şükela:  tümü | bugün
 • internetin çok ilginç bir köşesi. o kadar ilginç ki sözlükte bilen, duyan yok. dağınık bloglardan, internet sitelerinden, 4chan gruplarından ve subredditlerden oluşuyor.

  geneli bunlardan oluşur. içinde bulunduğumuz sikindirik çağın anti-erkek, anti-beyaz, anti-heteroseksüel ve anti-muhafazakar olmasına karşı başlamış bir sosyal fenomen. tabi şimdi feministler toplaşır hayır sizin privilegeınız var diye. bu adamlar ona karşı işte. geneli zaten orta sınıf beyaz heteroseksüel yani average joe adamlardır. kızlarla şansı yaver gitmemiş olabilir. bilemeyiz.

  genel argümanları anti feminizm, ron paul tipi libertaryenizm, ve saireden oluşmakta. ana fikir şu: "feministler son 60 senedir kadının toplumdaki yerini değiştirdi, bu değişim çoğunlukla iyi olsa da toplumun kimyasını bozmuştur. kadınlara ayrımcılığa karşı olduğu söylenen feministler, lobicilik faaliyetleri ile erkekleri yasa önünde kadınlardan daha kötü konuma getiren düzenlemeler ortaya koymuşlardır. statüko feministlerin yanındadır. feminizmin verdiği hasarlar gözardı edilemeyecek kadar büyüktür. "

  objektif gözle bakan insan görür ki, adamlar haklı. amerika'da harcamaların %90 (ya da 80, hatırlayamadım) gibi uçuk bir oranını yapıyor. halbuki kazandıkları para aşağı yukarı erkeklerin 7/10'u. peki bu nasıl oluyor?
  1- evin harcamasını hanımlar kontrol ediyor. evin ekonomisini ele alacak haşin erkekler genelde evlenmiyor zaten.
  2- boşanan kadınlar geçen yüzyılın başından kalma nafaka gibi uygulamalarla erkeklerin cebindden para alıyor
  3- devlet yadımı (bkz: welfare) alanlar çoğunlukla kadın, erkekler ise en çok vergi ödeyen rolündeler. devletin bilerek ve isteyerek erkeklerden kadınlara kaynak aktarması durumu söz konusu (bu da cumhuriyetçi partinin erkeklere daha çok hitap etmesinin bir sebebidir.)
  4- child supportdediğimiz olaydan en çok zarar edenler haliyle erkekler. türkiye'de böyle bir konsept var mı bilmiyorum ama olay şöyle, kızla ilişkin ne olursa olsun, çocuk olursa her ay belli bir miktar para kıza vermek zorundasın. yoksa hapiste jamal ve jauincua isimli ghetto çıkışlı kaslı zencilere orospu oluyorsun. ödemeler çocuk 18'ine girince bitiyor. bu durum sadece bu paraya ulaşmak için sağdan soldan bir sürü çocuk yapıp gelen parayı da çocuklara harcamayan bir takım falliklerin ortaaya çıkmasını sağlamıştır bu arada.

  bu sadece devlet eliyle gerçekleşen kaynak aktarımı. daha eğitim sisteminde çocuklara verilen zarar ve erkek çocuklarının aklen hadım edilmesi var. amerika'da erkek çocuklarının %20'si ritalin adı verilen pislik, aklı etkileyen uyuşturucuya zorla maruz bırakılıyor. allah bilir hangi hormonu etkileyip bebelerin hayatını karartıyordur kodumun hapı.

  tabi manosphere dediğimiz de bu problemlere başka çözümler getiriyor. asıl ana akımlar üç tane.

  (bkz: pua)(bkz: pick up artist)

  bunlar en ilginç grup diyebilirim. adamlar maksimum çentik sayısına nasıl ulaşırız demişler. böyle yola çıkıp kızlar tavlamayı bilim-sanat karışımı bir olguya çevirmişler. asıl amaç lay, close veya bang tabir edilen seks durumuna ulaşmak. kızları etkilemek, point kasmak, last minute resistence (lmr) durumuna verilecek tepkiler, frame koruma yöntemleri, kızla mesajlaşılmalı mı, mesajlaşılacaksa nasıl yapılmalı gibi bir kamyon sorunun değişken cevaplarına ulaşabilirsiniz. yeterince araştırırsanız. burada öne çıkanlar roosh v, cheateu heartiste (roissy), rollo tomassi. yukarıda yazdığım problemlere çözüm olarak bu grup genelde kendi işinize bakın, yapabilirseniz kapağı doğu avrupa, güneydoğu asya gibi bozulmamış yerlere atın benzeri tavsiyelerde bulunur. ayrıca roosh geçenlerde neomasculinity diye bir şey attı ortaya.

  (bkz: mgtow)(bkz: men going their own way)

  4chan jargonunda edgelord kavramına tekabül eden grup. hayatınızdan kadınları çıkarın, evlenmeyin derler. hatta yapabilirseniz tüm bağlantıyı kesin diyenler var. (bkz: birbirimizi mi sikek) ana fikir şu: "kadınlar iyice gemi azıya aldı, batı medeniyetinin sonunu getirecekler. biz işin dışında tutalım kendimizi de bu fallikler bize duygusal, fiziksel veya finansal zarar veremesin. kadınlarla ilişkiyi minimum tutalım, bir tane cumdumpster bulup hiç riske girmeyelim."

  bu adamların da feministlere feminist manyaklığında verdiği cevaplar çok iyidir. yutuba mgtow diye yazarsanız sağlam feminist göt oluşları izleyebilirsiniz. (favorim marc rudov ve dick masterson)

  (bkz: mra)(bkz: men's rights activists)

  60'ların südyen yakan feministlerini erkek yapın, elinize bu emmiler geçer. emmi diyorum çünkü yaş oranının yüksekliğiyle dikkat çekiyorlar. yukarıda yazılan problemleri protestoyla çözebileceklerini düşünüyorlar bu amcalar. yine de avoiceformen.com gibi altyapısı sağlam, hitap ettiği kitle geniş bir platforma sahipler. boşanmış ve kalbi kırık emmi popülasyonu konusunda uyarıyorum.

  ben bu kadar şeyi niye yazıyorum? çünkü bu adamlar mainstream olmasalar da ciddi sorunları gerçekten gündeme getiren tek grup. türkiye'de erkek çocukların beşte birine uyuşturucu verdiğimizi düşünün. bunun gibi ciddi problemler senatörler feministlere şirin görünsün diye yok sayılıyor, ban bossy gibi sikik davaların peşinde insanlar bu gibi problemlerle yaşamak zorunda bırakılıyor.

  yakın zamanda bu grupların ciddi politik ağırlık kazanması bence ciddi bir ihtimal.

  and the pendulum swings

  bu da benden size redpill kıyağı: http://www.rooshv.com/cultural-collapse-theory
 • zamanında bu dayılar kadın erkek mevzusunda bu konuda biraz siksik yapmış. deneyimlerini paylaşıyorlar. vahşi bir enerji, felaket bir hınç görüyorum laflarında. mesela olur da iktidar pozisyonuna gelse çok fenalıklar yapabilecek adamlar.

  tahrik edici.