şükela:  tümü | bugün
 • taksim'deki şubesinin önünden geçerken, sadece istiklal caddesi'nde olan "koyu renk ahşap desenli fon üstüne pirinç harflerle" kuralının, elektronik kayan yazılarla hiçe sayıldığını farkettiğim, 3400 puntoyla vitrine kendi adını yazan mağaza. yazmanıza gerek yok adınızı, erkekler önünde sigara içerek boşluğa bakıyorsa, içeride emekli maaşı kuyruğu gibi kuyruk varsa, ve kadınlar elbise yığınları arasında civciv gibi eşeleniyorsa, orası mango'dur zaten.

  incik boncuk logolu fortis bile, bu tabela kuralına uyarken sizin "welcome to mango" diyen elektronik tabelanızı yesinler. ulan, ne güzel uyduruyorsunuz kitabına var ya.
 • almış olduğum pantalonunda elde ve makine de yıkanmaz,kuru temizleme ve ütü yapılmaz yazan markadır...sanırım sadece kirleninceye kadar giyebiliyorsunuz, ya sonra temizlik bezi mi olacak bu meret?
 • emanetçi dükkanı gibi bişey. bırakıyorum sevgilimi buraya, sonra rahat rahat dolaşıyorum, çay kahve sigara içiyorum. sonra gelip içerden bulup çıkıyorum. kısa bırakınca cüzi bir ücretle kirayı ödemek mümkün. hatta iki pantolon arasında kalan bayan kişiye ikisi de olmamış deyip beleşe çıkmak bile mümkün, ama sonuçta bu gönül işi, ben her daim 3-5 sıkıştırıyorum reyon görevlisinin cebine.
  şu an tek problem indirim dönemlerinde içerde doğru bayanı bulmanın 20-30 dakika sürmesi. iki defa yanlış kızın kulağına fısıldamışım "hadi bebişim sana dondurma alıcam gel" diye. en kısa zamanda içerdeki sevgili bulmak için kapıda sıra numarası verilmesini bekliyorum.
 • marka stratejisi ve gelişimi ile ilgili parlak fikirlerimin olduğu canciş marka.
  kulak ver mango!

  ---

  şimdi efendim öncelikle bilhassa beyleri aydınlatması açısından şöyle bir girizgah yapalım.
  neden mango?

  neredeyse her yaş, her beden ve her kadına hitap edecek ıvır zıvır var burada. 92 yaşında olsam bile girer bir dantelli penye, bir cüzdan alıp çıkabilirim.

  gayet dombili bir bedendeyim lakin benim bile dolabımın yarısı mango. demek ki xs inden tut xxl a kadar bir ürün yelpazesi var. üstelik genelde etrafta xl'den itibaren babannemvari tasarımlar olurken, mango'da canciş tasarımlar vardır.

  her ne kadar yapılmadığı iddia edilse de yılda iki kere "ohhamınaki" indirimi yaparlar. iş bu indirimlerden birinde [caps lock on] 4,99 liraya önü yer yer lacivert dantelli, kadife ufak yuvarlak düğmeli ve arkası komple ipek [caps lock off] bir bluz aldım. işte biz aile içinde buna "ohhamınaki" indirimi diyoruz.

  şimdi anladın mı sevgili er kişi?

  ---

  şimdiki sözüm de mango türkiye'nin mağaza müdürlerine!

  sevgili mango müdürleri, nasılsınız işallah?
  yahu iyisiniz hoşsunuz ama bence gerekli piyasa araştırmasını yapmıyorsunuz. belli ki ben bir kadın olarak sineğin yapıştığı reçel gibi mağazaya yapışacağım. peki yazık değil mi benim er kişime? yazık tabii.
  ben sizin yerinizde olsam;

  mağaza girişlerinde sağ tarafa ufak bir loca yaparım.
  koy buraya (mağazanın yerine ve büyüklüğüne göre) 5-10 tane atari! bas pacman'i, mario'yu! yap bunun jetonunu 50 kuruş, 1 lira! [beleş derdim ama bu sefer alışverişte bekleyen hatunu olmasa da mango'ya gelir adam, önünü alamazsın] adamlar oyalansın, zevk alsın, vakit geçsin.

  at oraya yana 3-5 koltuk, koy wireless.
  satışını 2 ye katlamazsan gel sıfatıma tükür.

  kasıp kasıp he diye erkek bölümü açacağınıza bunu açsaydınız türkiye mağazalarınız dünya çapında satış rekorları kırardı.
  benden söylemesi.
  ha sanmıyorum ama bunu okur ve yaparsanız über süper bi alışveriş çeki isterim, yoksa yıkarım orayı!
 • kataloglarındaki mankenlerin çoğunun duruşu çok kötü. karnına darbe almış da yamulmuş gibi içine göçük. hasta yatağından mı kaldırdınız kızcağızları bu nedir kardeş?
 • yazar arkadaşlarıma dev hizmet ;

  arkadaşlar eski sevgilinizi tekrar görmek istiyorsunuz ama numarasını kaybettiniz ve ona ulaşamıyor musunuz? veya bir kere görüp aşık olduğunuz bir kızı tekrar görmek mi istiyorsunuz? işte size çözüm ; görmek istediğiniz kızın bulunduğu şehirdeki mango mağazasına bir pazar günü gidin. sonuç inanılmaz. 2 saat içinde aradığınız kızı göreceksiniz. ve bana hayır duaları edeceksiniz...

  tanım : erkekler için de reyon açmış olan ama "la hadi kızlar gezerken sizin de canınız sıkılmasın" demeye getiren marka.
 • sözlükteki ilgili başlıklara bakılarak şu sonuçlara ulaşmak mümkündür :

  mağazanın ismi : mango
  en boktan gün : mango indirim günleri
  zavallılık : sevgilisiyle mango ya giren erkek, mango onunde sigara icen erkek, mango erkekleri
  teselli : mango magazalarina playstation konsun kampanyasi
  intikam : sevgilisine mango dan etek aldirtmayan erkek
  kabus : kadikoy mango magazasinda erkek olmak
  iç ses : hay sikeyim mango da indirim varmis
  ümitsiz çaba : mango ya girmemek icin sevgiliye yalvarmak
  arzu : butun mangolar kapatilsin
  sonuç : mango dan nefret eden sevgili

  not: hiçbiri boş bkz değildir...
 • erkeklerin girmek istemediği ve sürekli yakındığı mağaza. halbuse, mesajı adında saklı zaten: man go!
 • kadınların bildiğin dadandığı giyim markası. fakat şöyle bir durum da var; 1 yıl önce bok gibi para dökülerek alınan tişörtün bu sıcak yaz gecelerinde yatarken giyilmesi = evlat acısı.
 • ürünleri fena olmayan ispanya menşeili mağazalar zinciri mango'nun, çılgın atan ve de attıran indirim dönemlerine ait gözlemlerim aşağıdaki gibidir:
  yağmalama kategorisinde; bayan müşterileri, moğollarla kapışır.
  dağınıklık kategorisinde; tezgahları, salı pazarı tezgahlarıyla kapışır.
  bekletme kategorisinde; kasa kuyrukları, emekli kuyruklarıyla kapışır.
  sevimsizlik kategorisinde; çalışanları, mahkeme duvarlarıyla kapışır.

hesabın var mı? giriş yap