*

şükela:  tümü | bugün
  • tüm berber - kuaför çalışaları gibi insanın hayatının en alakasız, saçma sapan ayrıntılarını bilen kişilerden biri.
    manikürcünün gereksiz bilgilenmelerinin nedeni bence, insanın oturmuş bi eli suda diğeri kadının kucağındayken kendisini çok tuhaf hissetmesidir. o sırada aklına ne geliyorsa anlatır insan. çünkü manikürcünün o kadar zararsız bi hali tavrı vardır ki.. o sadece tırnaklara bakar onlarla ilgilenir. bi gün bu anlatılanlar yüzünden manikürcünün şantaj yapıp inanılmaz paralar kazanması ve kendi "el sağlığı merkezi"ni açma olasılığı kesinlikle kimsenin aklının ucundan geçmez.
  • meslek standardı komisyonu nun yaptığı tanıma göre; "kendi başına ve belirli bir süre içerisinde, temizlik ve sağlık kurallarına uygun olarak, el ve ayak bakımı yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir"
  • dilsiz olanları makbüldür. genellikle çok konuşurlar ama konuşmadan da durulmaz ki kardeşim. bi kere pozisyon çok sakat bir elin suda, diğer elinle uğraşan biri var, hareketlerin kısıtlanmış böyle tuhaf bi durum. illa bişi soracak, işini sevgilini soracak, cevap vermesen olmaz, sen de bişi söylersin sonra bir anda bi bakmışsın manikürcü kızın kocasıyla arasındaki sorunları dinliyorsun. sıkılırsın, sıkılırsın bişi diyemezsin, mecbur hissedersin kendini muhabbeti sürdürmeye. yani ben gidiyim hiç konuşmadan manikür yaptırıyım diye bişi yok. dilsiz bir manikürcü bulsam parası neyse vericem.
  • (bkz: manikürist)
    (bkz: tırnak teknisyeni)

    hatta (bkz: tırnak stilisti) hatta (bkz: tırnak artisti)