şükela:  tümü | bugün
  • en kalite elektronik sigara likiti markaları arasında ilk sıralarda yer alan bir e-likit markası. e-sigara olayına girenlerin bir şekilde temin etmesi gerek. gerçekten yüksek kaliteli bir ürün.

https://www.manhattanlikit.com/

şu anda beş farklı esigara likiti üretiyorlar -ki bu da bence süper bir olay. her bir aromaya likit üretenler gibi değil, en sevilen beş likiti piyasaya sürmek oldukça mantıklı..

(bkz: manhattan likit paradise)
    (bkz: manhattan likit hawaii sunrise)
    (bkz: manhattan likit casablanca night)
    (bkz: manhattan likit the maldives)
    (bkz: manhattan likit secret garden)

ilk entry olduğundan üşenmedim, tüm platformlarını derledim :)

web siteleri
    facebook sayfaları
    facebook grupları
    instagram
    twitter
  • nefis, leziz, mis kokulu harika likitleri üreten marka. bazı likitler vardır boğaza vurur ama boğazı yakar acıtır. bu likitlerde bu yok. buharından gelen tokluğu alıyorsunuz ancak boğazı yakma, tahriş etme kesinlikle yok. biz arkadaşlarla beraber beş likitinde de sipariş verdik şu an tekrar sipariş vereceğiz. sadece beş likitlerinin olması üzücü bir durum (daha çok olsa daha çok alıcaz bence bunu düşünün :) ) ama anladığım kadarıyla çok fazla likit yerine kaliteli ama az üretme gayretleri var. bunu da ayrıca tebrik ve takdir etmek gerek. eksi bir yönünü bulamadım ama piyasada yüzlerce lira verilerek alınan likitlerden eksiği yok fazlası var. umarım bozmazlar tek isteğim bu. çok bilinmeye başlayınca herşeyde az da olsa bozulma olabiliyor. ama şu an herşey mükemmel. yol göstermek adına da her likitinin başlığına ilk fırsatta yazacağım. puanım 10/10
  • tam da likit aradığım bir sırada şans eseri buradaki başlığa denk geldim. üç değişik likit sipariş ettim, sağolsunlar gayet yardımcı oldular hızlı kargoya da verdiler. bu işte yeni olduğumdan ilk defa karışık aromalı bir likit sipariş ettim. içeriğindeki tüm aromaları tadabiliyorsunuz. (benim aldığım diğer marka likitlerde üzerinde yazandan alaksız tadlar geliyordu ondan böyle yazdım, sakızlı diye aldığım likitten gül tadı gelmişti başka bir markada.)
    oldukça memnun kaldım hem dumanın tadından hem de boğaz yakmamasından, hem de dumanın bolluğundan. şu anda hawaii sunrise içiyorum, muzu sevenlere öneririm. diğer likitleri de denedikçe buraya yazarım.
    tek eksiklikleri bir web sayfasıydı onu da yapmışlar iyi olmuş.

edit: az önce secret garden'ı denedim. lezzet olarak hawaiiyi gömer hatta şu kısa e-sigara geçmişimde içtiğim en iyi likit.
  • az önce likit siparişi verdiğim site ,bundle yapmaları ve daha uygun fiyata satmaları beni memnun etti .

bi iki tane likidi çok merak ettim , umarım memnun kalırım .

edit : paradise çok iyiymiş , arkadaşlarıma tavsiye edebileceğim kalitede .
  • az önce sipariş verdiğim likit markası. ücretsiz kargo olması hoşuma gitti.

siparişimde ki diğer bir güçlü unsur ise sitelerinde ürünlerinin diasetil ve aseton içermediği bilgisi.

çok şekerli tatları sevmiyorum o yüzden en sade görünen casablanca night istedim. kahveli yaparlar ise onu da denerim.

bu arada beni cezbeden diğer bir unsur her üründe nikotinsiz alternatif olması.

ürün gelsin buralar yeşillenecek.

edit: casablanca night likiti geldi. buhari, damakta bıraktığı tadı tek kelimeyle süper. kesinlikle boğazda yanma yapmiyor. ben 0 nikotinli kullanıyorum. aroması ne fazla ne az. benim damak tadima uydu diyebilirim. ambalaja diyecek laf zaten yok. içerik konusunda firma yetkililerini yeteri kadar darladım. bir belge göndermedikleri kaldı. kaliteli ve temiz likit yapan üreticiler arasında sağlam yerleri olduğunu düşünüyorum. tek temennim ürün gamına kahveli likitte eklemeleri.

güvenle ve zevkle kullanılabilecek bir likit. bakın yerli yabancı diye ayırmıyorum. yapmışlar ve hakkını vermek lazım.
  • ilk defa bugün denediğim ve sevdiğim likit markası.

gelelim incelememize...

18.07.2017 saat 16:00 sularında 3mg nikotinli casablanca night siparişimi verdim ve ödememi gerçekleştirdim. kargo ücreti ödemediğimi belirtmek isterim. akabinde canlı sohbete katılıp ödememi yaptığımı belirttim. gayet ilgili olan arkadaş siparişimle ilgili bir kaç soruma da cevap verdi ve beklemeye koyuldum.

19.07.2017 14:50'de siparişimin kargoya verildiği mailini aldım. mailde aras kargo takip kodu da yer alıyordu.

20.07.2017 13:00 sularında ise kargocu arkadaş ofisin kapısında belirdi. 48 saat içinde ürünlerimi aldım. ürünlerimi diyorum çünkü 30ml casablanca night'ın yanında bir adet hawaii sunrise, bir adet de secret garden tester geldi. tester dediğime bakmayın, sanırım 5ml - 10ml arasında şişeler.

ürünlerin başına yolda bir şey gelmemiştir diye umarak kargoyu açtım.

https://i.hizliresim.com/7nb5zv.jpg

görüldüğü gibi 4-5 tur sarılmış vaziyetteydi. üstelik şişeler de ayrı ayrı sarılmıştı.

https://i.hizliresim.com/kwmmna.jpg
    https://i.hizliresim.com/7nb50w.jpg

pico + serpent mini 0.30 ohm sarımımı yapıp güzelce pamukladım ve casablanca night'ı denedim ilk olarak. şişedeki bourbon kokusu çok keskin gelmişti ama tadı öyle değildi. piyasa da bir çok castle long klonu denedim, bunda karamelize şeker ve kavrulmuş bademin tadını daha net aldım. bu likit türevini alkol ile kullandığım için yoğun bourbon, şeker ve bademin tadını alıyor olmaktan mutlu oldum.

pico + melo 3 mini 0.50 ohm tankıma da secret garden'ı koydum. karpuz ve çilek tatları inanılmaz net geliyor. çok ferah bir aroması var. bu sıcaklarda dışarıda baymadan içeceğim bir likit olmuş.

ilerleyen günlerde hawaii sunrise'ı deneyeceğim, onu da bir ara editler yazarım.

ayrıca şişede çocuk kilit sistemi var. hani şu aspirin kutularında olur, kapağı bastırıp çevirmezseniz açılmaz. çok ince bir detay olmuş bu da.

buraya kadar her şey iyi güzel, hiç mi kötü bir yanı yok peki? kötü denmeyebilir belki ama şişede nikotin oranı yazmıyor. (dakikalarca inceledim gözden kaçırıyor olabilir miyim diye ama göremedim). belki diğer parti üretimlerde şişenin üstüne nikotin seviyesi eklenebilir.

kıssadan hisse, elimdeki likitler bitmeye yakın yeniden sipariş vereceğim bir likit markası olmuş.

puanım 8/10
  • bundle paket olarak aldım. yani şu ürettikleri 5 likitin birarada olduğu set. koku olarak hepsi süper gelgelelim tat olarak berbatlar. tüm likitlerde alttan gelen ortak kötü bir lezzet var. sanırım nbase kaynaklı. şimdiye dek çok farklı markaların likitini denedim bu yüzden az çok aradaki farkı kestirebiliyorum. kısacası olmamış.
  • sözlükteki yorumlara ve netteki yorumlara güvenerk
    bugün itibari ile casablanca night ve 2 adet tester
    (the maldives ve secret garden) siparişini verdiğim e-likit markası.

gelsin, içelim, ona göre editleyelim burayı.

içim sonrası editi:

öncelikle kargodan bahsedeyim.
    gayet güzel ve sağlam bir şekilde likitleriniz elinize ulaşıyor arkadaşlar.
    likitlere geçmeden önce üreticinin de sıkı bir sözlük takipçisi olduğunu ve
    yazılan yorumları ciddi bir şekilde ele aldığını da belirteyim :)

gelelim likitlere;

-casablanca night-
    beyler... böyle hem hafif aromalı hem de gırtlağı tok tutacak bir likit arıyorsanız işte o budur.
    ne boğazınızda yanma hissi ne de ağzınızın tadını bozacak hiçbir şey bu likitte yok.
    sadece zevk var, bol buhar var, "ohh ben ne güzel bir şey içiyorum" hissi var :)
    gözü kapalı alın derim. benim kesinlike favorim.

-secret garden-
    likit değil sanki kokteyl!
    yok böyle bir aroma. cidden şişeyi kafaya dikme hissi uyandırıyor.
    tüm bileşenlerin tatlarını ayrı ayrı almanız, gerçekten kaliteli bir şey içtiğiniz hissini anında veriyor.
    aromasever arkadaşların secret garden ve hawaii sunrise arasında kalacaklarını düşünüyorum.

-the maldives-
    henüz denemedim.
    denedikten sonra editleyeceğim.

-hawaii sunrise-
    muzseverler buraya!
    bu likitte ağırlıklı olarak muz tadı geliyor ancak rahatsız edecek düzeyde değil.
    secret garden'dan bahsederken dediğim gibi eğer aromalı likitler seviyorsanız,
    üstüne bir de muz hastasıysanız likitiniz budur.

-paradise-
    adı gibi gerçekten bir cennet.
    bu likiti benim için ilginç yapan şey bir kez bile elektronik sigara içiremediğim sevgilim
    kokusundan etkilenip istedi ve sonuç; "bebeğim sen napıyosun yaa..."
    bu likiti deneyeceklere berksan'dan çilek dudaklarına yapışıp kalıcam şarkısını armağan ediyorum.
    zira içerken kulaklarınızda ister istemez bu şarkı çalacak :)

özetle;
    ne olduğu belirsiz likit dünyalarında ben aradığım kalite ve güvenilirlikteki üreticiyi buldum.
    casablanca night'la uzun bir beraberlik bizi bekliyor sanırım.
    deneycek arkadaşlara tavsiyem siparişleri sırasında küçük testerlardan da
    sipariş vermeleri. günün sonunda damak bu. bana güzel gelen başkasına cacık gelebilir.
    kendilerine buradan likit dünyasında başarılar diler, hep aynı kaliteyi korumlarını dilerim.
  • denenmesini şiddetle önereceğim bir likit. piyasada bulunan ithal likitlerin yanında sırıtmayan. hatta ithal likit sanılan ürünleri var. türkiye tatlarını yansıtıyor resmen. dumanının altında kendimi ege semalarında hissediyorum. merak etmeyin, deneyin.
  • rahatlıkla tavsiye edilebilecek likit markası. yerliler arasında şu ana kadar denediklerim arasında en iyisi. casablanca night favorim oldu. başlangıçta vanilya ve hindistan cevizi aroması baskın gibi görünse de alttan alta gelen kavrulmuş badem tadına aşık oldum resmen.

bunun dışında, tester setten sadece secret garden'ı denedim, gayet başarılı bir meyve kokteyli tadında, fakat tüm gün içebilmek için fazla tatlı geldi bilemiyorum. diğerlerini denedikten sonra güncelleme yapacağım.

edit: tester setten diğer yorumlarım:

-the maldives: hastası oldum. casablanca night ile birlikte ikinci favorim. yerfıstığı ve krema aromaları hem tatlı ile birlikte, hem yemek üstü güzel gidiyor. uzun süreli kullanımda tadı kaybolmuyor. all day vape için gayet uygun.

- hawaii sunrise: muzlu. ne eksik ne fazla. piyasada bulunan merdiven altı likitlerdeki gibi baygın, yoğun bir muz tadı değil de daha hafif, hoş bir tat. buna karşılık sadece muz olması diğer likitlerdeki lezzet patlamasından sonra yetersiz geldi gibi. bilemedim, maldives ve casablanca çıtayı çok yükseltmiş sanırım.

- flamingo lake: nane şekeri tadında, ancak fazla yakmayan, ferah bir likit. daha önce içtiğim nane/mentol aromalı likitlerin hiçbirini bütün gün içemedim, bu öyle değil. boğazı haşat etmeden güzel bir nane tadı almak isteyenler için ideal. ben sigara içerken de nane işine çok girmediğim için meraklısı olmadım.

- paradise: en az başarılı bulduğum bu oldu. çilek aromasını tutturmak pek kolay değil sanırım, piyasada deneyip de beğendiğim çilekli likit şu ana kadar yok. mtl içmeme rağmen çilekli dondurma veya milkshake benzeri bir tat beklerken sentetik bir tat ile karşılaştım, belki demi yeterli değildi, belki de aromanın değişmesi gerekiyor, bilemiyorum.