şükela:  tümü | bugün
  • türk kızının zihniyet itirafı şeklinde bir özge ulusoy açıklaması. manken veya kasiyer olması hiç önemli değil. türk kızını gözünü açtığı andan beri annesi, ablası, kız kardeşi, kadın akrabaları zengin avcısı olarak yetiştiriyor, türk kızları da bu role bayılıyor. asgari ücretle çalışan türk kızı aynı mahallede belki aynı apartmanda oturduğu erkeği küçük görmeye başlıyor. aynı belediye otobüsüne bindiği, aynı bakkaldan alışveriş yaptığı erkeği aşağılamak için fırsat kolluyor.

not: arkadaşım öncelikle ben demedim ki bu lafı bana saldırıyorsunuz. ikincisi de bu toplumda yaşayan insanlar aptal değil. son zamanlarda bir moda çıktı. "genelleme yapmayın". bir konu hakkında sayısız benzer tecrübe varsa ben her türlü genelleme yaparım. insan doğası gereği genelleme yapıp algılar. ben her türk kızını tek tek tanımaya mı çalışacağım. ilk olarak kendi tecrübelerime, sonra da benzer sosyal yaşantıda erkeklerin tecrübelerine bakacağım tabi. bir de şuna herkesin katılacağını sanıyorum ki genelleme yapma diyen türk kızı, hayat onu aynı noktaya getirdiğinde "ben o kızlar gibi değilim" dediği kızlardan daha aşağılık bir tavır içine giriyor.

edit 2 : birçok mesaj aldım. şunu söylemekte fayda görüyorum. boşuna kadına şiddet neden artıyor demesin kimse. ortamda bir erkeğin adı geçtiği zaman türk kadınları önce "işi var mı arabası ne marka zengin mi" demek yerine "iyi bir insan mı, daha önce bir kadına şiddet göstermiş mi" dediği zaman, sosyal medyada kendisine uygunsuz mesaj gönderen erkeği profil sayfasına bakıp ayrım yapmadan tacizci diye yaftalamayı başarabildiği zaman bu sorun ciddi şekilde azalacak.

https://www.haberler.com/…mankenler-9634068-haberi/
  • ilişkide aşkı değil de parayı tercih edene bir şey derler ama ben demeyim.
  • kadınlar tarafından çok şiddetli bir biçimde protesto edilmesi gereken haber.

bu tip zihniyette olanları içinizde barındırdığınız sürece size olan kalıplaşmış ön yargıları değiştiremezsiniz. ha bunları içinizden nasıl ayıklarsınız onu bilemiyorum bak.
  • sonuna kadar haklı beyan. böylesine güzel vücutlar en iyi hayatları hakediyor. mankenler tercihlerini tabiki bu yönde kullanacaklar.
  • parayı referans alan kadının sözü, haa mankenlik nasıl bir sınıflandırma o ayrı bir konu,
    erkeklerin yatak odasında aşkı aramasına o zaman kimsenin sözü olmasın,

üniversite söyleşisine manken çağmak güzel kafa ve arada geçen söz;

- mankenler neden hep zengin iş adamlarıyla çıkıyorlar?
    + böyle bir durum yok mesela çağla şıkel emre altuğ ile evliydi.

emre altuğ'un fakir olduğunu öğrenmiş olduk

edi, bi titreme
  • en büyük sermayesini güzellik zanneden bir kadının açıklaması.
    iyi de zengin bir adam seni ne yapsın? mesele güzellikse kadın bile değil bu tipler gözümde.
    sözlükte zengin koca arayan kızın fahişeden farkı konulu bir başlık vardı. kendisini bu başlığa da bekleriz.
    buyursun açıklasın aradaki farkı.
  • türk kızı bunu beğendi.
  • türk kızına ne öğretiliyor bilmem ama hepimize öğretilmesi gereken bir şey varsa o da 'genelleme yapmamak' olmalı.
  • madem dış görünüş önemli değil neden hiç çöpçü ile çıkan kız görmüyoruz?

facebook.