• playlist olarak beyoğlu'ndaki nice rock bar'a sağlam 10 basan bir dürümcü'dür burası. evet dürümcü ve playlist olarak anathema, lacuna coil, within temptation, scorpions gibi grupları dinlerken açık ayran yanında adana keyfine varabiliyorsunuz. mekanın tabelasında büyük harflerle mk yazar, arkadaşlarla "mortal kombat yapalım mı abi bugün?" tarzı geyiklerin dönmesime vesile olur.

evet, burası istiklal'de bir dürümcü.
  • love song eşliğinde sipariş verip, back to black eşliğinde adanalarınızı bekledikden sonra harrowdown hill ve street spirit eşliğinde eşsiz bir adana yemenizi sağlayan yer.
  • "dürümcü değil mi yaa, hocam daya adana'yı urfa'yı" denmemesi gereken, tavuk dürümü ve mükemmel ayran birlikteliği her daim tüketilesi dürümcü.

günün birinde, "yetkili bir abi" turşu siparişi veriyordu ve biber turşularını getiren kişiye; acıya yüklenmesini, o anki biberlerin az acı olduğundan çerez gibi tüketildiğini ve bu sebeple batacaklarını haykırıyordu telefonda. daha da turşusundan yemedim. yer etmiş aklımda.
  • beyoğlu mangal keyfinde tavuk şiş ve sucuk dürüm yerken mekanın köpüklü açık ayranından içmeden, en az ikişer dürümden sonra karanfil aromalı çaylarından "höürp"letmeden, ultra suratsız esmer göbekli abiye hesabı ödemeden ölmeyiniz.
  • tavuk sevmez bana tavuk dürümünü seve seve yediren mekandır. fakat bu entry'nin konusu dürüm olmayacak.
    dün bize neredeyse 1,5-2 saat boyunca boys don't cry dinlettiler burada. loop'a alınmış ve bunu mekanda bir tek arkadaşımla ben farkediyoruz gibiydi. olaya anlam verememekle birlikte sinirden gülme krizlerine tutulduğumuz gibi ara ara, artık konuşmamızın fon müziği olarak benimsemeye çalıştık. çıkarken artık uyardık kasadaki kişiyi, adam da "öyle mi ya" dedi. biz çıkarken değiştirdiler artık, dedik kurtardık insanları. bir daha boys don't cry dinlemeyi düşünmüyoruz. halbuki mekana ilk girdiğimde düşündüm "ay ben bu şarkı ne tatlıydı ya" diye.
    yaşadığımızın izleri de büyük. dönerken tramvayda gönülçelen dinleyen bir elemanın boys don't cry dinlemekte olduğunu falan da düşündük.
  • dün ilk defa gittim buraya. çöp şiş yedim. birinci daha bitmeden acaba ikinciyi zorlayabilir miyim diye düşündüm. tek kelimeyle süper! bir de amy winehouse, coldplay falan çalmaz mı. bu nasıl dürümcü lan dedim. ayranlar bol köpüklüydü. dürüm off. en kısa zamanda yine gidicem. çöp şiş + ayran 7 lira.
  • taksimdekinin sucuk dürümü her gidişte 1.5 yenir, sucuktan kaçmadan dürüm yaparlar, servisi iyidir, ortam iyidir, müzikleri burası kebapçı değil dürümcü modundadır*. iyidir yani, gidiniz yiyiniz.
  • en güzeli evinizin çardağında, tüm apartman ahalisinin buluşurak, ılık bir yaz akşamüstü yakılmaya başlayanıdır. her kafadan ses çıkabilir, beyniniz almayabilir ama olsundur..yemek yemekten ziyade o pişen etlerin kokusunun karıştığı sofra kurma paniği, hafif alkol kokan kahkahalardır. yaz güneşinin esen rüzgara rağmen ısıtan sıcaklığı, tüm bireylerin yüzündeki gülümsemeyi kızıl kızıl aydınlatması, uzaktan izleyen siz için değmeyecek bir keyiftir..
  • etlerde baharatı biraz daha fazla ama dengeli olarak kullanırlarsa lezzeti daha da artacaktır. yine de hayri usta' nın suat usta' nın yeri ayrıdır bizde.
  • alkol almadan önce ve sonra, taksim'de karın doyurmak için uğranması gereken mekan, öğrenci işi dürüm evi.
hesabın var mı? giriş yap