şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
3723 entry daha
  • cok buyuk bi oy hirsizligi secmen kaydirma vs. gibi seyler onlenebilirse ankarayi kazanacak kisidir.
  • ankara’nın 2019-2024 yolları arasında 1.dönemini geçirecek belediye başkanıdır. yolu açık olsun, hak etti..
  • chp üyesiyim, ankara'da yaşıyorum, belediye başkanı adayı olduğu sol framede gördükçe aklıma geliyor ve seçime sanırım 2 - 3 ay bir süre kalmış. onu bile bilmiyorum. bunları da övünmek için yazmıyorum.

nitekim ben bile siyasete bu kadar uzak kalmışken hangi mantık ile mansur yavaş kazanır deniliyor bilemiyorum.

mhp tabanı yine akp adayına yönelecek. chp tabanının neredeyse umursamadığı bir seçim geliyor. herkes işinde, gücünde, ekmeğinde ekonomik krizi atlatmaya çalışıyor. sandığa gitmeye bile gönülleri yok, gidecekleri meçhul. bir şeyin değişeceğine inanmıyorlar. belediye başkanlığını mansur yavaş alamaz demiyorlar, almasının bir şeyi değiştirmeyeceğine inanıyorlar.

sözlükte bile neredeyse konuşulmuyor.

tanım : bir önceki seçimde hakkı yenilen başarılı belediye başkan adayı.
  • eğer kazanırsa yaş durumundan dolayı bu kendisinin ankaradaki ilk ve son dönemi olacağını yakın zaman önce katıldığı habertürk canlı yayınında söylemişti. yaşadığım beldede chp-iyp ittifakının kanazanacağı kesin o yüzden benim aklım fikrim ankarada olacak. bir önceki seçimde kendisine ve seçmenlerine yapılan haksızlığı bu sefer ankara seçmeni umarım telafi edecektir.
  • bugün ankara'da yaptığımız röportajda mansur yavaş'ın kazanma ihtimalinin güçlü olduğunu gördük. özellikle vatandaşta ankara'lı bir aday olsun trendini gördük.

ilgili röportaj
  • (bkz: mahsur yavaş)
    önce adamın adını öğrenseydin keşke muhabir kardeş.
24 entry daha