şükela:  tümü | bugün
  • manisa soforler ve otomobilciler odasi taafindan tescilli ruhsatlari bulunan sofor esnafi.
  • araba kullanmasını gayet iyi bilen en asil duyguların insanlarıdır.
  • türkiye'nin en kötü sürücüleri. ne zaman sol şeritte 40'la seyreden. siz geçerken aniden sağa girmeye karar veren, sağa dönmek için sola yaklaşan, serit çizgisini ortalayan bir binek otosu görsem plakası yüzde doksan 45 oluyor. bu kadarı tesadüf olamaz.
  • yolların hakimidir.
    asla sağdan geçişe izin vermez, itin götüne şey kamyonun dibine sokar
    siz siz olun sol şeritte giden 45in beynine beynine uzunları çakmayın geçer bi kamyonun soluna, sonra sittin sene 70le gidersiniz
    sol eli camdan sarkar
    sağ eliyle hem direksiyonu kontrol eder hem vites değiştirir
    müzik son sestir, hoparlörler isyandadır
    patinajla kalkmayı sever
    vites anlayışı sırayla 2-3-5tir
    not: kötülemenize gerek yok. hergün onlarca görüyorum. tecrübem var
  • manisa dışına asla çıkmaması gereken sürücüler. hatta mümkünse evden dışarı da çıkmasınlar. izmir trafiğinin, çok afedersiniz, ağzına sıçıyorlar yahu. özellikle de otoyolların. manisa'da ehliyet alabilmek için beceriksiz olmak gerekiyor sanırım.
  • yazın gelmesiyle beraber yeniden çeşme otoyolunun içine etmeye başlamış yeteneksizler sürüsü. gelmeyin ulan izmir'e, kim ehliyet veriyor bu kabiliyetsizlere yahu.
  • zaten bir garip olan izmir trafiğinde bile adamı çıldırtırlar.
    eğer herhangi bir yolda 45 plakaya rastlarsanız, çok bulaşmadan sağından solundan filan geçin gidin.
  • korktuğum üç plakadan birine sahip aracı kullanan şoförlerdir.

diğer ikisi 10 ve 34, düzgün kullananını görmedim daha.
  • manisa-izmir karayolunda polisler tarafından kayırılırlar. hız sınırını aştıklarında ceza yemezler. polisler özellikle bunlara değil yabancı plakalara ceza yağdırır. böyle söylediğinde de yavşak yavşak sırıtırlar.
  • izmir'e gelirken bir çok ilden geçtim.
    45 plakalıların trafikteki artistliğini, vurdumduymazlığını, tehlikeli sürüşlerini başka hiç bir ilde görmedim.
    manisalı yazarlar bana kızmasın ama çok net gördüm bunu.