şükela:  tümü | bugün
  • aradım fakat şöyle bir dedicated manga başlığı bulamadım. bu başlıkta zevklere göre mangalar önerebilir, yeni mangalar keşfedebilir veya alakalı linkler ve çeşitli bilgilere erişebilirsiniz. en azından dolduğu zaman. bu naif girişten sonra:

klasik, çok da sarmamış fakat kendini okutmuş olan naruto, bleach, one piece shounenler dışında birkaç önerim olacak hatırladığım kadarıyla. yazacaklarımın her birini sıkılmadan ve büyük keyifle okuduğumu belirteyim.

death note: mangaların mangasıdır, baş yapıttır, gayet güzel bir de animesi mevcuttur. polisiye ile fantastik hibridi diyebiliriz. şu günlerde seneler sonra tek bölümlük bir devam mangası ile tekrar gündeme geldi. mind fuck sevenlerdenseniz...

shokugeki no soma: yemek yapmaya veya yemeye merakınız var ise sizlik. evet bol bol fan service ve abartılı bir mizacı var fakat başarılı bir yapıt. animesi de gayet kaliteli ve devam etmekte sanırım. mangası bitti.

solo leveling: şu aralar çok revaşta. ön yargıyla başlamıştım fakat epey sardı. mmorpg tarzı bir dünyada op olma yolunda ilerleyen karakterimizin hikayesi. benzerlerinden ayıran özelliği daha modern olması ve karakterin gerçek bir oyuncu kafasında olması diyebilirim. rpg oyunlarla ilgiliyseniz bir göz atın. animesi mevcut değil.

wind breaker: slice of life/ bisiklet yarışı manhwası. bisikletle pek alakam olmamasına rağmen karakterlerin goygoyları için okuduğum manhwa. çizimler çok başarılı fakat geri dönüp baktığımda ilk sayıların çizimleri epey kötü geldi. kademeli olarak işi ilerletmiş anlaşılan.

full metal alchemist: bir başka best of the best manga. favorim olabilir. animesi iki farklı versiyonda ve birbirlerinden bazı farklılıklar içermekte. daha yeni olan "brotherhood" göze daha hoş gelse de sıfırdan fikir sahibi olmak için aslını izleyin. onun dışında çok güzel bir dünya kurulmuş ve bazı felsefik konulara da parmak basıyor. karakter build up müthiş. aynı anda güldürüp ağlatabilen nadir yapıtlardan. animesi daha keyifli.

hajime no ippo: boks mangası diyebiliriz. öyle ağır teknik bir olay beklemeyin fakat light hearted ve keyifli bir manga. bir kaç sezon animesine de devam ettiler fakat sonradan bitirdiler. manga hala devam etmekte ve daha ciddi bir tona dönmekte şu an.

eyeshield 21: amerikan futbolu mangası. ezik oğlanın yükselişi, klasik shounen hikaye fakat yine karakterler müthiş, abartılı ve cana yakın. mangasından büyük keyif aldım. çok kaliteli animesi de mevcuttu fakat yarıda bitirdiler. amerikan futbolunu daha arcadevari ve trading card game havasında anlatarak meraklısı olmayana bile keyifli kılacak nitelikte.