*

şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: manga) (bkz: manga kizi)
 • mango magazasindan ali$ veri$ yapan kadinlara verilen genel isim. ya$ ortalamasi itibariyle genc bir kalabaliga isaret ettiginden mango kizi denir. burada calisan hanimlara da boyle dendigi bilim adamlarinca ortaya koyulmu$tur.

  genel olarak tum bu hanimlar pandora sonrasi, erkek egosunu yok etmek icin tanri tarafindan gonderilmi$lerdir. sevgili, e$, dost tarafindan cebren ve hile ile bu magazaya suruklenen erkek, bir sureligine kendini bir mutluluk hayali icinde bulur. adeta cennettedir. her yanda bakimli, bazisi guzel genc hanimlar, parfum kokulari, saten, dantel giysiler... her yan di$ilik kokmaktadir. lanet de tam bu cennet hissiyle birlikte devreye girer.

  herhangi bir erkek, dunyalar yaki$iklisi bir herif bile mango'da gorunmezdir. saydamla$mi$tir, ama nesneligini muhafaza eder. arkasindaki ceket, etek..vs. tum kadinlarca gorulebilirken, erkek yalnizca kadinin o elbiseye ula$masi onunde saydam bir objeye donu$mustur. itelenir, bir koseden digerine kovulur ama asla gorulmez. baki$mak falan imkansizliklar listesinin en tepesine yerle$ir.

  mango kızlari, cehennem hurileridirler.
 • salı günleri * kadıköy'deki mangoya giderseniz kendilerinin bir boy büyüğü olan mango teyzeleriyle karşılaşabilirsiniz. bir bluz ya da ceket görünce "ay cok beğendiiiiim" çığlıkları atıp daha sonra ne olursa olsun o giysinin kendisine yakıştığına inanmaya çalışan ve onu satın alan mango kızlarının aksine bu nesil ince eleyip sık dokumakta, herseyi ellemeden ve denemeden ne alacağına karar vermemektedir. (bkz: tecrübe)
 • etrafta mangoda indirim varmış. diye birbirlerine haber veren kızlardan sadece biridir.
  zaten bu kız mango ve bir-iki belli marka dışında konuşmayı bilmeyen kızdır.

  uzak durulması gerekir. hayatı mangodan ibarettir.
 • bir incikambil kartı.
  simgesi bıçakla ortasından kesilmiş mango,
  rengi turuncu,
  harfi büyük m,
  figürü kendini prenses sanan kraliçe.

hesabın var mı? giriş yap