şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: man iz)
 • gaz teli bozulan otobüsü koridordan geçirip motora bağladığı çamaşır ipiyle yürütebilecek kadar yetenekli ve yaratıcı şöförleri olan seyahat firması.

  ayrıntı için bkz: http://www.aksam.com.tr/…12/11/gundem/gundem15.html
 • fiyat akademiye 2.5 muradiyeye 3 ytl dir
  bu sene akademi 3,5 muradiye 4 ytl olmustur her dönem 0,5 ytl zam uyguluyarak usulca sokarlar. ayrıca personelin hiçbir zaman bilet kestiğide gorulmemıstır, bilet isteğiniz zamanda cüzzamliymişcasına yuzunuze bakıp suradınıza tukurmek ısterler.
 • sarhos soforleri vardir bizzat taniklik ettim amca allah sizi inandirsin iki kelimeyi biraraya getiremiyodu ama muradiyeden bornovaya hakkaten iyi gittik gerci kaza dolayisiyla olusan konvoy yuzunden hizimiz 20 km/s asamamistir ama amcayi yinede taktir ettim
 • bir soforunun, fi tarihinde fakultenin* hatta tum okulun* en korkulan hocasi olan huseyin karakayali'nin** 160 kisilik anfisindeki sikis tepis dersine kapiyi calip girip ''hocam, dersi bugun biraz erken bitirebilir misiniz? cocuklari hemen karsiyaka'ya birakayim da buraya geri donmem lazim, aksama bizim kayinconun dugunu var..'' gibi bir istekte bulundugu, manisa'nin en buyuk ve soforlerinin en komik oldugu seyahat sirketi.
 • diger rakip manisa-izmir firmasinin daha iyi olup olmadigi konusundaki 5 sene önceki soruma, muavinin, "abi bizde motor freni de var, diger firmada yok, hem onlar gecen hafta kaza yapti 3 kisi öldü, biz en son kaza yaptigimizda sadece 2 kisi yaralandi" seklinde cevap verdigi, hizmet kalitesini yansitmak icin yasanan ölümlü kaza istatistiklerini yolcularina sunan firma. simdi belki baska parametreler kullaniyorlardir.
 • otobüslerine parfüm yerine hacı yağı sıkan* seyahat firması.

  - abi, hacı yağı mı bu kokan?
  - iyi burun varmış sende de, hiç beğenmiyor gençler normalde!
  - yok, ben de pek beğ...
  - hee, eyvallah, 2 defa hacca gitti bu otobüs, lavanta mı sıkacaz bir de, hezehere hizehere...
 • yaz döneminde bilet fiyatlarına kallavi bir bindirim yapıp, okul başladığında ise yaptıkları zamın yarısı kadar bir indirim yapan ve bununla avunmamızı bekleyen çakal seyahat firması.
  ikram ettikleri kolonya ve su mutlaka kabul edilmelidir,zira kuru kuru girerse daha pis acıtır*
 • sadece geceleri değil gündüzleri de dolmuş görüntüsündeki otobüs firması. izmir - manisa arası ücretleri normal 6, öğrenci 5 ytldir. eğer otogardan* da cbü muradiye kampüsüne gidecekseniz yaz günü, aklınızda bulunsun araçlar saat başı kalkıyor. sonra 45 dakkika beklemeyin haybeden.
 • karlılığı inanılmaz yüksek olan, çok ortaklı otobüs firması. 2004 yılında mitsubishi prenses, mercedes o304 gibi araçlara sahipken birkaç yıl içinde tüm otobüslerini mitsubishi safir ve mercedes o403 modelleriyle yenilediler. şu anda mercedes travego ile öğrenci servisi çekiyorlar. akademik dönem boyunca daima dolu gidip gelen bu otobüslerin sefer başına ortalama kaç bilet kestiğini de maliye düşünsün artık.