• gün geçmiyor ki ülkede başka bir vahşet yaşanmasın. manisa'da arıcılıkla uğraşan zafer şahin'in arı kovanlarının üstü kendisi yokken kim olduğu henüz tespit edilememiş kişi veya kişiler tarafından toprakla örtülmüş ve bir milyon kadar arı ölmüş.
    bu nasıl bir zulüm arkadaş ya çıldırmamak mümkün değil, bir milyon arıyı öldürebilen seni beni de pekala umursamadan öldürebilir.
    1
  • "telef olması" değildir, katledilmesidir, öldürülmesidir.

hastalık veya yangın, sel gibi durumlar yüzünden ölürlerse telef olurlar.

bu haberde yapılan şey katletmektir.
  • bir milyon arı ?

122 kovan.

toprak altına gömmek...

aklım almıyor a*k neyin kafasıdır bu? or*spu çocukları...
  • bu ülke bu yüzden çökecek. doğayı, tarımı katlediyoruz. elbet ki bir gün doğa yaptıklarımızı ödetecek. umalım ki artık böyle vahşetler yaşanmasın.
  • arıdan korkan tek hücrelinin biri yaptırmıştır kesin. korku en ilkel içgüdü.
    küfredicem ağzımı bozamıyorum.
    evrim denen şey korkaklara bu kadar prim vermeseydi de bu yüzyılı göremeselerdi daha iyi olurdu sanki, bilemiyorum...
  • 1 değil 2 değil 122 kovan. ve adam üşenmeden hepsini toprakla tıkıyor. bu nasıl bir hırs. bu nasıl bir kin.
  • bu tür katliamları yapanlar o bölgedeki diğer aricilar olması kuvvetle muhtemel. korkan adam zaten yaklaşamaz. elbisesi olan ve o bölgede başka aricilar olupta, doğadaki nektarı, poleni bölüşmek istemeyen kişiler kısacası. son yıllarda zaten nektar kıtlığı var.
  • look

üretim değil, tüketim toplumu olmaya doğru evriliyoruz...

bir sürü emek yazık günah, allah ıslah etsin.
  • 122 kovanda 1 milyon arı olmaz. verimli bir kovanda ideal 60.000 işci arı olması gerekli. hesaplarsak 16 kovan yapar.

122 kovanı varmış bu hesapla kovan başı 8100-8200 arı yapar ki zaten o kolani bitmiş. 20000 altı kalırsa arıdan bal almayı bırak hayatta kalması mucize. arı kokusu ile kovanları birleştireceksin vs vs.

ha toprak ile kovanların üzerini kapatmak orospu çocukluğudur.

bilgi: bal arılarının, 1 kg bal üretebilmek için 40.000 arının 6 milyon çiçeğe konması gerekiyor.
  • annesi anneannesi sözde hacı ninesi orospu olan biri tarafından yapılan katliamdır. telef değildir.
hesabın var mı? giriş yap