şükela:  tümü | bugün
 • dün gece 23:00 civarında benzin istasyonunda ceren kultaş, bir motosikletli tarafında pompalı tüfekle 3 kez ateş edilerek öldürülmüş.
  haber
  olay izmir-ankara yolu taytan mahallesi yol kavşağında meydana gelmiş. katil hemen kaçmış, soruşturma sürüyor.
  17 yaşında gencecik kız ölüyor, herkesin gözünün önünde.bu kaçıncı?
 • "kadın cinayetleri hissedilir derecede arttı" diyecek ahmaklar çıkacaktır içimizden... bu hep vardı da türk basını yeni hissetti.

  bunun üzerine uyarıcı yazılar yazıldı. cinayetler kınandı. kınayınca iş bitiyor ya... kınanmasa kötü...

  katiller türk basınını sürekli izledikleri ve çok ciddiye aldıkları için her sabah kalkıp "bugün beni kınayan var mı" diye bakıyorlar, yeni bir cinayet işleyip işlememeye ona göre karar veriyorlar ya hani...

  sözlükte pek çok değerli arkadaş, katillerin ağızlarının payını vereceklerdir bu başlık altında. çok sert entryler girilecek, önceki cinayetlerde olduğu gibi...

  "çekin elinizi kadınlardan" denilecek. (bundan "erkeklere bulaşabilirsiniz" anlamı mı çıkıyor?)

  kadın katilleri de sayıyla kendilerine gelecekler herhalde... "anam avradım olsun ki bir daha kadınlara kötü davranmayacağım" sözü verecekler sanırım...

  peki neler oldu? bi özetleyelim.

  - ormanlık alanda gömülü bulunan ecem'in boğularak öldürüldüğü kesinleşti. cesedin bulunması üzerine annesi intihar eden ecem'i, annesinin "erkek arkadaşı" süleyman arabada üstüne çullanıp boğmuş. katil ilk duruşmada beraatini istedi.

  - sezer, nikahsız yaşadığı melike'yi dört bıçak darbesiyle öldürdü. melike on beş metre kaçabilmişti.

  - anestezi teknikeri seda'nın evinde bulunan cesedi üzerinde yapılan otopside, seda'ya "anestezide kullanılan bir ilacın enjekte edildiği" açığa çıktı.

  - eşi ayşegül'ü ağır yaralayan hasan, "mermiler bitinceye kadar ateş ettiğini" belirtti.

  - münir, bir tartışma sonrası kız arkadaşı hülya'yı sol bacağından bıçakladı. hülya hayatını kaybetti. münir, "tartışmaya bıçağını yanında getirdiğini" açıkladı.

  - mustafa, eşi melahat'i "uyurken" bıçaklayarak öldürdü.

  - hilmi, kendisini terkedip ailesinin evine dönmüş olan eşi gülseren'i on dört yerinden bıçaklayarak kaçtı.

  görüldüğü gibi, ekşi sözlük yazarlarının etkili entryleri üzerine ülkemizde kadın cinayetleri artık tarihe karışmış bulunuyor. okuduklarınızı "vatandaş cinayetleri" olarak değerlendirirseniz içiniz rahatlar.

  ee herhalde, türk insanı cahildir, ayıdır, öküzdür, medeniyet görmemiştir, bok çukuruna dönüşmüş bir imparatorluğun kalıntılarından yeni bir ülke zaten ancak böyle olur falan diyecek haliniz yok sonuçta... evinizden alırlar sizi.

  aynı arkadaşlardan şimdi de "deprem karşıtı" entryler bekliyorum... kuzey anadolu fay hattı da adamsa aklını başına alacaktır. hadi bakalım.
 • bireysel silahlanmanın artışı ve izlenen mafyavari dizilerin varlığı ve aile tarafından erkeğe empoze edilen kadın düşmanlığı bu tarz sonuçları doğuruyor.
  sorunun ana nedenleri belli ancak düzeltmek için en ufak bir çaba yok.
 • av tüfekleri/ pompalı tüfekler gibi yivsiz silahları internet üzerinden verdiğiniz siparişle alabiliyorsunuz. hatta askeri silah görünümlü tüfekler bile var, cahil cühela kesimin nasıl heveslenip cinayet amaçlı bu silahlardan edineceğini düşünün...hatta yasak olmasına rağmen facebook gibi sitelerde fark edilip kaldırılana dek bu satıcıların reklamları yer alıyor. inceleme altına alınması gerekmiyor mu bu satıcıların, hatta daha önce böyle satışını yapmış olanların? bu katilin de aldığı pompalı tüfeği bu planı için internetten sipariş vermiş olması çok büyük bir ihtimal...
 • askerlik arkadaşımın akrabası , kendisi sosyal medyada paylaşımda bulunmuştu çok ama çok üzücü olay allah rahmet eylesin, akrabalarının başı sağolsun. daha 16 yaşında pırıl pırıl bir genç kız.