• bir askeri lise mezunu olarak söylüyorum, rezilliktir.

5 ay / 12 ay üniforma giyip buraya gelip bedellilere gömeceğinize, asker dahi olsa insan gibi muamele neden yapılmıyor diye sormak zorundasınız. dağlarda çatışan subay / astsubaylar da bunun rezalet olduğunu bilir, ego tatmini yapmak için insanlığı ayaklar altına alanları övmeyin. anadan üryan soyundurmak nedir lan açık alanda, hiç mi izan yok sizde?

borunuz, üniforma giydiğiniz süre kadar olacaksa, bana ötün.
  • geçmiş olsun kardeş. konsantre askerlik yapmışsınız. bu dediklerini kısa dönemlere 6 ayda uzun dönemlere 12 ayda günlere serpiştirerek yapıyorlar. sizin vakit dar olduğu için 21 günde ne yapabilirse yapmışlar. neyse yemişsin askerliği işte hürgeneral kardeşim. boşver unutursun zamanla...
  • anadan doğma soymak ne zamandan beri standart uygulama olmuş amk. ne beni ne de tanidigim hiç bir arkadaşım anadan doğma soyulmadı. cük görmeye meraklı bir gizli ibneye yetki vermişler belli ki.
  • şu çanakkalede şehit olmuş dedelerin torunları muhabbetini biraz sulandırmasak mı acaba konu özelinde zaten çanakkalede şehit olan dedeler bu tür insanlık onuru kırılacak durumlar yaşanmaması için şehit oldular. yani yorgo bir vatandaşı çırılçıplak soymasın diye şehit oldular yorgo yerine bunu ahmet yapsın diye değil.
  • umarım dalga geçen orospu çocukları bi gün benzer muamelelere maruz kalır da insana insan gibi davranmak ne kadar önemli anlarlar. sizler gurursuz yavşaklar olabilirsiniz ama gururlu insanlarda var.

tanım: 10/10 verdiğim rezalettir.
  • yüzlerce kişinin arasında çıplak kalmaktan rahatsız olmayacak kadar geniş insanlar tarafından normal karşılanan olay.
  • ulan adam yandaki bölükte olmayan şeyler bizde oluyordu diyor. beyinsiz ibneler, orası asker ocağı ise standardı olur. koca tsk yaptığı eğitimi sikik bir çavuşun sikinin keyfine göre mi yaptırır? izmir iyi, manisa kötü, erzincan'da spor yok, iskenderun kebap. bu ne lan? hani askeriye en eşit yerdi?

adamın donunu indirip mahremiyetini sikiyorsun hatta cinsel saldırıda bulunuyorsun. cinsel saldırı sadece tecavüz değil. yetkim var demesine de aldırmayın. böyle bir emir gelirse bunun kanunsuz emir olduğunu vurgulayın. tekrar ederse yazılı emir isteyin. bakın bakalım sonra yetkisi var mıymış?
  • milletin baskı görüp anadan doğma soyulmasına çen askeylik mi yaptın diye entry giren adamları göstermiş olan başlıktır.

herkes baskı görsün ülkede herkesin onurunu zedelesinler. anca böyle rahat olabiliriz biz. daha az yapıyorlar.

askerlik ulan bu. hak ve görev. kimsenin ego tatmin yeri değil. sen bana niye 12 ay yaptırıyorsun diye soracağına adam niye 21 gün yapıyor diye sorarsan daha çekeceğimiz var ülke olarak. helal valla.

bu gözler sivil olup militarist bakış açısına sahip adamlar gördü ya, başka bir şey diyemeyeceğim bu ülke için.
  • bir vietnam anısı daha.
  • kısa dönem askerlik yapmış biri olarak yazılanların gerçekten rezalet ve kabul edilemez şeyler olduğunu belirtmek istiyorum
    yalnız yemin etmemiş askerlersiniz, emre itaatsizlik gibi bir işlem yapılamaz sizlere. nöbet tutamazsınız ve bir görev alamazsınız. bize bunları ilk gittiğimiz gün eğitimimizi üstlenen bir astsubay söylemişti. keşke biraz araştırıp da gitseydiniz.
hesabın var mı? giriş yap