şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
 • seçimi canlı canlı izleyenlerin neyin ne olduğunu gayet açık bildiğini söylemek lazım. mansur yavaş'ın oyları gerideyken 5 dakikada bir güncellenen veriler ara kapanmaya başlayınca aniden felç geçirdi. chp'nin oy deposu olarak görülen ilçelerden gelen sandıklar açılmaya başladığında aniden veri akışı durdu, bir saatten fazla ajanslara veri düşmedi. anbean yaşandı bunlar.

  şimdi istediğinizi söyleyin, ortadaki tablo hiç de öyle şeffaf güvenilecek bir tablo değil. tüm samimiyetimle söylüyorum desteklediğim aday böylesi şaibeli bir galibiyet alsa arkasında duramam. ilk ben çıkıp neler oluyor lan orada derim.

  uyanık olaydı da kaptırmayaydı oylarını diyenleri ise hiç anlamıyorum. evinize hırsız girse komşularınız size aynı cümleyi kurabilir mi. hırsız bir yolunu bulur çalar. hem soyulup hem suçlu olmak, hem çalıp hem mağdur olmak türkiyeye has kavramlar.

  ...
  2019 baskan oldu editi:
  karma is a bitch.
 • ‘masaya çık tepin istersen.’
  öyle sakin öyle yerinde bir tepki vermişki akp’nin yıllardır en tepesinden en küçük kurumuna işlemiş bu tepkiyi alan akpli meclis üyeleri içerlemiş kıyamam.. noldu bizler yıllardır tüm haklı söylemlerimizde sizlerden bu cevapları aldık içim soğudu videoyu izleyince. ben yıllardır ankara’da yaşıyorum ilk kez en ufak bir kar yağışı alarmında havada tek bir bulut bile yokken yollarda kar temizleme araçlarını hazır beklerken görüyorum, trafik geçen yıllara oranla rahatladı, şebeke suyu sarımsı renkten berrak bir hal aldı, şehirde gözle görülür bir temizlik hissi mevcut, en ücra köylerde bedava internet haberleri ile güne uyanıyoruz, her harcama tek tek kalem kalem halkla paylaşılıyor, abuk subuk zevksiz heykelimsi yapılar kaldırıldı, yürürken kafamıza budanmamış dallar çarpmıyor, caddeler belediye işçileri ile dolu hadi onu geçtim ne zamandır kendisine teşekkür etmek istediğim bir konu var. filyasyonda aylardır ulaşım sorunumuz vardı tüm ilçe sağlıklara hem taşıt hem şöför sağladı ve ilginç bir şekilde kibar işini bilen işini hakkıyla yapan en az bizler kadar sterilizasyona önem veren maskesini doğru kullanan hangi şöföre denk gelsem ankara büyükşehir belediyesinden görevlendirildiğini söyledi. yani düşünün haftasonu/ haftaiçi her gün başka bir araç başka bir şöförle göreve çıkıyorum 9 aydır yüzlerce farklı araç farklı şöför gördüm abb resmen seçerek göndermiş sizin için küçük benim için büyük bu güzel destek için de müteşekkirim kendisine.
  verdiğim oyun bu şekilde hayatıma olumlu etki edeceğini daha önce hiç tecrübe etmemiştim sırf bunun için bile teşekkür edilesi bir insan kendisi. sen bu malumları kudurtmaya devam et başkan ben tek kalsam yine seni savunacağım. bir de şu özel halk otobüsleri şöförlerine bir çeki düzen verilse tadından yenmezdi.
 • kesinlikle ama kesinlikle mhp genel başkanı olması gereken siyasetçi.

  sen mhp seçmeni misin, sen chp'li misin bunları artık bir kenara bırakın mesele daha ciddi. biz artık bıktık.

  amaçsız politikalarla 3 5 oyun hesabını yapanlardan bıktık.
  milletin vekili olması gerekirken hakın sesine kulak vermeyenlerden bıktık.
  meydanlarda farklı konuşan icraate gelince farklı davrananlardan bıktık.
  sorumluluk almaya korkan, ancak ceylan derisi koltukta oturmayı bilenlerden bıktık.
  halkı bölmekten başka bir şey bilmeyen, o varsa ben yokum zihniyetinden bıktık.
  ikide bir kürsüye çıkıp matematik hesabı yapanlardan bıktık aq.

  her işte bir hayır vardır derler ya hani. ankara'da yaşanan o haksızlığın sayesinde oy ve ötesi gibi bir güç doğdu, belki seçimin ve ülkenin kaderi değişti. bu gün bir sonraki kırılma anıdır, mansur yavaş hem mhp hem türkiye için umuttur.
 • ankara için tarihi fırsat. bu adama oy vermeyen salaktır. bu kadar net.

  19 yaşındayım. 30 mart'ta ilk kez oy vereceğim. doğduğumdan beri ankara'da yaşıyorum. melih gökçek'ten başka belediye başkanı görmedim. halimi bi düşünsenize ya.
 • az önce canlı yayında arkasından konuşuluyordu. özellikle onur erim, başkanın arkasından sallıyordu. sonra cevap hakkı doğduğu için canlı yayında haber global'e bağlandı. onur erim kıpkırmızı kesildi ve anında telefonuna saldırdı. *

  mansur yavaş tartışmaya girmeden, tane tane anlattı:

  kredi isteğini yeniledi ve hükümetin akp'li belediyelere vermesine rağmen ankara'ya vermediğini söyledi. kullanacağı kredinin amacının insan sağlığını etkileyen su sorununu çözmek olduğunu söyledi. ankara'nın temizlenemeyen suyunun sakarya ve oradan istanbul'a gittiğini söyledi. ayrıca milyarlarca liralık ankara borcunu ödemek istediğini yineledi. son olarak da "gerekirse peyzaj bütçelerinden kısarım, dinozorlara 750 milyon dolar gömmeyeceğim." dedi.

  tabi bu arada onu ısrarla tartışmaya çekmeye çalıştılar ancak en sonunda sadece şu diyalog gerçekleşti:

  onur erim: siz beni yalancılıkla mı itham ediyorsunuz? yalan söylediğimi mi söylüyorsunuz?
  mansur yavaş: evet.
  onur erim: ??!!
 • sesi soluğu cıkmıyor. troll keserek skill kastığını düşünüyorum.
 • istanbulluyum. hayatım boyunca mhp ve ideolojisine karşı durdum. bu yüzden az çok anlayabiliyorum mansur yavaş'a oy vermekte tereddüt eden solcuları (bilhassa alevileri).

  ancak şunu düşünün. eğer mansur yavaş'a oy vermezseniz, belediye başkanınız ethem sarısülük'ün öldürüldüğü güvenpark'a şu pankartı astıran;

  http://www.hurriyet.com.tr/_np/2438/20482438.jpg

  şu adam olacak

  http://i.milliyet.com.tr/…kabul-edildi-1013663.jpeg

  şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim, hiç bir karşıt ideoloji, melih gökçek'in varlığından daha kötü olamaz! oy verecek insanlar bu gerçeği bir kez daha düşünsün.
 • yukarda birisi kürtler için hiçbir şey yapmadığı için kürtlerden oy alamaz demiş.

  yav arkadaş adam belediye başkanı!!! ne yapmasını bekliyorsunuz tam olarak? pasaklı su borularını temizledi, her yağmur yağdığında sel olan ankara altyapısına el attı, otobüs seferlerine düzenleme getirdi vs.

  ne yapsın adam? kürtler için özel otobüs mu kaldırsın, bisiklet yolu yerine kürt yolu mu yapsın, kürtçe tabela mı koysun? kürt de olsan eskimo da ankaranın hizmetlerinden faydalanıyosun işte. oy vermezsen de senin bileceğin iş tabi, mevcut yönetimden memnunsan diyecek bir şey yok.
 • 2014 yılındaki seçimde bu adam için sandık başında öyle bir mücadele vermiştim ki çankaya bölgesinin oylarının sayıldığı dsi binasına dönemin içişleri bakanı ve 20-25 adamı girip bizleri dışarıya attırdıklarında boynumuz bükük evlerimize dönerken televizyonlarda ankaranın en büyük dinozor sevicisi seçimi kazandık açıklaması yapıyordu.

  hayatımda ilk defa bu kadar yakındım bir seçim zaferi kazanmış olmaya, olmadı.
  mansur başkanın telefon başında sevindiği o meşhur fotoğraf 5 yıllığına raflara kaldırıldı.

  gel zaman git zaman mansur yavaş seçimi kazandı. başkanın ilk icraati ise ulus'taki atatürk heykelini temizletmek oldu ve akabinde dedi ki; atatürk'ün başkentine yakışır bir ankara gayemiz doğrultusunda çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.

  atatürk'ün başkentine yakışır bir ankara allahım söyleme bakar mısın? başkan bunu her söylediğinde içim kıpırdıyor. çünkü görmemişiz abi böyle bir şey. hani bir önceki ile kıyaslama falan hak getire. bir anda çakmaktaşlardan jetgillere terfi etmişiz gibi hissettiriyor.

  ara ara arkadaşlarımı arayıp "lan biraz mansur mu övsek ya?" konuşmaları yapıyoruz. manyak mıyız abi biz? yola, parka, bahçeye adamın attığı tweete bakıp adamı övüyoruz. ankarayı seven çocuklarız sonuçta burada bu adamın bizimle aynı griliği paylaştığını biliyoruz. ve içten içe onun da bu griliği sevdiğini hissediyoruz.

  yürüyedur başkanım be!

  tanım: ankara'ya yakışan ankara büyükşehir belediye başkanı.
 • ben burada melih gökçek'in karşısına lucifer, saruman gibi tipler çıkacak olsa onlara oy verecek kadar nefret etmişim melih'ten, bunlar hala gelmiş fi tarihinden video gösteriyorlar mansur yavaş ile ilgili. peeh.