• sadece bu hafta futbol oynamadi takim. goren de antalya evirdi cevirdi gecirmedi zanneder, oynamadi da oyle oynamadi yani ki bunda da bence saat 1 de mac oynamanin da payi var.
    bursa maci'nda da son 25 dakikada cok geriye cekilmisti, o kadar.

son 5 haftada 1 gol, son 4 hafta 0 gol yemis, ve yine son 6 haftada 5 galibiyet 1 beraberlik almis bir takima antep'ten 5 yer demek ancak insanin kendi evladinin hic bir yaptigini begenmeyen bir ebeveyn gibi, o sehirli birinin yapabilecegi bir yorum olur, anliyorum bunu da.
  • 2011-2012 sezonunda spor toto süper lig'in 12. haftasında 22 puanla 3. sırada olmasına rağmen, ondan sonra oynadığı 20 maçta sadece 10 puan toplayabilerek, ligin 32. haftasında küme düşmesi garantilenen ikinci takım olmuştur. yani bir takım küme düşmek için uğraşsa ancak bu kadar yapabilirdi.
  • geçen gün trabzonsporla yapılan maçta baktık ki bu takımın stadında dijital skorboard yok. basbayaa eski stil tabelalarla yazıyolar golleri molleri. ee koçum vestel o kadar sene sponsor oldun bi tane dijital skorboard yaptıramadın mı be ya. yoksa ben mi yanlış gördüm hala inanamıyorum da. teknolojiye bu kadar yatırım yapan şirketin adına yakışmamış. ya da sponsorluktan çekilince söküp götürdüler mi ne? ay neyse çenem açıldı yine konuşuruz.
  • 3 eylül 2014 danimarka türkiye maçındaki milli takım kadrosundan 8 oyuncunun yolu bir şekilde manisaspor'dan geçmiş.
  • türkiye'nin ilk profesyonel bisiklet yarış takımını kuracak olan spor kulübü. takdir edilesi bir hareket.

http://www.manisaspor.org.tr/haber.php?c=u&id=965
  • 1 aralık 2008 manisaspor karşıyaka maçında yakın zamanda öldürülen özgür soylu için "hırsız özgür" diye bağıran, "hırsız özgür cehennemde yanıyor" diye pankart hazırlayan taraftarlara sahip takım..

bu nasıl insanlıktır? o insanın ailesini düşünmediniz mi? o çoğunun elleri yakanızda olmaz mı diğer tarafta?

tribünleri kötü yapan böyleleridir işte..

bu takım sevgisi falan da değil.. yemişim 3 puanını, galibiyetini..

ayrıca sakaryaspor taraftarları da "manisakarya" dostluğunu bitirdiklerine dair açıklama yapmıştır bu olay üzerine..

edit: yanlış anlaşılma olmasın, tepkim tüm manisaspor taraftarına değil.. o pankartı hazırlayanlara, o şekilde bağıranlara..
  • 2010 - 2011 sezonu ilk 12 haftasi itibariyle lig lideri trabzonspor'u, ligin en iyi kadrosuna sahip takimi besiktas'i ve bu sezon onune ekleyecek olumlu bir sifat bulamadigim galatasaray'i deplasmanda maglup edebilen tek takimdir..
  • büyük 'futbol rüya yorumcusu', keza hayrolsuncusu da, öbür boyutun yegane analizcisi, ali ece'mizin; tüm forumlarını manyakça* gezerek müşahade ettiği, 'takımının ne oynadığını bilen taraftarlarının' olduğunu belirttiği takımdır.

o kadar ki bu taraftarlar, takımın bazen 4-3-3 bazen de 4-5-1 oynadıklarını bile görebiliyorlarmış. vallaha çok garip arkadaş ya, yani sen hem otur her hafta takımını izle, hem de internette forumda yazabilecek ortalama bi zekaya sahip ol, hem de tüm bunları bil(ebil)!

nasıl bilebiliyosunuz lan bunu siz, oturun çiğdem yeyin anca! televizyondan üstaddan öğrenmen lazım bu tip şeyleri
    ulan cm, ulan box to box! gene mi siz amk!

bende en az senin kadar gözlem yapabileydim keşke ece başkan!

her yönünle bambaşkasın, çok değişiksin, rölatifsin!
    sarsılarak takip ediyorum!
  • öyle eskiden gelen bir futbol geleneği, taraftar kültürü vs. yok ama özellikle son 5 sezonda üç büyüklere ve trabzonspor'a oldukça puan kaybettirmesiyle beraber dikkate değer bir takım haline geldiğini düşünüyorum.sene başından beri öyle hiç dolu dolu, heyecanlandıran ve galibiyeti sonuna kadar hak eden bir futbol oynamadılar ama kazanma alışkanlığı edinmişe benziyorlar. elimden geldiğince maçlarını tribünden takip etmeye çalıştığım takımdır ayrıca.
  • bir döneme damga vuran, burak yılmaz, arda turan, caner erkin, selçuk inan, hakan balta, uğur inceman, holosko, zelenka, makukula gibi oyuncuların olduğu dönemden bugünlere, her şey vestelin çekip gitmesiyle başladı kaçınılmaz sondu biraz gecikti bile diyebiliriz.
hesabın var mı? giriş yap