• bir gün içerisinde 9 bölümü de izleyip bitirdim. bazı yerleri atladığım oldu. dizi ortalamanın üzerinde. emeği geçen arkadaş true detective in ilk sezonunda daha harika işler yapmıştı. keşke böyle yapımlar daha fazla olsa. beni yoran dizileri daha çok seviyorum sanırım.
  • izlerken; coen kardeşlerin kara mizahı, 1 black mirror bölümü konusunun bir sezona yayılışı, emma stone'un muazzam oyunculuk performansı ve genel olarak stranger things 'in neon ışıklı renkleri görülebilir.

bunlar ilgilinizi çekmiyorsa, sıkıcı gibi de görülebilir.
  • kendi adıma bayılarak izlediğim bir dizi oldu. gerek konu aldığı evrenin alternatif bir teknoloji çizgisinde ilerlemesi ile "aynı gibi ama farklı" hissini vermesi, gerekse ideal olmayan karakterleri konu alması ile tamamını izlettirdi. nadiren bir diziyi bitirmemek için araya zaman veririm, bu dizi bana onu yaptırdı.

--- spoiler ---

snorri adamımsın ya. sesli güldüm o bölümde resmen adam her konuştuğunda.

--- spoiler ---
  • sevdiğim ve 2 günde bitirdiğim dizidir.
    renkleri, karakterleri, çizdiği dünya, içerdiği ögeler, süreci vs. cidden keyif verdi.
    bölümlerin farklı uzunluklarda olması bile değişikti.

her bölüm dikkat edilmesi ve konuşulması gereken ince ayrıntılar içeriyor aslında.
    ama konuşmaya niyetim yok, herkes kendi payını çıkarsın.

--- spoiler ---

prensipte çizdiğimiz terapi sürecini böyle renklerle ve bilinç dışı ögelerle işlemiş olması çok keyifliydi benim için; çok dikkat çekiciydi.

ayrıca sondan önceki bölümde kız kardeşle yüzleşip vedalaştığımız sahnede sinirlerim boşaldı, hüngürler sümükler.

keşke hepimiz kendi sürecimizden böyle iki ilaçla bu kadar çabuk geçebilsek.

--- spoiler ---
  • --- e9 spoiler ---

(bkz: annie, are you ok)?

--- spoiler ---
  • bir günde tamamını bitirdim. o kadar ıvır zıvır dizi içerisinde gayet güzeldi. oturup tekrar izleyesim var hatta. ince nüanslar vardı. her şeyi dozunda dramı da komedisi de. öyle peşpeşe aktı gitti bölümler arkasından bakakaldım.
  • sıkıcı, yavaş, depresif, bayık dizi.

emma stone için bile izlenmez.
  • detaylara dikkat edilerek seyredilmesi gerek dizi. psikolojik bir dizi olduğu için, ekrana boş boş bakıp sadece dialog takip ederek keyif alamazsınız bu diziden.

ki dialoglar çok iyi düşünülmüş.
  • bilim kurgu, komedi, fantastik, psikolojik drama herşeyden az biraz var ama olmamış, zaman öldürmek içinse izlenebilir tabi
  • --- spoiler ---

for people who are supposed to love unconditionally, families seem to have a lot of conditions.

— owen

-- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap