şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
6682 entry daha
 • oturakli, akli basinda, durust bir devlet adamidir. uzun bir suredir takip ederim kendisini, siyaset ustu bir gorusu vardir. reklam pesinde degildir. demokrattir.eger ki turk toplumu duzelecekse, degisim en tepeden baslamalidir, umarim mansur yavas bunun guzel bir ornegi olmustur.
 • mümin altunışık denen oksijen israfına şöyle bir ton çeken sağlam bir kafayı neden atmadığını merak ettiğim adam. mhp kökenli olması arada düşündükçe içimi de sıksa iyi bir hukukçu olduğunu görünce yine derin bir soluk alıyorum. sonra da itiraf ediyorum, çok karizmatik adam vesselam. şu sıralar kahvaltımda abb toplantılarını dinliyorum.

  ağlayın lan ak - soyguncular, ağlayın. cebleriniz boş kaldı, boş. bühühühü... "başkanım üslubunuz çok kırıcı". kırıl canım ya biraz iyi gelir.
 • tecavuzculere tecavuzcu demekten sakinmayan adam gibi adam. 2009-2019 arasi ankaranin neler kaybettigini sadece 6 ayda gosteriyor.
 • fotoğraflarda gayet fit gözükse de, ınstagram'da bir pozunu gördüm ve gözlerime inanamadım. ya son zamanlarda acayip kilo aldı ya da hep böyleydi bilemiyorum.

  kendisi yaklaşık 150-160 kg vardır. başkanım sıkı bir diyete girin lütfen, sağlığınız bizim için çok önemli.

  foto: https://www.instagram.com/…cyw/?igshid=i9haa4kzvcwz
 • https://twitter.com/…mtr/status/1171681781705314305

  popüler tabirle "yargı dağıtmaya" devam etmektedir.

  (bkz: dinsizin hakkından imansız gelir)

  ekrem imamoğlu'nun nezaketi, mansur yavaş'ın azameti. hangisi doğrudur tartışılır, ancak hangisinin işe yaradığını zaman gösterecek.
 • adam tabiri caizse; ankara'nın robin hood'u olmuş.
 • kendisinden bir kesim 2015 yılında milletvekili olmasını beklerken o bu işlere girmeyerek doğru olanı yapmıştı. hatta o günlerde kendisiyle 2014 yerel seçiminde melih gökçek'i kazandırmak için masa altından olan mhp - akp dayanışması hakkında ufak bir yazışmıştık.

  2014 yerel seçiminden bir gün önce havadan özellikle seküler seçmenin yoğun olduğu yerlere (çankaya ve yenimahalle) melih gökçek ile mansur yavaş'ı kavga ederken gösteren broşürler atılmıştı. ikisine de vermeyin mevlüt karakaya'ya oy verin şeklinde bir özeti vardı bu broşürlerin. mhp tarafı tabii ki biliyordu oy oranlarının 10% altında çıkacağını ve hiç bir kazanma şanslarının olmadığını. tabii ki amaç seküler milliyetçi seçmenin aklını mansur yavaş'tan çelmekti. kendi adaylarının kazanamayacağını zaten biliyorlardı. amaç olabildiğince seküler milliyetçi seçmeni mansur yavaş'tan vazgeçirmekti. en nihayetinde mhp çok uzun bir zamandır özellikle ankara'da akp'nin esareti altındaydı. akp adayını kazandırmak için ne istenirse onu yapıyordu. sonradan tabii 1 kasım seçimi sonrası ittifaklar geldi her şey açık açık yapılmaya başlandı. ittifaklar daha resmileşmeden 7 haziran 2015 genel seçimi sonrası kendisiyle yaptığımız yazışma şu şekilde bitmişti.

  https://eksiup.com/p/vu106793ohz8

  çok anormal şeyler olmazsa bir sonraki seçimlerde ankara belediye başkanı olacağını kendisine yazmıştım ve öyle de oldu. o anki hesaplarımda mhp'yi ayrı parti olarak almıştım ama mhp akp ile birleşse bile mansur bey'in 2019 ankara yerel seçimini kazanmasını engelleyemedi. şu an kendisi adına çok mutluyum. bu adama 2014 yerel seçiminde bazı alevi veya kürt kökenli esasen oldukça aydın bazı arkadaşlarım oy vermedi diye kendileriyle konuşmayı kesmiştim. çünkü bu dayanışmayı çok önceden yapmalıydık. karşımızda kötüler birlik olurken biz çok önceden kötüye karşı birlik olmalıydık. bu ülkedeki gerçek milliyetçiler, ülkücüler de bu vatanı seviyor alevi veya kürt vatandaşlarımız da bu ülkeyi seviyor. sırf ülkücü bir geçmişten geliyor diye böylesi iyi niyetli, mevkiyi hak eden, adaletli ve modern görüşlü açık fikirli bir adama karşısında melih gökçek gibi saf kötü biri varken bile destek vermemek yanlıştı ideolojik at gözlülüktü. 2014 yerel seçiminde iki seçenek vardı. ya melih gökçek kazanacaktı ya mansur yavaş. hal böyleyken mansur bey'e oy vermemek vatanını seven daha iyi bir türkiye'de yaşamak isteyen haklının adaletin yanında olan hiç bir vatandaşa yakışmıyordu. neyse ki sonrasında ülkedeki iyiler de kötüler gibi organize olmayı ırka ideolojiye takılmadan daha yaşanabilir huzurlu bir türkiye için sırt sırta vermeyi ve birleşmeyi öğrendi. şimdi bu sayede bu şehirde daha iyi şartlarda yaşıyoruz. dört ayda ankara'da çok şey iyi yönde değişti. bu sadece türk vatandaşların değil kürt vatandaşların da hayatını kolaylaştırdı. yani ideolojilere ırka takılmak yanlıştır. keşke mansur başkan'ı 2014 yılında da seçtirebilseydik. fark 1% daha çok olsaydı hile de yapamazlardı ve biz dört aydır değil beş senedir daha iyi yönetilen bir şehirde yaşıyor olurduk.

  yine de hatalardan ders aldık en azından ve bugün ülkedeki iyi insanlar ırka ideolojiye bakmadan birlik olmayı geç de olsa öğrendi. umarım bu tablo bozulmaz ve bu sayede sadece ankara'nın değil tüm ülkenin çehresini değiştirebiliriz.
 • başkanım o beyefendi üslubunu bozmadan yargı dağıttıkça gözümce canlanıyor koskoca mazi.

  29 mart 2009 ankara yerel seçimlerinin kaybedildiği kesinleşmiş ama biz nasıl mutluyuz %27 oy aldık diye, başkan çetin emeçteki seçim merkezinden ayrılıyor ama o da ne üç öğrenci dışında bir allahın kulu gelmiyor başkanı yolcu etmeye, tam hatırlayamıyorum ama ailesinin olduğu siyah transporterımsı bir araç, kendisinin olduğu veya escortluk eden sedan bir araç ve biz üç öğrenci muhsin yazıcıoğlu bulvarındaki oteline uğurluyoruz başkanı, helalleşmeler ve duygusal anlar bir yandan da siyasetin nasıl da nankör bir şey olduğunu gösteren bu durum.
  o gece siyasetten elimi eteğimi çekmem için kırılma noktalarından biri olmuştur benim. başkanın başlığına yazmayacak kadar uzaklaşmışım bu işlerden.

  geç geldin ama sağlam geldin be başkanım aynen böyle devam
 • adam net. tak tak tak saydırdıktan sonra tamam diyor kapattım mikrofonu hadi siktir git şimdi. götünü başını oynatana füzeyi tıpa yapıp çıkıyor işin içinden. demogoji hiç tarzı değil başkanımın. yaaaaa böyle oluyor işte adam yerine konmamak, tipini siktiğimin badem bıyıklıları sizi. gölgesinde çaya da bekleriz.
81 entry daha