansub'ların pek çok anime ve manganın çevirisini yapıp malum ortamlara kazandırmasıyla diğer yayınevleri ve normalde basım yapmayan çizgi roman dükkanları da cesaretlenip manga işine girmişlerdir. günümüz itibariyle 13 yayınevinden 358 ciltte, 57 seri türkçeye kazandırılmış durumdadır. detaylandıracak olursak:

  akılçelen kitaplar:

  arkadaş yayınevi olarak yıllardır hayatımızda olan firmanın uzun süredir baskısı olmayan kitaplar, mistborn gibi fantastik seriler, mass effect gibi oyun kitapları ve mangalarda kullandığı isimleridir. mangalarında iyi seri seçimleri ve son derece özenli çevirileri olmasına rağmen baskı kalitesinde sıkıntılar olan bir yayınevi. online mağazaları iyi fiyata şahane hizmet verir, aynı zamanda da arkadaş kitabevi mağazaları ankaradaki en geniş ingilizce ve türkçe, çizgi roman ve manga koleksiyonlarından birine sahiptir.

  -all you need is kill - öldür yeter (amerikan boyu, sağdan sola baskı - 2 / 2 cilt yayınlandı.)
  -death note - ölüm defteri (amerikan boyu, sağdan sola baskı - 13 / 13 cilt yayınlandı.)
  -fullmetal alchemist - çelik simyacı (amerikan boyu, sağdan sola baskı - 27 / 27 cilt yayınlandı.)
  -one punch-man - tek yumruk (amerikan boyu, sağdan sola baskı - 11 / 15 cilt yayınlandı.)
  -rosario + vampire - tılsımlı kolye ve vampir (amerikan boyu, sağdan sola baskı - 10 / 10 cilt yayınlandı.)
  -rosario + vampire - season ii - tılsımlı kolye ve vampir - sezon ii (amerikan boyu, sağdan sola baskı - 4 / 14 cilt yayınlandı.)
  -vampire knight - vampir şövalye (amerikan boyu, sağdan sola baskı - 19 / 19 cilt yayınlandı.)

  arunas yayıncılık:

  çoğunlukla migrosta bulabileceğiniz nitelikte kitaplar basan yayınevi gerekli şeyler'in naruto ve one piece satışlarının gazıyla o dönem tokyopop batmakta olduğundan sailor moon deadman wonderland ve mirai nikki gibi serilerin bile haklarını satıyorken ne kadar uyduruk orijinali ingilizce serisi varsa çoğuna başladı tutmayınca da hepsini yarım bırakıp daha da manga basmadılar.

  -bizenghast - kayıp ruhlar kasabası (amerikan boyu, soldan sağa baskı - orijinali ingilizce, 1 / 8 cilt yayınlandı.)
  -csi - interns - csi - staj yapmak risk almaktır (büyük boy, soldan sağa baskı - orijinali ingilizce, 1 / 1 cilt yayınlandı.)
  -dramacon (amerikan boyu, soldan sağa baskı - orijinali ingilizce, 1 / 3 cilt yayınlandı.)
  -fool's gold - aptalların altını (amerikan boyu, soldan sağa baskı - orijinali ingilizce, 1 / 3 cilt yayınlandı.)
  -i luv halloween - cadılar bayramını seviyorum (amerikan boyu, soldan sağa baskı - orijinali ingilizce, 1 / 3 cilt yayınlandı.)
  -my dead girlfriend - benim ölü sevgilim (amerikan boyu, soldan sağa baskı - orijinali ingilizce, 1 / 1 cilt yayınlandı.)
  -peach fuzz - tüylü şeftali (amerikan boyu, soldan sağa baskı - orijinali ingilizce, 1 / 3 cilt yayınlandı.)
  -poison candy - zehirli şeker (amerikan boyu, soldan sağa baskı - orijinali ingilizce, 1 / 2 cilt yayınlandı.)
  -princess ai - prenses ai (amerikan boyu, soldan sağa baskı - orijinali ingilizce, 1 / 3 cilt yayınlandı.)
  -return to labyrinth - labirente geri dönüş (amerikan boyu, soldan sağa baskı - orijinali ingilizce, 1 / 4 cilt yayınlandı.)
  -vampire kisses - blood relatives - vampir öpücükleri - kan arabaları (amerikan boyu, soldan sağa baskı - orijinali ingilizce, 3 / 4 cilt yayınlandı.)

  desen yayınları:

  bildiğin ders ve sınav kitapları basan tudem yayınları yeni baskılarında çocuk kitapları ve çizgi romanlarını desen yayınları diye basıyorlar hadashi no gen gibi efsane bir serinin baskıda da çeviride de nasıl bu denli ırzına geçmeyi başardılar merak konusu üstelik yarım da kaldı.

  -amulet - tılsım (roman boyu, soldan sağa baskı - orijinali ingilizce, 7 / 9 cilt yayınlandı.)
  -the dreaming - okuldaki sır (roman boyu, soldan sağa baskı - orijinali ingilizce, 3 / 3 cilt yayınlandı.)
  -hadashi no gen - yalınayak gen (roman boyu, soldan sağa baskı - 4 / 10 cilt yayınlandı.)
  -warriors - savaşçılar (roman boyu, soldan sağa baskı) - 3 / 3 cilt yayınlandı.)

  everest yayınları:

  her türden kitap basan yayınevlerinden olan everest büyük ihtimalle ntv yayınları'nın çizgi roman klasikler serisinin başarılı satışlarından etkilenip manga shakespeare serisini türkçeye kazandırdı.

  - manga shakespeare (roman boyu, soldan sağa baskı - 14 / 14 cilt yayınlandı.)
  1 - hamlet
  2 - romeo ve juliet
  3 - iii. richard
  4 - fırtına
  5 - macbeth
  6 - othello
  7 - bir yaz gecesi rüyası
  8 - julius caesar
  9 - kral lear
  10 - viii. henry
  11 - venedik taciri
  12 - onikinci gece
  13 - kuru gürültü
  14 - beğendiğiniz gibi

  gerekli şeyler:

  kadıköy'de bir çizgi roman ve figür dükkanıyken el değiştirmesiyle hızlıca pek çok önemli manga ve çizgi roman serisini türkçeye kazandırdılar. japon baskılarına tasarım ve kalite olarak neredeyse birebir sadık kalmalarına rağmen zaman zaman çevirilerinde dili bilmeyen ama konuya hakim birinin bile kolayca farkedebileceği hataları çıkabiliyor. ülkemizde manga işinin lokomotifi konumundalar.

  -ajin (japon boyu, sağdan sola baskı - 8 / 10 cilt yayınlandı.)
  -assassination classroom - suikast sınıfı (japon boyu, sağdan sola baskı - 10 / 21 cilt yayınlandı.)
  -attack on titan - titana saldırı (japon boyu, sağdan sola baskı - 17 / 22 cilt yayınlandı.)
  - attack on titan before the fall - titana saldırı çöküşten önce (japon boyu, sağdan sola baskı - 4 / 10 cilt yayınlandı.)
  -berserk (japon boyu, sağdan sola baskı - 4 / 38 cilt yayınlandı.)
  -bleach (japon boyu, sağdan sola baskı - 25 / 74 cilt yayınlandı.)
  -boku no hero academia - kahramanlık akademim (japon boyu, sağdan sola baskı - 5 / 14 cilt yayınlandı.)
  -fairy tail (japon boyu, sağdan sola baskı - 1 / 63 cilt yayınlandı.)
  -hellsing (japon boyu, sağdan sola baskı - 10 / 10 cilt yayınlandı.)
  -kuroko no basuke - kuroko'nun basketbolu (japon boyu, sağdan sola baskı - 1 / 30 cilt yayınlandı.)
  -kuroshitsuji - kara kahya (japon boyu, sağdan sola baskı - 1 / 25 cilt yayınlandı.)
  -nanatsu no taizai - yedi ölümcül günah (japon boyu, sağdan sola baskı - 9 / 26 cilt yayınlandı.)
  -naruto (japon boyu, sağdan sola baskı - 36 / 72 cilt yayınlandı.)
  -noragami (japon boyu, sağdan sola baskı - 4 / 18 cilt yayınlandı.)
  -one piece (japon boyu, sağdan sola baskı - 36 / 85 cilt yayınlandı.)
  -tokyo ghoul - tokyo gûl (japon boyu, sağdan sola baskı - 14 / 14 cilt yayınlandı.)
  -uzumaki (roman boyu, sağdan sola baskı - 3 / 3 cilt yayınlandı.)

  karşı yayınları:

  yasaklı kitaplar listesinde olduğu dönemde kavgam'ı basmak isteyip basamayan yayınevi bu yasağı manga versiyonuyla aşmıştı.

  - kavgam manga (roman boyu, soldan sağa baskı - 1 / 1 cilt yayınlandı.)

  kurukafa yayınları:

  yine arkadaş yayınevi olarak yıllardır hayatımızda olan firmanın diğer markası olan akılçelen kitaplar'ın portföyü çok genişleyip çeşitlenince manga ve çizgi romanlar için oluşturduğu yeni marka. mangalarında iyi seri seçimleri ve son derece özenli çevirileri olmasına rağmen baskı kalitesinde sıkıntılar olan bir yayınevi. online mağazaları iyi fiyata şahane hizmet verir, aynı zamanda da arkadaş kitabevi mağazaları ankaradaki en geniş ingilizce ve türkçe, çizgi roman ve manga koleksiyonlarından birine sahiptir.

  -gantz (amerikan boyu, sağdan sola baskı - 2 / 37 cilt yayınlandı.)
  -owari no seraph - kıyamet meleği (amerikan boyu, sağdan sola baskı - 2 / 14 cilt yayınlandı.)

  ithaki yayınları:

  ülkemizde ilk mangayı basan yayınevi olmuş olsa da devamını getirmemiştir.

  -gon (büyük boy, soldan sağa baskı - 1 / 7 cilt yayınlandı.)

  marmara çizgi:

  pek çok çizgi roman serisini türkçeye kazandıran yayınevi ilginç ama cesur bir tercihle lone wolf gibi klasik ve önemli bir seriyi basmayı tercih etti; ancak neden tamamen amerikan versiyonunu basmayı tercih ettikleriyse tam bir muamma.

  -lone wolf and cub - yalnız kurt ve yavrusu (amerikan boyu, soldan sağa baskı - 18 / 28 cilt yayınlandı.)

  remzi kitabevi:

  yine aynı hesap, geriye kalan birkaç orijinali ingilizce tokyopop serisini de remzi bastı ve tabiiki de tutmadığı için yarıda bıraktılar. mağazalarında bir dönem şahane ingilizce manga koleksiyonları vardı şimdi tek tük kalanlar var.

  - agent boo - ajan püf (amerikan boyu, soldan sağa baskı - orijinali ingilizce, 1 / 3 cilt yayınlandı.)
  - the grosse adventures - gamsız ikizler (amerikan boyu, soldan sağa baskı - orijinali ingilizce, 1 / 3 cilt yayınlandı.)
  - psy-comm - psi-kom (amerikan boyu, soldan sağa baskı - orijinali ingilizce, 1 / 3 cilt yayınlandı.)

  super-j:

  mitsubishi'nin alt kuruluşu olup beyblade ve hello kitty'nin haklarına sahip olan firma bir dönem türkiye'ye girip bir iki avm'ye hello kitty ve beyblade ürünleri, action figure'ler ve mangalar satan dükkanlar açtı tutmayınca da kapattı. o dönemde de beyblade'in ilk beş cildini türkçe olarak bastıkları iddia edilse de ilk üç ciltten sonrasının basıldığı şaibeli.

  - beyblade (japon boyu, soldan sağa baskı - 4 / 14 cilt yayınlandı.)

  yapı kredi yayınları:

  yine tokyopop'un batmakta olduğu dönemde her sayıda bir fasikül şeklinde 23 fasikülle 2 cilt mangayı yayınlamakta oldukları doğan kardeş dergisiyle beraber vererek yayınladı.

  - dark goodbye - kara veda (roman boyu, soldan sağa baskı - orijinali ingilizce, 11 fasikül - 1 / 2 cilt yayınlandı)
  - doors of chaos - kaos kapıları (roman boyu, sağdan sola baskı, 12 fasikül - 1 / 3 cilt yayınlandı)

  yordam kitap:

  sol siyasetin neredeyse önemli tüm kitaplarını basan yayınevi gençlere ulaşmak için bu serinin kavgam haricindeki tüm kitaplarını bastı.

  - ilahi komedya manga (roman boyu, soldan sağa baskı - 1 / 1 cilt yayınlandı.)
  - kapital manga (roman boyu, soldan sağa baskı - 2 / 2 cilt yayınlandı.)
  - komünist manifesto manga (roman boyu, soldan sağa baskı - 1 / 1 cilt yayınlandı.)
  - savaş ve barış manga (roman boyu, soldan sağa baskı - 1 / 1 cilt yayınlandı.)
  - türlerin kökeni manga (roman boyu, soldan sağa baskı - 1 / 1 cilt yayınlandı.)
  - yengeç gemisi (roman boyu, soldan sağa baskı - 1 / 1 cilt yayınlandı.)

  tüm bunların yanında:

  akılçelen kitaplar:

  death note evreninden iki adet light novel (hafif roman)i kazandırdı.

  - death note l light up the world
  - `death note another note the los angeles bb murder cases`

  bilge kültür sanat:

  - yeni başlayanlar için manga

  iletişim yayınları:

  - manga - bir kültürel direniş aracı

  plan b:

  manga - japon çizgi romanının tarihi

  gibi manga kültürüne dair kitaplar da bulunmakta.

  işbu liste sürekli olarak güncellenecektir...