şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yazarın mitra yayınları'ndan çıkan, tüm çağların gizli öğretilerikitabının arka kapak yazısından alıntıyla...:

  manly p. hall (1901 - 1990)
  herkesin bir bilge, yirminci asrın ezoterik uzmanı olarak saygı duyduğu yazar, hayatı boyunca abd ve diğer ülkelerde 8.000'den fazla konuşma yapmış, sayısız kitap, makale ve incelemeye imza atmıştır. manly p. hall her zaman felsefenin ve dinin gündelik uygulamaqsına ağırlık vermiş gerçek bir ezoteristtir. o insanlığa en soylu idealleri ve davranış kurallarını veren ruhani ve ahlaki kadim öğretileri yeniden canlandırmayı kendine vazife edinmiştir. felsefenin insanın kendi amaçları ve ideallerini gerçekleştirmek için kullandığı soylu bir amaç olduğuna inanan manly p. hall, dünya medeniyetlerinin ancak akıl, amaç ve işbirliği için ortak bir zemine ulaştığında yükseleceği fikrine bütün ömrünü vakfetmiştir. bu amaç için felsefi araştırmalar cemiyeti'ni ( www.prs.org) kurmuştur.
 • 33. derecedir. youtube'da aratınca sohbet videosu bile bulunabilir.
 • şurada bir konuşması dinlenebilir;
  http://video.google.com/…docid=-534241969872696254#
 • abd eski başkanı ronald reagan 1980'li yıllarda yaptığı konuşmaların bazılarında manly p. hall'un yazdığı the secret destiny of america isimli kitaptan alıntılar yapmıştır. (bkz: wikipedia)
 • "kisi daha iyi bir yarinin dusunu kuramiyorsa bugunu de iyi yasayamaz."

  manly p. hall
 • ''mikroskop insana önemini gösterdi, teleskop ise önemsizliğini...''

  manly p. hall
 • bizim ışık dediğimiz şey, aslında, optik sinir üzerinde belli tepkilere neden olan belli bir titreşim oranıdır. çok az insan duyu algılarının sınırlandırıcı duvarları içinde yaşadığının bilincindedir. evrende şimdiye kadar herhangi bir insanın gördüğünden daha fazla ışık olduğu gibi, hiçbir optik aletin yakalayamayacağı, bilinmeyen ışık formları da mevcuttur. evrende görülemez sayısız renk, işitilemez sayısız ses, koklanamaz sayısız koku, tadılamaz sayısız tat vardır. insan, içindeki duyu algı merkezleri, evreni oluşturan daha latif titreşim oranlarına tepki verecek ölçüde gelişkin olmadığı için, hakkında hiçbir şey bilmediği duyular üstü bir evrenle çevrilmiştir. manly palmer hall