şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
161 entry daha
 • manipülatör kimdir peki?
  asla normal bir psikolojiye sahip değildir bu kişiler. sosyopati, narsiszm olasılığı yüksektir. çok yüzlü kişilerdir.
  duygularınızla oynayan, onları hiçe sayan, küçümseyen bir insan yeterlidir. manipülasyon tekniklerini üzerinizde test eden dengesiz bir insan aynı zamanda. işine gelen her şeyi aklına kazır, işine gelmeyeni unutur, unutmus gibi yapar.
  basit bir aşk acısından veya sevgililik durumundan söz etmiyorum burada. bu durumlar tekrarladıkça ruh halinizi allak bullak eder. bir süre sonra onun dayattığı fikirler kendi fikirlerinizmis gibi hissetmeye başlarsınız.
  kendisinden başka hiçbir insanı önemsemeyen, duygularından arınmış bir sekilde yaşayan, veya en azından duygularını bastıran, insanların sevgisinden, hoşgörüsünden beslenip bundan sonsuz bir haz alan bireylerden söz ediyorum.
  çok da ilgilenmediginiz normal bir insanken sanki hayatının merkezinde siz varmışsınız gibi size sevgi, aşk, ilgi gösterilerinde bulunarak aklınızı karıştırır. zamanla kendinizi ona bağımlı hâle gelmis olarak bulursunuz. canı sıkılınca iter, çeker, git-geller yaşar, oyuncak eder, aklınızı okur, zaaflarınızı bildiği için istediği gibi yönetir. ha sen aptal mısın bunlari bile bile göre göre devam ediyorsun bunlara tahammül ediyorsun derseniz? bilmem, belki de aptalım.
 • uygulamasini ogrenmeye calistigimdir

  is hayatinda acayip etkili oldugunu dusundugumdur

  etik cercevede belli sinirlarda uygulanmalidir
 • recep tayyip erdogan.