şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
7104 entry daha
  • lüzumsuz işler peşinde koşmayan, şov yapmayan, oturduğu koltuğun hakkını vermekle meşgul belediye başkanı. umarım çizgisini bozmaz ve ankara'ya en güzel şekilde hizmet etmeye devam eder. kendisinin daha yukarılarda bir hedefi var mıdır bilmem ama şu an en iyi rotadan ilerlemekte.
  • abb'nin adam gibi adam başkanıdır.

gösterdiği "fetö uzmanı" kartvizitine de hasta olduk.
  • kazanmak kavramı onunla anlam kazandı. o kazanınca gerçekten o hissin ne olduğunu dolu dolu hissettim.
    o değil de başkanım twitter hesabından 'nba tv' yi takip ediyor öyle de entelektüel işte.
    los engılıs ovası bozkurt yuvası.
  • sadece işi ile meşgul olan güzel insan. eski rakibi, karalayacak bişey kalmayınca, kendisi ile ilgili"makedon o makedon" demişti. gerçekten de adam makedon, ben hiç tembel göçmen görmedim. klonlayıp ülkenin her yerinde koltuk versek keşke...
  • siyasal ıslami turkiye cumhuriyetinin başkentinden sonsuza kadar silen baskan.
  • geceleri keçiören’de başıboş gezen sokak köpekleri çetesine bir şeyler yapması gereken başkan. aksaray caddesinden ovacık’a kadar her yer akşam 7’den itibaren sokak köpekleri çetesi geziyor ve sen hiçbir şey yapmasan bile üzerine doğru grup halinde yürüyerek havlıyorlar ya da saldırıyorlar. bu köpekleri toplaması gerekiyor.

not: şimdi bunu dedim diye hayvanseverlerin tepkisine maruz kalabilirim ama umrumda bile değil her gün bana bir şey yaparlar mı korkusuyla yaşayan siz değilsiniz benim!
  • hiçbir gelecek beklentisi olmayan adam gibi başkandır. ben bir sonraki belediye seçimlerinde aday olacağını bile düşünmüyorum. bu yüzden de kimseye yaranmak uğruna iş yapmıyor, belediyecilik neyse onu yapıyor.
  • son meclis toplantısı ile ilgili birşey dikkatimi çekti.

kendisine yöneltilecek mesnetsiz soruları bekler gibi hazırlıklıydı ve çat çat herkesin yüzüne vurdu.

peki nasıl yaptı ? akp'lilerin işten çıkan elemanlar ile ilgili kendisine vurmaya çalışmak isteyeceklerini biliyordu. hazırlığını yaptı hadisenin ayrıntı seviyesini arttırdı ve bekledi. sonra ifşayı yaptıktan sonra esti gürledi.

aslında hadisenin aynısı ibb meclisinde de yaşandı ama ekrem başkan daha genel bir şablon çizdi, 1-2 örnek sundu ve bütün bunları daha sakin karşıladı. bence daha sert olmalı. ithamlarda bulunmak bu kadar kolay olmamalı.
  • mansur yavaş övülürken öne çıkan en net nokta şu; başka işlerle uğraşmıyor, görevini yapıyor.

mansur başkana yapılan bu övgü aslında başka bir başkana yapılan eleştiri. herkes başka işlerle uğraşan o başkanı da iyi biliyor.
  • başkandır. umutlarımızı boşa çıkarmamış bizi hayal kırıklığına uğratmamıştır.

tanım: (bkz: adam gibi adam)
43 entry daha