şükela:  tümü | bugün
  • daha çok semi permanent rengarenk saç boyalarıyla ün yapmış punk kozmetik markası..

bu marka 2000' lerin başında gothic moda akımına da el atmıştır. amerika ve avrupa' da cosplayci gençlerimiz peruklarını, punklar yeşil - mor saçlarını, gotikler bembeyaz suratlarını bu firmaya borçludurlar.

(bkz: http://www.manicpanic.com/)
  • artk türkiye'de de satışı vardır. holley ki yehurey ki.
    http://www.manicpanicturkiye.com/index.php

edit: ülen çocuk gibi sevinmişim şimdi baktım da. neyse kalsın o holleyler.
  • kapağındaki kağıtta "tested on celebrities, not animals" yazar. hava atar kısaca ve haklıdır da bence. internet sitesi üzerinde kullanan ünlüleri ve filmleri görebilirsiniz. en basitinden katy perry'nin renkli saçları bu markanın boyalarıyla boyanmıştır. jean's color'la karşılaştırıldığında, ambalaj boyutu daha küçüktür ama fiyatı daha fazladır. zaten kendisine ulaşma sebebim sadece jean's color bulamıyor oluşum. 118ml'lik kavanozunu 35tl + kargo ödeyerek satın aldım, jean's color 250ml (üstelik pompalı şişede) ve 30tl idi kuaför malzemesi satan yerlerde.

ps: jean's color bulan gören varsa ya da manic panic'i daha ucuza alabileceğimi bilen varsa ya da avrupa yakasında kuaför malzemeleri satan bir yer bilen varsa her zaman mesaj kutumu renklendirebilir.

edit: sonunda boyadım saçımı. açık kumral saçlarımı garnier 110 ile sarı yapıyordum bir senedir, pek de güzel açılıyordu rengi. üzerine boyadık, pek şahane oldu. omzumdan biraz aşağıda olan saçlarımı yarım kutu boyadı. parça parça ayırarak boyayı sürüp ardından taraya taraya boyadık yaklaşık 2 saatte. ardından fön makinasıyla kuruttum saçlarımı, duş bonesi taktım, bir güzel sabitledim onu ve öyle uyudum. sabah kalkınca yıkadım. muhteşem oldu. renk tam olarak şu beklediğimden biraz daa kırmızı oldu ama sorun değil, zaten akıcak rengi ve geriye turuncu kalacak. aktıkça şöyle bir renge gelmesini bekliyorum. sonuçları güncelleyeceğim burada.

bu arada unutmadan söyleyeyim, cidden saçlarımı besledi, güçlendirdi boya. bu kadarını beklemiyordum.
  • muhteşem bir renk skalası olan boya şeysi.

neyse tanımı yaptığıma göre duyuru kısmına geçebilirim; elimde bir kutu hiç kullanılmamış, sadece bu neymiş ya diye meraktan bir kez kapağı açılmış rock 'n' roll red boyası mevcuttur. kişisel saçmalamalarım sebebiyle kullanamamaktayım, isteyen biri varsa ve mesaj atarsa yollayabilirim kendisine.
  • her sitesine girip baktıgımda neon renklerden birini almamak icin kendimi frenlemek zorunda kaldıgım site, zira halihazırda bir tutamı kırmızıya boyalı saclarım bile pek kurumsal olan sirketimi ufaktan uyuz etmeye yetti.
  • cotton candy pink olanını denemiş ve çok çabuk aktığını gözlemlemiş bulunmaktayım. daha koyu renkler için de durum böyle midir bilemiyorum ama örneğin directions marka boyanın turkuazı(manic panic cotton candy'ye göre daha koyu bir renk) çok daha uzun süre dayanmaktadır.
  • dün itibariyle ev arkadaşımın saçına enchanted forest tonunu uyguladığım boya. saçını iki kere açtık sarı ve turuncu arası renklere ulaşınca boyadık. 6 saat kadar saçında kaldı ve yıkadığımızda umduğumuzdan daha güzel bir tonla karşılaştık. bitkisel olduğu için saçınızda ne kadar uzun süre bekletseniz de zarar vermiyor hatta saçı daha da besleyip yumuşatıyor. ne kadar sürede akar aktıktan sonra ne olur bilemiyorum ama zararsızlığını test ettiğimden kendime de morunu sipariş ettim bile
  • 1977'de new york'ta kurulan kozmetik markası.

boyayı uygulamadan önce saçın renginin açılması gerekiyor malum, ama bu açma işlemi sırasında saç epey bir yıpranıyor. bu noktada manic panic olaya el koyuyor, en güzel yanlarından biri de bu bence. çünkü saçın kırıklarını doldurmak için kullanılabiliyor ve bu şekilde saçı açtığımızdaki etkileri yok denilecek kadar aza indiriyor ki eğer doğal saç renginizi açıyorsanız ne ala. bir nevi bakım yapıyor da diyebiliriz kısaca.

purple haze rengini alıp bir kaç tutama denedim. rengi çok güzel gerçekten. saçlarımın uçları da yıpranmıştı açma işleminden dolayı, ama yıpranmadan eser yok şu an.

ben pastel tonlarda renk istiyorum diyorsanız da, seçtiğiniz manic panic rengini alıp boya yapacağınız kaba koyduktan sonra içerisine saç kremi ekliyorsunuz, hangi marka olduğu farketmiyor. boya ve saç kremini iyice karıştırıp saçınıza uyguluyorsunuz. ve istediğiniz pastel tonu elde ediyorsunuz.

gerçi pastel tonlar için, pastelizer adı altında yeni bir ürün çıkardılar, ancak daha türkiye'de mevcut değil sanırım.
  • rock n roll red rengini deli gibi aradığım ama bulamadığım boyadır.
    bir kat boyadım fakat tam renk için ikinci katı boyamam gerekiyor. internet sitesinde tükenmiş. başka ne şekilde ulaşabilirim bilen gören duyan varsa yeşillendirsin efendim.