şükela:  tümü | bugün
 • savaşta dümdüz edilmiş, sonradan düzeltilmiş şehir içi karelerden oluşur. cadde isimleri yoktur, a1, l8 gibi numaralarla adlandılır. üniversitesinin işletme bölümü, kulvarında en önde koşturan işletme bölümlerinden birisidir.
  her alman şehrinin karakteristik özelliklerinden olan* türkiye maçları kazanıldığında türklerin toplandığı yer, wasserturm*'dur, bir giden olur da maça denk gelirse bilsin.

  rhein ve neckar nehirlerinin birleştiği* yerdedir, almanya'nın kanımca en güzel şehri heidelberg ile arasında 20 kilometre vardır*.
  alman milli takımını 1954 yılında dünya şampiyonu yapan sepp herberger, ümit davala ve atilla taş'ın babası mannheimlı'dır.

  türk mahallesi neckarstadt ve jungbusch'tur, türkler tarafından cümbüş olarak telaffuz edilir. üniversitedeki türk öğrenciler ise matöd adında bir dernek ile kendilerini temsil etmektedirler.
 • (bkz: jungbusch)
 • yakin bir zamanda icinde bulundugum, ve turk restorantinda turkiye'de yemedigim lezzette lahmacun yedigim yer. kucuk turkiye olmus diyebiliriz.
 • heidelberge yaklasik 15 dakika uzakliktaki alman sehri.en onemli ozelligi buradaki turk nufusunun oldukca yogun olmasidir.sokaklarda gezerken sagdan soldan kulagiza gelen arabesk sarkilar ve yerlerin kirliligi de evet bizimkiler burada dusuncesini uyandirir insanda.oldukca guzel bir sehirdir ama hakkini yemiyelim.
 • gameshow a yazdığı donemlerde mac in yaşadığı yer olması lazım.
 • almanya'nin en alimli meydani bu sehirdedir.
  (bkz: stadt mitte)
 • araştırmalarım sonucunda, almanya'nın mannheim kentinde, mannheim üniversitesinde 'kültürler arası yönetim' bölümünün açılmış olduğunu öğrendim. bu bölüm, öğrencisine: dünya üzerinde sadece kişinin kendinin belirleyeceği bir bölgeye yönelik eğitim verecektir. bu durum itibariyle diğer üniversitelerdeki gibi iktisadi ve idari bilimler derslerinin yanı sıra, kültürel çalışmalara yönelik derslerle kişi o ülkenin insanı gibi yetiştirilecektir. bu durum kişiyi çok özel kılmakla beraber, bireyin bu sahaya entegrasyonunu kolaylaştıracaktır. tek bir düşündüren durum vardır ki o da bölümün çok ama çok yeni olmasıdır! (bkz: kültürel ajan nasıl oluşturulur?)
 • rhein ve neckar nehirlerinin birlestigi sehirdir ayni zamanda
  neckar nehrinin takip edilmesi sonucu heidelberg sehrine ulasilabilir

  (bkz: rhein neckar verkehr)

hesabın var mı? giriş yap