• mystic heather(lila) aldım, saçımı sarartıp boyadım. saçı beyaz olana kadar açmasak bile boyanın saçta gözükmesi gerektiğine dair bir şeyler okumuştum çünkü sitede. ben de saçlarım çok yıpransın istemedim. açık sarı olana kadar açtım. sonuç: lila'nın l'si bile yok saçta. bir kere yıkadım, banyo zeminine lilamsı turuncumsu boyalar aktı. sonra saçım yine eski haline döndü. üstelik boyadığımdan beri saçım hayatımda daha önce hiç olmadığı kadar keçeleşti, semsert oldu. hiçbir şampuan saç kremi fayda etmiyor üstelik uzamaları bile durdu buna yemin edebilirim. mahvoldu güzelim saçlarım.

edit: ben bu entry'yi yazdıktan sonra sözlükten firmanın dijital marka yöneticisi bizzat mesaj attı ve yaşadığım kötü deneyimden dolayı üzgün olduğunu belirtip numaramı vermem halinde beni arayacaklarını, konuya çözüm üreteceklerini belirtti.

ertesi gün çok tatlı bir hanfendi aradı, bana saçımın bakır olduğundan dolayı boyanın tutmadığını ve saçımın boyayı kustuğunu, websitesinde bunu belirtmemelerinin onların hatası olduğunu ve düzelteceklerini izah ettikten sonra lilanın tutması için saçımı platine kadar açmam gerektiğini söyledi ve istediğim boyayı seçip facebook'tan mesaj atmam halinde adresime ücretsiz kargolayacaklarını belirtti.

boyamı seçtim, cevaplarını bekliyorum. çok tatlılar, çok ilgililer, yeni saçım için sabırsızlanıyorum!
  • sosyal medyayı o kadar güzel kullanıyorlar ki saçımı lacivert sakalımı sarı yapasım geliyor.
  • artk türkiye'de de satışı vardır. holley ki yehurey ki.
    http://www.manicpanicturkiye.com/index.php

edit: ülen çocuk gibi sevinmişim şimdi baktım da. neyse kalsın o holleyler.
  • dün itibariyle ev arkadaşımın saçına enchanted forest tonunu uyguladığım boya. saçını iki kere açtık sarı ve turuncu arası renklere ulaşınca boyadık. 6 saat kadar saçında kaldı ve yıkadığımızda umduğumuzdan daha güzel bir tonla karşılaştık. bitkisel olduğu için saçınızda ne kadar uzun süre bekletseniz de zarar vermiyor hatta saçı daha da besleyip yumuşatıyor. ne kadar sürede akar aktıktan sonra ne olur bilemiyorum ama zararsızlığını test ettiğimden kendime de morunu sipariş ettim bile
  • türkiye ayağının uygulama noktalarını değerlendirirken daha dikkatli olması gerektiğini düşündüğüm renkli, vegan, pahalı ve parabensiz boya üreten marka.

bir kaç gün önce canlı yayında (toner olarak da bilinen) virgin snow renginde saç uygulaması yaptılar yarışmalarını kazanmış bir kızcağıza. resmen canlı yayında diri diri yaktılar kızın saçını. ayrıca, işten anlamadıklarından boyarken yol yol renk farkı oldu. millet bas bas bağırdı yanıyor diye. dinlemediler. tam bir fiyaskoydu. sonucu gören kızı da ağlattılar. sonra da sildiler videoları. sanırım bizim kuaförlerimiz için böyle periscope tipi etkinlikler daha erken.

saç renginden anlayan bir insan olarak acayip rahatsız oldum. ürünün günahı yoktu ama kesinlikle kötü yönetilmiş bir sosyal medya etkinliği oldu. takibi de bıraktım. verdiğim paranın nereye gittiği konusunda aşağı yukarı bir fikir sahip olmak isteyen bir insan olarak ürünlerini de kullanmayacağım sanırım. zaten fb'deki sayfalarında çok da takipçi kaybettiler event sonrası ama tabii reklamı basarsın alırsın çöp takipçiyi sorun değil. organik takipçi kaldı mı o önemli olan. aynı içerikte directions boyaları da türkiye'de satılıyor. bundan sonra tercihim o olur.

siz siz olun diy öğrenin saçınızı norm dışı renklere boyayacaksanız. artık, yetenenkli yabancı kuaförleri koloristleri de takip edebiliyorsunuz instagram, vlog veya periscope'dan.
  • daha çok semi permanent rengarenk saç boyalarıyla ün yapmış punk kozmetik markası..

bu marka 2000' lerin başında gothic moda akımına da el atmıştır. amerika ve avrupa' da cosplayci gençlerimiz peruklarını, punklar yeşil - mor saçlarını, gotikler bembeyaz suratlarını bu firmaya borçludurlar.

(bkz: http://www.manicpanic.com/)
  • her sitesine girip baktıgımda neon renklerden birini almamak icin kendimi frenlemek zorunda kaldıgım site, zira halihazırda bir tutamı kırmızıya boyalı saclarım bile pek kurumsal olan sirketimi ufaktan uyuz etmeye yetti.
  • kapağındaki kağıtta "tested on celebrities, not animals" yazar. hava atar kısaca ve haklıdır da bence. internet sitesi üzerinde kullanan ünlüleri ve filmleri görebilirsiniz. en basitinden katy perry'nin renkli saçları bu markanın boyalarıyla boyanmıştır. jean's color'la karşılaştırıldığında, ambalaj boyutu daha küçüktür ama fiyatı daha fazladır. zaten kendisine ulaşma sebebim sadece jean's color bulamıyor oluşum. 118ml'lik kavanozunu 35tl + kargo ödeyerek satın aldım, jean's color 250ml (üstelik pompalı şişede) ve 30tl idi kuaför malzemesi satan yerlerde.

ps: jean's color bulan gören varsa ya da manic panic'i daha ucuza alabileceğimi bilen varsa ya da avrupa yakasında kuaför malzemeleri satan bir yer bilen varsa her zaman mesaj kutumu renklendirebilir.

edit: sonunda boyadım saçımı. açık kumral saçlarımı garnier 110 ile sarı yapıyordum bir senedir, pek de güzel açılıyordu rengi. üzerine boyadık, pek şahane oldu. omzumdan biraz aşağıda olan saçlarımı yarım kutu boyadı. parça parça ayırarak boyayı sürüp ardından taraya taraya boyadık yaklaşık 2 saatte. ardından fön makinasıyla kuruttum saçlarımı, duş bonesi taktım, bir güzel sabitledim onu ve öyle uyudum. sabah kalkınca yıkadım. muhteşem oldu. renk tam olarak şu beklediğimden biraz daa kırmızı oldu ama sorun değil, zaten akıcak rengi ve geriye turuncu kalacak. aktıkça şöyle bir renge gelmesini bekliyorum. sonuçları güncelleyeceğim burada.

bu arada unutmadan söyleyeyim, cidden saçlarımı besledi, güçlendirdi boya. bu kadarını beklemiyordum.
  • muadillerinden fazlaca pahali olsa da en ciks olan vegan marka. pudralarina falan da asik olduk ama sac boyalari o milyonlaaarca renk secenegiyle insani acimasizca tahrik ediyor cidden. boka benzeseydi de urunleri sirf kutusu mutusu icin bile alinir, o ayri. yillar once ** kizil sac bile anarşiklik iken* bunun mavisini morunu yurt disindan getirtene kadar dotumuz kanardi. artik turkiye'de satisi var. iste bu gozlerimi yasartiyor.

tesekkurler manic panic... (bkz: şimdi reklamlar)
  • market boyalarıyla boyanmış akmış kızıl saçlarımın üstüne vampire red uyguladığım andan itibaren anladım ki ben kızıl değilmişim yıllardır. böyle capcanlı bir renk olamaz. kafede durakta tanıdık tanımadık tüm kızıl tutkunları saç boyamı sorar oldu.

sonrasında akmış vampire red üzerine vampire's kiss denedim. bildiğin nar çiceği kırmızısı hatta pembesi oldu diyebilirim. vampire red'in kırmızı sert tonu tatlı bir renge dönüştü.

sanırım her boyama döneminde farklı bir renk deneyeceğim.
    hayatımdaki küçük mutluluklardan biri oldun manic panic.
hesabın var mı? giriş yap