şükela:  tümü | bugün
 • neşe karaböcek'in seslendirdiği hoş bir şarkı.
 • halk tv'de çarşamba akşamları ayşenur arslan ve hüsnü mahalli'nin yaptığı program. yine ayşenur arslan'ın sunduğu ve cuma günleri de hünsü mahalli'nin iştirak ettiği medya mahallesi'yle benzer konsepttedir. halk tv'nin elde kalan nadir düzgün kanallardan biri olduğu düşünülürse izlenesi bir programdır.
 • hint ezgileri içeren güzel şarkı. ciguli üstat bunu bir coverlasaydı ne süper olurdu var ya! ruhu şad olsun.

  maniki dünya
 • özellikle bu dönemi, etrafta olan biteni tam anlamak için mutlaka takip edilmesi gereken program.
 • ayşenur arslan ve hüsnü mahalli'nin sunduğu tv programının ismi olmasının yanı sıra hüsnü mahalli'nin yazdığı kitabın da ismidir.

  ortadoğu'ya ışık tutmak, ortadoğu'nun geçmişini ve günümüzdeki olayları anlayabilmek için cesur ve deneyimli gazeteci hüsnü mahalli'nin anıları ve analizleriyle dolu bu kitap son derece faydalı. kesinlikle okumalısınız, bu kitaptan o kadar çok şey öğrendim ki... dolu dolu bir kitap. hani ekşi'de de bazen "ortadoğu'nun sürekli savaş halinde olmasının sırrı" gibi başlıklarda tartışıyor, tüm bu karmaşaya anlam vermekte zorlanıyorsunuz ya... işte tam da bu noktada, ortadoğu coğrafyasında yaşananları bizzat ortadoğulu ve oldukça birikimli bir gazeteci olan hüsnü mahalli'den okuyabilmek çok büyük bir şans. ne çok liderle tanışmış, neler neler yaşamış... tüm olayların kalbinden okuyucuya sesleniyor sayın mahalli. bu kitabı okuyun, okutun. hüsnü mahalli'ye tüm bu değerli görüşlerini, analizlerini, anılarını anlattığı için minettarım. aynı yazarın diğer kitaplarını da okunacaklar listeme ekledim bu arada.

  kitabın ne kadar çok konudan bahsettiğiyle ilgili fikir vermesi için kitabın arka kapağından bir alıntı yapayım:

  arabistanlı lawrance 100 yıl önce ortadoğu'nun haritalarını çizdi...
  maniki dünyanın bir yerinde. islam coğrafyasında.
  "müslüman'ım" diyenlerin islam'ın "yapma" dediği her türlü rezaleti yaptığı topraklar. hırsla, şehvetle ve gaddarlıkla. daha fazla kan, acı ve gözyaşı kimin umrunda? saddam, mübarek, aliyev, elçibey, kaddafi, hariri, arafat, kral hüseyin, buteflika, talabani, barzani, ahmedinecat, hatemi, baba ve oğul esad'lar, koçaryan, petrosyan ve diğerlerinin hikayesi...
  hepsiyle konuştum. birçok ülke ve bir o kadar savaş... gidip gördüm.
  hikayeler ve anılar. maniki dünyayı anlatmak için. oturup yazdım işte.
  dünya maniki olmasın diye.
 • 15 aralık 2016 hüsnü mahalli'nin tutuklanması sonrasında devam etmesi şu an için mümkün olmayan program.

  ayrıca birlikte program yaptıkları ayşenur arslan, medya mahallesi'ne devam etmeyeceğini söyleyip, hoşçakalın diyerek veda etmiştir.

  edit : ayşenur arslan bıraktı
 • hüsnü mahalli tutuklanmasaydı bugün akşam seyredebilecektik ayşenur arslan ile hüsnü mahalli'nin bizi herşeyden haberdar eden programını.
  sebep olanların evi başına yıkılsın, sevdikleri altında kalsın.
 • yaklaşık 14 ay aradan sonra bu akşam saat: 21.00 itibariyle halk tv'de yine ayşenur arslan ve hüsnü mahalli ile tekrar yayına başlayacak olan siyasi gündem ve haber programı.
  hüsnü mahalli'nin devam eden mahkeme safahatından dolayı zannımca eskisi gibi yüklenemeyecektir ki daha önce katıldığı pek çok programda kendisi de zaten bu konuya dikkat çekmiştir.
  her şeye rağmen çok özlemiştik bu ikiliyi ve umarım medya mahallesi programı ile kaldıkları yerden tekrar eskisi gibi devam eder-ettirilirler(!)

  edit: evet o çok istek almış meşhur dansöz videosu ile program başladı ve resmen alkışladık. o kadar özlemişiz ki sizleri.
 • uzun zamandır hasret kaldığımız doğru haber ve analizlerin yapıldığı program.
  ayşenur arslan ve hüsnü mahalli özledik sizi.
 • yeniden başlayacak olması şu kötü günlerde aldığımız güzel haberlerden biri.

  mizahi yönüyle ve ikilinin harika uyumuyla halk tv'deki en orjinal ve güzel işlerden biri maniki dünya'ydı. hüsnü mahalli tutuklandıktan sonra mecburi ara verildi. zannedersem hem sağlık durumu hem tekrar tutuklanmaktan biraz korkması hem de ayşenur arslan'ın tele 1'deki programı ve halk tv ile arasındaki bazı uyuşmazlıklar programın bu kadar geç başlamasına sebep oldu. ama nihayetinde başlayacağına seviniyorum. hem üzülüp, hem kızıp, hem de gülmeye hazırız.

  edit: ikiliyle programın yeniden başlayacak olması üzerine yapılan bir röportaj: https://www.gazeteduvar.com.tr/…sozle-baslayacagiz/